Sporadické výpadky LCD - Atmega16 - délka datového kabelu

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Ten výrok o 20-200 µA a pár desítkách ohmů platí i pro vstupy toho HDD?
Psala jsem, že nevím, jaké parametry mají vstupy na straně HDD. :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše: Psala jsem, že nevím, jaké parametry mají vstupy na straně HDD. :roll:
244 je vstup a 245 je výstup?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

245 je obousměrný budič.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#34 Příspěvek od Woofe »

Tak na signály D3-7, RW, E jsem dal k displeji pull-up 220ohm. Zdá se že to pomohlo. Ale objevila se další moucha. Krokový motor měl v běhu krom frekvence kroků, slyšet i brum. Mam tam proxi senzor zapojen přes 15k na bázi tranzistoru. Tranzistor vybavuje přerušení. A zase nějakou indukcí nebo izolačním odporem toho čidla se vybavovalo přerušení.
To se dalo odstranit, připojením 0v na kostru stroje. Nebo na vstup tranzistoru připojit odpor 470ohm proti 0v.

Tak jsem si myslel že mám vyhráno.

Ale co se objevilo si už nedokážu vysvětlit. Po 26 sešlápnutí pedálu tedy po 26 cyklech strojku se na displeji objeví přesně na jednom místě stejný čínský symbol a po dalším sešlápnutí pedálu, další čínský znaky a ve vteřině se restartuje procesor.

Prolezl jsem program odzdola nahoru, vypnul jsem spoustu funkcí, inkrementace počítadel, změnil jsem rychlost z xtalu 16Mhz na interní iscilátor 8Mhz. Měnil jsem procesor mega 16 i 32. Zařadil jsem i opakovanou inicializaci LCD.

A pořád stejný stav, 27 cyklu strojku a reset. A než jsem začal řešit problémy s displejem tak všechno chodilo jak má.

Už mě připadá, že se mi někdo chce pomstít. :nevim:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od stepa »

Pravděpodobně Ti tam něco přetéká, když to je pokaždé po 26ti sešlápnutích, ať už jsou ty sešlápnutí rychle po sobě, nebo s prodlevami...jiný problém mě nenapadá. Ale zase píšeš, že inkrementaci máš zakázanou...asi ne všechnu. To píšeš v Cčku? Pusť si AVR studio a odsimuluj si to...asi nejsnažší varianta.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Jenda_KL »

chyba v práci se zásobníkem ?

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“