Jak na krta?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od piitr »

Voda nám tam teče a o hryzci sousedi, myslím, mluvili. Je to neřád, no. Ty pastičky na krtka by se teď už ale asi používat neměly - je chráněnej, ne?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

A to odkdy?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Dingo7 »

piitr píše:To my máme místo krtka takovou velkou myš. Když se roztáhla až k třešni, tak jsme ji chytili a utopili (já teda ne, na myš jsem moc pomalej a na utopení hodnej), aby ji nezahubila. Jenže byl klid chvíli a už se tam nastěhovala jiná. Tak nevím.
Velká myš, to bude hryzec vodní nebo jeho příbuzný - pěkná svině, horší jak krtek :wink: taky sme za zahradě jednoho měli a můžu říct, krtek se zdekoval na jinou část zahrady, bohužel ta svině sežrala pod zemí na co přišla, takže pár mladých stromků v háji...... V létě se mi podařilo tu velkou myš chytit - to sem si myslel že číhám na krtka. Neuplynul ani měsíc a krtek co byl zdekovaný na konci zahrady se tam zase vrátil a toho jsem odchytl právě před pár dny. A po zkušenostech vím, že v okolí je krtků stále dost a že tam nikdy není sám..... taky už tam pár přizvedlých míst zase bylo, ale zatím žádné obří hromady.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od piitr »

EKKAR píše:A to odkdy?
Já nevím. Někde jsem něco takového slyšel, ale nevím to jistě. Taky jsem to možná popletl s něčím jiným.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Dingo7 »

Jo taky mi všichni příbuzní pořád říkají, že krtek je chráněný a ona to přitom není pravda. :roll: a těžko jim to rozmluvit...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#36 Příspěvek od Andrea »

Krtek je chráněný jako druh, všechny druhy jsou v ČR chráněné. Ale jen některé druhy jsou zvláště chráněné na úrovni každého jedince, krtek zvláště chráněný není.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#37 Příspěvek od pida_m »

no my máme nìjakýho divnýho zlomyslnýho krtka. Reje jen na louce, kde jsou chatky, ohništì a høištì které je udupané a tvoøeno zbytky antuky. Na ostatnívh loukách (ca.2ha kde by nevadil) nic. Nejradìji má právì to høištì. Pøidìlává strašnì práce když seèu sekaèkou abych neztupil nože, musím hromádky udupat.
Navíc dìlá hromádky i v zimnì, když je louka pod snìhem (to má chrápat ne ?).
Jeho vìrnýmy spolubojovníky jsou vosy co žijí v zemi. Jedu si na sekaèce (velká 80 koní motor) a najednou na mì vylítnou. Naposledy jsem mìl 14 bodnutí. Ale vosy v zemi umím likvidovat, (dýmovnice - bacha vždy mají nouzový východ ca. 3m vedle hlavního), krtka ne. Dneska jsem napoèítal 12 nových hromádek.
Proto by mne také zajímalo jak na nìj.
- èekat až vyleze nemohu louka je ca 100 * 250m velká a nemám èas.
- výbušné nástrahy do krtincù (mini-miny): blbost chodìj tam lidi
- vytopit vodou: možná, vodu máme svojí (tedy zadarmo), ale je to asi neefektivní vzhledem k rozloze.
- VN: nevím jak nainstalovat elektrody a kam.
- chemie: blbost, mohl bych otrávit ostatní zvíøátka.

dìkuji za každou radu.
píïa

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#38 Příspěvek od kejki »

Pasti jsi vynechal.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

Tak jsem si liboval , že krtek není obyvatelem naší zahrádky , ale přišlo horší . Vyhrabávali jsem jiřiny a ouha . Jak píše ekkar . Zespodu pěkně oholeno . Tedy zásadně horší problém . Naposledy byly myši na zahrádce před několika lety . To jsem je vyplynoval čpavkem v hnízdě , ale kde mají základnu letos ještě nevím . Nevidím to pěkně , kam se nějaká elektronika ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já, než jsem udělal nových 75m plotu jsem měl jinýho záškodníka - srnky. Všechny pupeny, poupata růží, listy z kapusty, hrášek atd. mizely v nenávratnu.

Letos má milá vypěstovala jen dvě kapusty (navíc asi omylem) a "někdo" otevřel vrátka do lesa. Ráno se na mě usmívaly jen košťály a vedle poslední mírně přimrzlé cukety byla řádná hromádka bobků jako vzkaz, že se máme polepšit.

Chrochro naštěstí ryje jen za plotem, na zahradu se jim nechce - asi se bojí kočky. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Je to dle nátury , já bych ještě jednou otevřel .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Loni byl opačnej problém - srnec přišel z ulice, kam se dostal dírou u sousedů a při pokusu dostat se přes nás zpět do lesa si zlomil vaz.

Napřed jsme nechápali, kde se tam vzal, než se objevil další a vzal to stejnou cestou - toho jsme naštěstí už nasměrovali správným směrem (protože jsme zrovna stáli venku a milý srnec to vzal ve stylu kamikaze kolem nás, protože blízký pes uvítal zpestření víkendu) - ale ty boule v pletivu stály za to.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#43 Příspěvek od sambiliong »

EKKAR píše:A to odkdy?
chráněnej není krtek, ale Krtek (Zdeňka Milera)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

2 Sambiliong - tak to je pak KRTEČEK - a je velmi jednoduchý ho poznat - má nad krtinou slunečník a chodí v kalhotkách s kapsami...
Ostatní... LÁDR FÁDR DYJÁDR... ZNIČIT KRTKA... GRRR DRRR FRRR ... ZNIČIT KRRTKA...!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#45 Příspěvek od pida_m »

super.. aspoò jsem se dozvìdìl proè rùže na záhonku poblíž krmítka jsou bez listù, aè mšice na nich nejsou, housenky, slimáci taky ne. Dost sme nad tím koumali. Díky tomuto foru jsme to vyzkoumali: ano opravdu je asi ožírají srnky, pøitom vedle jsou rozkvetlé jiøiny, tìch se ani nedotknou. Nechápu.
Pravdou je, že jsme jim pøes léto dávali do krmítka málo...
píïa

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“