Vánoce po křesťansku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

pajosek2 píše:Jakékoliv sdružování do spolků podložených některým písmem svatým samotnou víru znehodnocuje. Modlitba v kostele,kde se najednou modlí mnoho lidí je neupřímná,jde spíše o společenskou povinost,zvláště na vesnici. Pokud člověk věří v boha,tak k tomu nepotřebuje ani kostel,ani faráře a dokonce ani vědomost,že nějaká víra existuje. Prostě žije podle toho,co mu říká jeho srdce a pokud nedokáže uznávat morální hodnoty sám od sebe,tak mu žádné kázání nepomůže. Vždy jsem tvrdil,že jsem věřící a proto nechodím do kostela,protože nechápu proč bych se měl před Pánem Bohem zavírat v kostele. Myslím tím,že se tam nechodím modlit,ale samozřejmě tam občas zavítám.Obdivuji ty nádherné díla lidských rukou a kochám se lidskými schopnostmi.
Věřte v Boha a ne v církev
AMEN!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#32 Příspěvek od helios »

Krásne a výstižne povedané.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#33 Příspěvek od Cust »

Ono to výstižné není ani trochu - jde o naprosté nepochopení.
Nicméně za zvýrazněnou větu se podepsat můžu - církev je instituce a v ní jsou lidi jak dobří, tak hovádka - tedy nejde věřit v žádnou instituci absolutně - jde jí pouze důvěřovat. V tomto kontextu by si to hlavně měli uvědomit ti, kteří místo domluvy ze sousedem se raději v bezmezné víře obrací na instituci soudní...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od AmarokCZ »

Cust píše:Ono to výstižné není ani trochu - jde o naprosté nepochopení.
Není potřeba řešit, jestli je to výstižné nebo ne, když je jedná o obraz reality.
Nepochopí to jen ti, co do kostela chodí, protože to jsou lidi, kteří odmítají vidět realitu (proč tomu tak asi ne, že? :roll: )

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Bernard »

Nevím jak v Čechách, ale na Slovensku chodí hodně lidí do kostela, a podle mne toto je obraz reality, že tam docházejí týden co týden. Určitě bych jim nevyčítal, že jejich víra je neupřímná, protože jsou k vidění v kostele a je jich tam moc najednou. Je to jejich volba. Nás chodí hodně na Bastlírnu a co, vyplývá z toho něco negativní? Mohli bychom si přece jednotlivě jen tak gůglovat.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od AmarokCZ »

Bernard: v Čechách do kostela chodí mnohem méně lidí než na Slovensku.
Pokud ale do kostela jdou lidi takzvaně hned po pařbě (pravidelně) a u svatého přijímání mají co dělat aby se udrželi na nohách, tak si myslím, že se dá říct, že jde o neupřímnou, společenskou povinnost.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Bernard »

Aha, už rozumím. Čech nebo Slovák, kterej paři jak je rok dlouhej a do kostela ani nepáchne, je sice ožrala, ale nekonvenční a upřímnej! :wink:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od AmarokCZ »

Bernarde, ty jsi to absolutně nepochopil...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#39 Příspěvek od Bernard »

Asi jsem trochu nechápavý. A toto pochopit se ani nepokouším:
pajosek2 píše:..... Pokud člověk věří v boha,tak k tomu nepotřebuje ani kostel,ani faráře a dokonce ani vědomost,že nějaká víra existuje. ....

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od AmarokCZ »

To jen silně naznačuje, že do kostela chodíš a vůbec nechápeš, co pajosek2 napsal :roll:
Vysvětli mě, proč potřebuješ k víře kostel, faráře, atd.????

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Bernard »

Ne, já do kostela nechodím a faráři si mne moc neužijí. Ale osočování těch, kteří svou víru takto praktizují, se mi zdá nehorázné.

Boris Pasternak ke své knize Doktor Živago napsal i toto:
V románě jsem použil náboženskou symboliku hlavně proto, abych ho proteplil. A někteří kritici jsou úplně posednutí těmito symboly, které jsem dal do knihy, jako se dávají do domu pece - aby ho ohřály.

Pokud někoho tento způsob víry hřeje, nebudu mu to vymlouvat. Tak závistivý nejsem.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od pajosek2 »

Bernarde pokud to berš takhle,tak to je potom věřící každý zloděj,který,když něco ukrade,tak věří,že se na to nepřijde.Přinejhorším se vyzpovídá a je zase čistý,že.Je známo,že co kmotr itaské mafie to velmi poslušný věřící navěštěvující,křesťanské zařízení pravidelně a hlavně hojně přispívající.
Tím svým výrokem jsem chtěl naznačit,že i člověk,který by teoreticky nikdy neslyšel o náboženství může být slušným člověkem a mnohdy by se líbil Pánu Bohu více než kdejaký kaztel víry.

Bernarde, nynější forma křesťanství je špatná a špinavá,tak jak ji vykonává církev. Znám pár lidí,kteří si na vesnicích plní svou společenskou povinost a jsou třeba i ministranty,a kteří perfektně znají jak má podle pravidel probíhá bohoslužba,a kdy mají obcházet s ošatkama věřící,kteří jim přispějí. Jenže,když se jich zeptáš,co znamená INRI na kříži nebo proč bůh na nebe umístil duhu,tak jsou v řiti jak Baťa s dřevákama. Neví základní věci z Bible a to je podle Tebe víra. Kristus hlásal skromnost,tak když vidím ty pupkaté faráře,kteří mají majetku na rozdávání,tak mi to přijde trošku divné.
Ne ne Bernarde,náboženství je špatné,víra v Boha je cestou k němu.

Neobviňuji ty,kteří do kostela chodí a tak prezentují svo víru,ale nechci,aby obviňovali mne,že tam nechodím.Věř,že obvinění z jejich starny je častější než ze strany do kostela nechodících.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Bernard »

pajosek2 píše:Bernarde pokud to berš takhle,tak to je potom věřící každý zloděj,který,když něco ukrade,tak věří,že se na to nepřijde....
Skutečně se dají takto interpretovat moje slova?
pajosek2 píše:......Neobviňuji ty,kteří do kostela chodí a tak prezentují svo víru,ale nechci,aby obviňovali mne,že tam nechodím......
Tak je to potom pouhé nedorozumění. Já se chtěl jenom zastat těch, kteří prý svou společnou (neupřímnou) motlitbou víru znehodnocují:
Jakékoliv sdružování do spolků podložených některým písmem svatým samotnou víru znehodnocuje. Modlitba v kostele,kde se najednou modlí mnoho lidí je neupřímná,...

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od piitr »

Já to vidím podobně jako Pajosek. Ve jménu křesťanství se napáchalo mnoho zla. Taky jsem kdysi otevřel někde bibli a zhrozil jsem se, jaké tam byly násilosti. Nechápu, jak někdo může být pokřtěn jako malý, kdy se nemůže bránit a svobodně rozhodnout. Hlásají skromnost, a kostely mají samé zlato. To bych i pochopil - věřící to chtějí mít hezké a sami si na to přispěli. To beru, ale to bylo dřív. Dnes jim to platíme všichni z daní včetně nevěřících. Takže obyčejná kolektivní zlodějina. Uznávám sice, že křesťanství má i zásluhy, ale ta negativa tam pořád jsou a mně to úplně stačí, abych s tímhle náboženstvím nechtěl mít nic společného. A to nemluvím o církvi. Chápu, že jsou lidi, kterým to nevadí a kteří to myslí dobře, nic proti nim nemám, ale já na to tedy nemám žaludek.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#45 Příspěvek od Cust »

AmarokCZ píše:Není potřeba řešit, jestli je to výstižné nebo ne, když je jedná o obraz reality.
Ta realita se mi zdá poněkud jiná než ji vidíš ty.
AmarokCZ píše:Nepochopí to jen ti, co do kostela chodí, protože to jsou lidi, kteří odmítají vidět realitu (proč tomu tak asi ne, že? :roll: )
Člověk který chodí do kostela odmítá realitu? Na to jsi přišel jak?
AmarokCZ píše:Vysvětli mě, proč potřebuješ k víře kostel, faráře, atd.????
To je strašně jednoduché. Je to stejné jako kdyby jsi elektrikář řekl, že přece může být elektrikář i když neexistují elektrikářské školy. Prostě, kdyby neexistoval kostel, církev, křesťanské učení, ..., tak by nemohla existovat ani ta víra.
AmarokCZ píše:Pokud ale do kostela jdou lidi takzvaně hned po pařbě (pravidelně) a u svatého přijímání mají co dělat aby se udrželi na nohách, tak si myslím, že se dá říct, že jde o neupřímnou, společenskou povinnost.
Myslím, že ke svatému příjímání je zakázáno chodit v opilosti. Navíc nejde ani o společenskou povinnost, nikdo tě nenutí aby jsi tam chodil - není to povinné. Jde o dobrovolné rozhodnutí člověka, v tvém případě ještě jednajícího proti pravidlům. To opravdu žádná církev nechce, nebo tedy o žádné nevím.


PS: Pajosku2, rád bych reagoval i na tebe, ale prostě to nejde. Já nechápu o čem píšeš. ;-)

PS2: Piitr, mluvíš v hádankách, pověz, na co že to nemáš žaludek.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“