Odkial dobru operu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Jinak už minimálně od prosince je "venku" Opera 11 - mám v kompu Opera verze 11.00; sestavení 1156. Verze 10.50 je "poněkud" zastaralá, radši si s "filehippo.com" stáhni modernější - buď 10.60, nebo 10.62 - anebo rovnou tu 11.00...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

opera

#32 Příspěvek od tiktak1953 »

To matto,vidis vsetko som skusal,len na ten cerv.znak "O"som neklikol.Este sa Ta potom na nieco spytm, teraz som neako prechladnuty.Boss ta v.11 nie je nahodou iba skusobna?V Ceskej Trebovej som vela krat cakal na vlak do Nachoda.Pozdravujem Č.Trebovu aj Teba.Tu cestu vlakom si stale predstavujem aj NM nad Metuji.Obom pene dakujem,v tomto roku Vam vsetko naj zela hodinar.Boss, ak vies ze to nie je len skusomna napis,lebo je tam mnoho skusobnych verzii a taku nechcem.Skusim sa pozriet na tu stranku co si dal lebo tu 10.50 som nevedel z nikade stiahnut az potom z uloz to .Doporucujem ju!!!Neako sa mi nedaju odoslat prisevkyz PC,cim to je ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

To "tiktak1935" - nejsem "boss", to je jen označení skupinky nás nejukecanějších, co si nenecháváme všecko moudro pro sebe, ale taky se o něj nějaký pátek dělíme - skoro s každým, kdo si řekne.
Jinak ta stránka filehippo vypadá takhle: http://www.filehippo.com/ (klikni, prohlížeč to otevře sám jako odkaz) a do okýnka úplně nahoře stačí místo slovíčka "Search" napsat "Opera" a "odentrovat" - přejde to na tuhle stránku: http://www.filehippo.com/search?q=opera , kde po kliknutí buď na jméno "Opera" nebo na modrý nápis "Download" přejdeš na tuto: http://www.filehippo.com/download_opera/ stránku. Na stránce úplně vpravo je sloupec, který má nahoře titulek "Download Latest Version" - a pod ním je napsaná konkrétní poslední dostupná verze. Na dalších řádcích pod tím pak jsou vypsané všecky verze, které má Filehippo v archívu - tedy včetně zkušebních, které jsou označené "beta" - zrovna dnes je tam hned pod Opera 11.00 uvedená verze "Opera 11.0 beta 1 (build 1111)" - což právě byla ta předcházející opravdu testovací a zkušební verze. Já už neskladuju starší instaly těchto free softů na CD ani na disku, protože vím, že na Filehippo je kdykoliv najdu - kdyby se novější verze ukázaly být nestabilní nebo dělaly nezdobu. Konkrétně jsem se podíval na staré instaly Opery - mají tam jako nejstarší instal Opera 8.0 (Released (= vydáno): 18 Apr 2005 = 5 years 8 months ago)...

A jinak - Opera se umí sama popídit po modernější verzi. Stačí kliknout na horním šedém řádku na slovíčko "Nápověda" a na rozbalené roletce vybrat "Zjistit aktualizace" - prohlížeč pošle dotaz na svou domovskou stránku www.opera.com a stáhne si informaci o posledních "finálních" verzích - demoverze a bety se tímto způsobem stáhnout nedají, na to se musí jít přímo na stránku opera.com, kde jsou v nabídce pro "testovače".

Velice podobně to dělá i FireFox, u toho se mi ale nelíbí to, že se aktualizuje sám bez povelu při otevření - prostě napíše "Vyčkejte moment, prohlížeč FireFox se aktualizuje a za chvíli se spustí" - i když já o nějakou akutní instalaci nestojím a potřeboval bych spíš rychle na net.

Při stahování aktualizace Opery přes tu "Nápovědu" je také potřeba si pohlídat, aby nebylo zaškrtnuté políčko u titulku "Příští aktualizace instalovat automaticky" - tím by se totiž spustila stejná funce (update na vyšší verzi) kdykoliv je uvolněná nová verze a už se mi stalo, že mi takhle spadlo psaní dosti náročného (a samozřejmě neuloženého) příspěvku na jiném fóru. Takže i na to pozor...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#34 Příspěvek od Maskot »

EKKAR píše:...Velice podobně to dělá i FireFox, u toho se mi ale nelíbí to, že se aktualizuje sám bez povelu při otevření - prostě napíše "Vyčkejte moment, prohlížeč FireFox se aktualizuje a za chvíli se spustí" - i když já o nějakou akutní instalaci nestojím a potřeboval bych spíš rychle na net...
V nastaveni rozsirene aktualizace zafajfkovat ..Vzdy se dotazat na postup.. A je to..
:D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od robo »

To EKKAR: Dik za typ filehippo. Parkrat jsem hledal starsi verzi softu. Kdyz na strance vyrobce odkaz na starsi verzi nebyl, pote nasledovalo prohledavani webu. Kdyz jsem starsi verzi nasel jeste nebylo vyhrane. Link byl totiz vetsinou nasmerovan na web vyrobce programu. A na jeho posledni verzi. Takze e zas nic. Az zas neco budu hledat s filehippo to bude jednodusi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

2 Maskot - taky jsem to už zjistil, jenže u mne Liška podšitá nemá valné šance stát se výchozím prohlížečem - stejně jako Chrome nebo Safari, které mám jako další záložní taky nainstalované. Hlavně starší verze FF byly zoufale pomalý. Ale mám ji a občas ji použiju. Ona sice Opera je Dáma s velkým D, ale občas se chová jako fiflena - například odmítá přijímat cookies nebo je naopak odeslat - například když se člověk přihlašuje do mailové schránky. Nevím, jestli je to vina Opery nebo serveru, protože po vypucování registrů CCleanerem se přihlásí normálně - ale než bych čekal, až CCLeaner vypucuje Opeře žrádlo, radši otevřu druhý prohlížeč.

2 Robo - nemůžu zaručit, že na FileHippo budou všecky kdy vydané verze a taky že tam bude zrovna ten soft, který kdo bude hledat, ale mně se tenhle archívek osvědčil - tak co bych se nepodělil... Chodím tam třeba právě na výše zmíněný "čistič žrádla" CCleaner.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

opera

#37 Příspěvek od tiktak1953 »

To Ekkar,vdaka Ti za vycerpavajuci a dlhy prispevok.este lezim ,lebo mam rimu po vasom.Mozete niekto napisat podrobne ,ako sa sem pod text da pridat obrazok a v jakom formate napr jpg. kolko MB,vdaka.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

To tiktak1953: na mňa môžeš hovoriť aj po slovensky, lebo som aj študoval so Slovákmi (a najmä so Slovenkami :lol: ), aj som si na vojne s ďalšími Slovákmi odslúžil svoje - po slovensky viem takmer ako po česky - takže si navar čosi vysokooktánové, nech sa tej NÁDCHY čo skôr zbavíš...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#39 Příspěvek od tiktak1953 »

Ekkar vdaka ,uz je to lepsie, len mam strasne suche hrdlo a nemozem spat.Vcera som uz rozobral 2. motorceky na tlaciarni HP 710 lebo uz zastavala a ten na posun hlavi komplet .Boli zanesene.Ten komplet rozobrany sa tocil opacne po zlozeni ,lebo magnety som nedal ako boli ,co som zbadal az ked tlac.nesla!!!Dnes som iba prehodil droty na vystupoch motorceka a ide to .Robil som mnoho mot.aj do leteckych modelov tak,ze som urobil z dvoch ,troch zlych jeden ,dva.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“