HP Pavilion dv5 nenabehne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1njb
Příspěvky: 85
Registrován: 17 říj 2012, 02:00

#31 Příspěvek od ok1njb »

toto téma je sice notně postarší, ale myslím stále aktuální.

i já mám DV5 a měl jsem stejný problém - nešel zapnout
závada je v přehřívání chipsetu, , pomohla výměna za nový a notebook chodí lépe než nový a nepřehřívá se a má nižší spotřebu, je samozřejmě ještě potřeba doladit mechanické provedení chladíče

p.s. není to problém jen u DV5 (tam je hlavní charakteristikou) stejný problém jsem měl třeba u 17" Aceru

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Tak notebook uz zase nejde. Tentokrat ide cely do skratu - po pripojeni adaptera cykluje - blika LED pripojenia adaptera. Nasiel som skratovany PQ42. A na vystupe VIN je tiez skrat. Ked som tam pripojil 1,2V z lab. zdroja, tak to zerie 4,5A a prehrieva sa south bridge U37. Takze prerazil sa MOSFET a 19V z adaptera sa dostalo na 1,2V vetvu...konecna

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Jiri_REZEK »

ccarloss píše:
Spíš bych to viděl na studené spoje pod chipsetem, nebo VGA......
Ale DV5 upřímně nesnáším. A nechci opravovat.

TAk tak ja mam dv6000 a tu istu zavadu.Chipset a bios na normalnej MB rozpoznam ale na notebooku hadam co je bios a o chipsetu tiez premyslam ale vychadza mi ako keby bol integrovany do gr. karty.

---------------------------
Vesměs u těch HP-Pavilion se odlepí Grafickej číp,
Není tomu tak dávno,kdy právě těchto paskvilů Jsem měl před čumákem několik na opravu, zde viz. Link: http://www.amiga-exa.cz/bga-technology/ .
A můžu říct,že momentálně vše do dnešního dne maká !
Jen pro zasmání: Rady dávat MB na zapečení do trouby Jsem již slyšel,ale dávat MB do ledničky...Hmmm...moooc zajímavé,rád se poučím ! Věřím,že s postupem času by se mohla pojevit rada ve stylu: Povařit MB v rajčatové omáčce s přísadou Tymiánu a jiného kořeníčka !
EXA

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“