Zapojení výstupu USB audio modulu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 66
Registrován: 03 úno 2010, 01:00

#31 Příspěvek od Sith »

Mám tam TL062, ten oddělovací C jsem tam neměl, to je fakt, myslíš, že to mám ještě zkusit?

Jinak těch 5k (2x 10k par. a pak i 3x) jsem dodržel, ale těch 33k ne, protože se mi to nechtělo hledat, dal jsem 10k, poměr byl tedy <0,5. Tak já to ještě prubnu, než to vyhodím.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Andrea »

Ten 5k musí být 5k když je ten dělič 10k a 10k. A zesílení 0.5 je moc, maximálně 0.25. Ještě to zkus, přece to nevzdáš, když už to skoro funguje ;)

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 66
Registrován: 03 úno 2010, 01:00

#33 Příspěvek od Sith »

...Skoro!! :)

S tím děličem to byl dobrý tip. Teď řeším následující: btw oddělil jsem tedy výstup 1uF/63V elytem. Když zesilovač zesiluji (strmost se mění klasicky logaritmicky), tak cca v polovině dráhy jakoby slyšitelně přestane zesilovat a od té chvíle dále, ke konci, se začne jakoby "dusit" - chraptění + mizí hlubší tóny. Přitom s jiným přehrávačem (mp3 na aku) dále slyšitelně zesiluje a tóny relativně drží.

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 66
Registrován: 03 úno 2010, 01:00

#34 Příspěvek od Sith »

Tak to vypadá, že řešené zapojení je OK a při testech ten modul odešel za bráškama do křemíkového nebe, dělá to i jinde.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Andrea »

Škoda :(
Podobný zesilovač mám na motherboardu na speaker 2W. Odvařila jsem ho hned při instalaci desky, taky je můstkovej a není ani na sekundu zkratuvzdornej, zlatej LM386.

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 66
Registrován: 03 úno 2010, 01:00

#36 Příspěvek od Sith »

Nj, holt nebyl první .... a určitě ani poslední

Však z toho se svět nezboří, takových blbin se nám ještě podaří. :whistling:

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 66
Registrován: 03 úno 2010, 01:00

#37 Příspěvek od Sith »

Ahoj, tož nedalo mi to a chtěl jsem ten modul pokořit, pořídil jsem další a ten již nemá symetrický, ale klasický výstup oproti zemi a dokonce oddělen 100uF elyty a jedná se o stejný model. Dokonce je v něm úplně jiný čipset.

I tak je ale zmiňované zapojení fční vůči předchozím modulům a pokládám problém za vyřešený. :eat:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Asi uz v Cine zistili, ze maju vela reklamacii.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“