Schema pre termostat (RTC / teplomer / rele / display ...)

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#31 Příspěvek od Chenzee »

Někdy používám RESET tlačítko při ladění programu a schválně naprogramovaných slepích uličkách. Nemusím pak čekat, až se vybijí kondy apod. Již několikrát se mi stalo, že mnou považovaný čas jako dostatečný na provedení resetu se nakonec ukázal býti nedostatečným, .... bohužel to stálo vždy nějaký ten čásek. Nebo když jsem měl naprogramovanou skrytou funkci, jejíž aktivace šla provést pouze po zapnutí zařízení ... taky to bylo jednodužší ... ale je to dle potřeby ;-)
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#32 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

To feliz_navidad: videl si uz dokonaly program popr. dokonalu vec ktore by fungovala bez problemov ? Na druhej strane budem rad ak to tlacitko nebudem musiet pouzivat ... neni nic jednoduchsieho ako ho neosadit.

Pisete ze v niektorych pripadoch maju tie kondiky maju zmysel. V akych pripadoch to je? Rad sa nieco naucim - ako som pisal som zaciatocnik takze kazda rada je draha. Ako viete ze to nebude moj pripad :D ?

Prajem pekny den

M.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#33 Příspěvek od Atlan »

A už si videl súpokojneho užívateľa ako mačka stale reset ? To čo chceš stvorit musi fugovať spolahlivo tj žiadne použivanie resetu.... resetne sa to pri zapnutí a potom to musi behať 24h nonstop 7dni ..atd.
Nieje to niečo take komplikovane kde by sa mala vyskytnuť fatalna chyba... reset sa niekdy da použiť ako dalšie tlačidlo. tj po resete zapnutí sa nastavuju nejake zakladne hodnoty... ale u tvojeho zapojenia nedoporučujem.... výpadok napajania stop programu.

P.S. ked je rušenia ako maku niekedy ten kondik je faj a jednoducha vec....

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#34 Příspěvek od MrMarian »

Zdravime,

To Atlan: Mas pravdu, nevidel som spokojneho uzivatela ktory stale macka reset. Ja sa opytam opacne a mozno trochu od veci: videl si uz vodica ktory jazdi opatrne bez nehody a pod. a chcel by odstranit Airbag-y, ABS, ESP a pod. veci aj ked ich nevyuziva ... Ide o to ze ak to tlacitko tam je tak je moznost ho pouzit, napr. tak ako ste pisali. Ak tam nebude a nahodou ho budem potrebovat tak musim prekopat celu schemu, nestaci len software nakolko mi tlacitko samo nevznikne ... Ide len o to ze je tam ta moznost ci je to blbost alebo nie. Ako som pisal maximalne to neosadima stratim asi 2 cm2 plosneho spoja.

Ak uz nemate ziadne pripomienky, tak vam vsetkym dakujem a vrhnem sa do vyroby a programovania.

Prajem pekny den.

M.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#35 Příspěvek od Chenzee »

... z mé zkušenosti (ale třeba je to opravdu jen můj případ) se mi nic nepodaří udělat na poprvé. I když to ladím na nepájivém poli, stejně po vyrobení prototypu zjistím, že tu je něco a tam je něco, tak stejně přijde před finálním použitím buď nehezká úprava nebo výroba upraveného DPS s označením ver.1.1. Někdy se mi stane, že při montáži zjistím, že rozmístění není úplně OK takže ver.1.2, atd... Je to přeci jen vývoj ne seriovka ;-) ... ikdyž i výrobci sériových výrobků dělají revize :wink:
Naposledy upravil(a) Chenzee dne 07 bře 2011, 18:34, celkem upraveno 1 x.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#36 Příspěvek od Atlan »

JJ čim dokonalejšia priprava a kontrola tym zákernejšia chyba sa najde :D
Niekedy je vhodne sa k navrhu vratiť po par dnoch ..sa objavia chyby :D

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 48
Registrován: 14 říj 2010, 02:00

#37 Příspěvek od MrMarian »

Zdravim,

To Atlan: To mas pravdu.. Uz som plsak 3x prerabal ... :)

Pekny den.

M.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“