Ako nainštalovať WinXP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Dalsi "odbornik" na bezpecnost...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Taky mi připomínáš jednoho, co si tam furt rval všechny "bezpečnostní" aktualizace až se mu to přestalo hýbat vůbec.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od hafca »

To je zvláštní. Já mám SP3 i s dalšíma aktualizacema a že by se to přestalo hýbat, to jsem si nevšim. Na pozadí běží antivir a pár dalších rezidentů. Když náhodou antivir něco nekontroluje, tak je klid a vytížení procesoru kolísá mezi 0-3%. Některé věci už bez SP3 nejdou ani nainstalovat. Asi bude chyba někde jinde, ale SP3 ani aktualizace to nebudou. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Co např. nejde bez SP3 instalovat ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od hafca »

Nevedl jsem si deníček. Budeš si to muset zjistit sám. Já ten SP3 mám. A kvůli tomu abych ukojil tvojí zvědavost ho dávat pryč nebudu. :D Až budu něco instalovat a zase tam bude psáno o SP3, určitě ti dám vědět.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

Tak já nechci rejpat, SP3 mám taky a každému je doporučuji a instaluji. Jen obdivuji každého, jak prosazuje něco, čemu vlastně ani nerozumí a ani neví co je tam nového a lepšího. Na těch pár věcí se žádný deníček vést nemusí, ale je pak zbytečné propagovat něco, o čem nevím k čemu to vlastně je. :lol:
Jinak původně tady byla řeč jen o těch aktualizacích. Každý jim rozumí většinou víc jak vlastní Mrkvosoft, ale já je vypínám u všech a nikdo si nestěžoval, že by měl najednou nezabezpečený počítač. Jestli to nebude spíše tím, že tam má antivirový program, něco proti spywaru a firewall a to ještě vše nastavené kromě vypnutých blbostí.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Nech v tom mám trochu jasno. K čomu (technicky) sú tie aktualizácie, teda kým si nepotrpím na nejaké užívateľské čačky? Keď mám antivirák a niečo proti červom (tiež by ste niečo mohli poradiť, používam Spybot, ale tiež nie je samostatný a sú i lepšie, počítač je pre BFO užívateľa, odborník nastav a nech to ide), je na mieste starosť o aktualizácie? Prosím vyjadrenie fundovanejších. Ďakujem

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od hafca »

p32 píše:Tak já nechci rejpat, SP3 mám taky a každému je doporučuji a instaluji. Jen obdivuji každého, jak prosazuje něco, čemu vlastně ani nerozumí a ani neví co je tam nového a lepšího. Na těch pár věcí se žádný deníček vést nemusí, ale je pak zbytečné propagovat něco, o čem nevím k čemu to vlastně je. :lol:
....í.
Máš zjevně problém s chápáním psaného textu. Já nic neprosazuji, to spíš ty. S tím deníčkem je to tak, že si ho nevedu k tomu abych věděl, co chtělo SP3 a co ne. Snad si to teď pochopil. Automatické aktualizace mám zakázané od samého začátku a záplaty instaluji podle vlastního uvážení. To, že to někdo dělá jinak než ty, to ještě neznamená, že to dělá špatně. Může to být i opačně. :D
Duvsan
V těch záplatách většinou nejsou "nejaké užívateľské čačky". Jsou to opravy bezpečnostních rizik, případně chyb, které mohou v určitých situacích způsobit pád systému případně ztrátu dat.
Podle mého názoru je dobré si alespoň ty kritické nainstalovat. Antivir a další softy budou mít míň práce.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#39 Příspěvek od p32 »

hafco, to nebylo na tebe. To jsem psal všeobecně a jen ten tvůj "deníček" jsem tam připsal. Já tam dávám každému SP3 ze cviku, protože mám ověřené, že ničemu neuškodí. :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od hafca »

OK, snad jsme si to vysvětlili a ostatní si z toho vezmou něco užitečného. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

Hafca, keby si inštaloval pre "zákazníka", povedzme kamaráta, ktorý ovšem o tom nič nevie a ani nechce, len nech to chodí, ako by si to riešil s tými záplatami? Občas by si k nemu zašiel v rámci údržby?
Asi to dám na automatiku a nech si hrabe.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

BTW, elektřinu vynalezl Edison?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#43 Příspěvek od keemo »

Vhladom na spomalenie ktore som spozoroval pri platani pocas "zivotnosti" mojich byvalych xp uz teraz dam iba SP3 a ostatne vypnem...A to som nemal nejaku extra sunku komp ale aj tam to bolo citit.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#44 Příspěvek od Duvsan »

Ozaj, kedy má skončiť podpora pre XP?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

Která ? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“