Nový klon PMI-80 je HOTOV!

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

V okamžiku, kdy dojde na technologii profi desky s prokovením, se možná nabízí k úvaze varianta s optimalizovaným rozložením průchodů z vrstvy do vrstvy, přece jen kritéria jsou jiná, když nemusíš brát ohled na to aby se ta drátovka vůbec dala zapájet.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#32 Příspěvek od css »

Jistě to máš 100% pravdu, pokud bych ihned ze začátku vycházel z toho, že deska bude prokovená, dala by se udělat menší a s méně prokovy. Můj návrh od začátku vycházel z požadavku, aby prokovená nebyla, a dala se snadno prodrátovat a zapájet doma. Kdyby měla být maximálně přizpůsobena prvnímu požadavku, musela by se celá předělat, a to dělat nechci a nebudu, od základů by to popíralo celou mou koncepci.

Podle mě je ale celá tato debata skoro zbytečná, zde je názorně vidět, že deska poměrně snadno vyrobitelná doma je, není to nic hrozného, ani co se týká vrtání, ani propojek, postup výroby jsem popisoval den za dnem, např. vrtání cca 1,5 odpoledne, obdobně pájení propojek. Delší bylo cínování, které ale není nezbytně nutné, vychází z mého perfekcionalismu :D , kdo touto úchylkou netrpí, může tuto fázi vynechat.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#33 Příspěvek od css »

Takže jelikož je počítač prakticky hotov a jedná se (dle mého názoru) o docela zajímavý projekt, zaslouží si také svůj web. Ten už je hotov a podívat se můžete zde http://pmiz80a.xf.cz

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#34 Příspěvek od kelley »

Jojo, pěkná práce... Hm. Jsi opravdový nadšenec, jak koukám na ty ceny za desku 8O
Já teď pracuju na propojení PMI-80(M16) s PC klasicky přes USART 8251. Hardware je hotov, začínám software (a to mi jde hůř...)

Co se týká toho připojování něčeho k něčemu - nekoupíte někdo tu čtečku a děrovačku děrné pásky za Aukra ? :D To by bylo teprve absolutní retro...

Ty tvoje stránky jsou bohužel čitelné jen v Internet Exploreru. Ve Firefoxu jsou ty rámce nějak hrozně maličký a z textu je tam vidět jen asi šest řádků. V Google Chrome tam není dokonce vůbec nic. Jen menu.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#35 Příspěvek od css »

:lol: hehe tak to aby pánové od ohnivýho a chromovýho prohlížeče ještě zapracovali na svých produktech koukám :wink:

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od kelley »

css píše::lol: hehe tak to aby pánové od ohnivýho a chromovýho prohlížeče ještě zapracovali na svých produktech koukám :wink:
Škoda. Rád bych se na tvé stránky podíval. Ale kvůli ní nehodlám extra pouštět IE. Drtivá většina stránek mi v Chrome i FF jede celkem v pohodě.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

A nema kazdy Windows...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Andrea »

V Opeře to funguje. Nicméně podle W3C to není ani náhodou.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od kelley »

Víš, css, ono člověku pak přijde docela líto, když se tu nejdřív vytasíš s tak skvělou prací jako je PMIZ-80A, ale pak to celý shodíš odfláknutýma stránkama.
V jednoduchosti je síla, buď to udělej v čistým html s jednoduchým hypertextovým menu na první stránce a nebo podle nějaké hotové šablony css+html...
P.S. V Konqueroru je to stejně blbý jako ve Firefoxu...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“