Zdroj konstantního proudu 1mA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#31 Příspěvek od fdh »

nj, ale v tom zas bude šílený poštovný... ale děkuju... zajímavý tip tohle... :)


Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#32 Příspěvek od fdh »

termit256 píše:Ale nez se pustis do stavby, precti si tohle http://osel.cz/index.php?clanek=5505 :-)
a proč máš pocit, že bych si thle měl přečíšt??? :-)

tahle nemoc se děje předávkováním stříbrem.. u koloidního stříbra to nejde... a pokud se otrávíš, pak to nebylo koloidní stříbro... bohužel je pravda, že ne každý přístroj který se prodává orientačně okolo 4.000Kč nemá správně výrobní postup... takže někdy jsou proudy tak vysoké, že to tvoří velké molekuly stříbra a díky tomu může dojít k otravě.... :-)

POZN.: Stříbro je jednou stříbro a z tohoto pohledu na formě nezáleží. Příměsi mohou jen ovlivnit rychlost rozkladu žaludečními šťávami, případně zvýšit podíl toxických sloučenin.
Leda by někdo úmyslně chtěl být modrý...

Hill

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

No, to si ale ti modri mysleli taky :-)

Postovne z Dealextreme neni zadne, platis jen cenu zbozi.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#34 Příspěvek od PavelFF »

to fdh: Takže jsem obvod na prkénku vyzkoušel a tady je slíbené funkční schéma. Použil jsem věci, které byly po ruce. Samozřejmě je možné použít jiný tranzistor či usměrňovače , elyty a i trafíčka. Z bezpečnostních důvodů je lepší použít trafa na malé výkony. Velikost proudu by se dala měnit přidáním potenciometru k R2.

Na fotce je vidět, že součástek je docela málo (vždyť je to taky jednoduchý obvod). Voltmetr ukazuje úbytek napětí na vodě (z vodovodu) ve skleničce při proudu 1mA.
Přílohy
Zdroj proudu 1mA. LQ fotka.JPG
(190.07 KiB) Staženo 79 x
Zdroj proudu 1mA. LQ.JPG
(81.11 KiB) Staženo 148 x

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#35 Příspěvek od fdh »

skvělé :-) děkuju....

napadla mě taková otázka... byl by jsi ochotný mě takovou desku vyrobit dle požadavků a co by mě to případně stálo? :) zdá se, že je to pro tebe hračka :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

Nechci Zdeňkovi kazit kšeft, ale nejprve se podívej, jest-li by ti nevyhověla třeba některá z těchto desek: http://www.gme.cz/cz/cu-ta024-p661-078.html
:wink:

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#37 Příspěvek od fdh »

to není dle požadavků :-)

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od PavelFF »

Nebudeš mi to možná věřit, ale trochu jsem čekal podobný vývoj situace :)
Jdeš na to mazaně. Ale stavět ti to nebudu. Je rozdíl něco slepit na kousku desky nebo to dotáhnout do finální podoby. To už nechám na tobě - dát tomu vzhled přístroje nejmíň za 4000Kč.
Třeba se tu najde někdo jiný coby výrobce. Ale pokud to bude dělat komerčně a sdělí ti cenu, tak tě myslím zase rychle vrátí na cestu samovýroby.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#39 Příspěvek od masar »

Spletl jsem si jména, omlouvám se oběma. :wink:

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#40 Příspěvek od fdh »

no to je právě to, co se mi nechce :) platit 4.000Kč.... za něco, co jde udělat mnohem levněji...

ok, v každém případě ti děkuji :-)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#41 Příspěvek od PavelFF »

Mně by se líbila tato deska:http://www.gme.cz/cz/cu-ta037-p661-084.htmlMá hotové díry, můžeš si ustřihnout potřebný kousek a zapojíš na tom cokoli.

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#42 Příspěvek od fdh »

ty by jsi to dělal na universální desce? to mě nenapadlo :) chtěl jsem si ji udělat na zakázku..

potřebuju to umístit do nějaké vhodné krabičky.. ale vzhledem k zapojení, kde je pár součástek - to by se mohlo vejít :)

Sloučil jsem po sobě jdoucí příspěvky do jediného a u ostatních vymazal zbytečné citace nebo je pokrátil o citace citací.
Hill

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od PavelFF »

Jestli budeš dělat jen jednu a pro sebe, tak je snad zbytečné leptat. Je tam pár pájecích bodů- to by pomalu šlo zapojit na kontaktní liště, co se používala v elektronkových konstrukcích :)

Ale jsou tu estéti, kteří by si s tím jistě vyhráli. V tomhle já jsem spíš Danyk :) , i když na něj přece jen nemám. Všimni si, jak dělá plošňáky
http://www.danyk.wz.cz/igbt5.html

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#44 Příspěvek od fdh »

:-D ok... :-D

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#45 Příspěvek od fdh »

ale tak to bych mohl použít trafo 2x12V viď :-)

http://www.ges.cz/-ts-2212-ges07507126.html

Odpovědět

Zpět na „Poradna“