Schema pre neznamy zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#31 Příspěvek od vicious »

tiktak: to schema není moje, to som len vygooglil, ja mam postavené s LM317T :lol:
sa to dá zmenšiť aj v Maľovaní , klikneš pravým myšítkom na tu fotku a v menu vybereš "Otvoriť v programe" a zvolíš Maľúvanie či paint alebo skicár, a v tom programe už hore zvolíš: Obrázok ->Roztiahnuť alebo skosiť, a vyskúšaš zadať nejakú hodnotu napr. 20 do oboch políčok a ti to zmenší, uložiš a maš :wink:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#32 Příspěvek od tiktak1953 »

Vicious to viem ze siho iba nasiel,mozno mi neuverís ,ale nemam cas sa ani najest,neviem uz ako som ti to napisal.Maskot fotim donesenym s UK nikonom a rozbitym LCd lebo opiti nan stupili,teda len tak po pameti a nezaostrenym,niekedy kuskom co chcem!!!!Pomylil som sa s tymi GB a je to iba okolo 1,3MB sorry.Aj dnes len pred hod.som obedoval.Uz ste mi dali dva navrhy ako to urobit,pokusim sa len mi verte ze nemam trosku casu.Mam tu navstevu z Č.Krumlova stale prsi ani sa im nevenujem.Na kluci mam vraj aj PHOTO FILTRE kamos mi hovoril ,len ich neviem najst,mozno mi ich syn uz vymazal.Toto je uz ina uroven pani.Mam 58.rokov vela vydrzim,som uz vydrzal co nikomu z vas neprajem .Vydel som aj na vojne v 72.roku STRASICIACH okr Rokycany kamaratov plakat,aj jeden druheho zastrelil,taka tam bola vojna!!!!Ja som sa nikdy nikomu nedal aj ked by ma to stalo ....!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#33 Příspěvek od tiktak1953 »

Vicious velka vdaka.Kedze som to robil uz cez photo filtre, tak som si nieco pamatal a dokazal to s tvojou pomocou na treti raz.Mam to popisane uz terz podrobne.Zdroj som pred chvilou aj vybral ale uz nemal cas fotit.Tu su aspon dva zabery.
Přílohy
DSCN2593.jpg
(67.8 KiB) Staženo 121 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#34 Příspěvek od tiktak1953 »

tu je druhy, lebo naraz sa mi to nepodarilo.Vela na nich toho nevidiet.
Přílohy
DSCN2592.jpg
(61.74 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Celej zdroj neznám, ale ta deska vypadá jako z "edice" EMO firmy KaVoz Karviná, tam myslím byl stábl s MAA723 na tomhle obrazci - dokonce jeden hodně poblemcaný ještě někde mám schovaný jako odstrašující příklad, měnil jsem ho známému ve zdroji za samo-domo vyrobený, protože původní nevydržel jeho páječskou "šikovnost"... Škatule je evidentně samo-domo, takhle na úhelníčky v rozích by to nikdo průmyslově nelepil - takže se jukni tady po fóru, ten katalog modulů od KaVozu se tady probíral, schéma tam určitě najdeš.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#36 Příspěvek od tiktak1953 »

EKKAR vdaka,ta krabicka je aj z vonka dost slusne urobena ale to pajenie je otras.Plosne obrazce su akoby niecim rezane.Aj ja tak ale aj frezkov robim mezery ked nemam cas leptat.To schema co nasiel asi vicious asi bude ono.teraz som pri PC lebo mi prisiel dnes email s virom a nevedel som co to je, lebo chceli akoze 601EU.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Metoda dělicích čar je jednoduchá a dá se tak DPS udělat i velice primitivně proškrábáním třeba listem pilky na kov. V průmyslové výrobě se pak dalo ušetřit na zahlubovači - nevyčerpával se tak rychle, jako když se odleptávala většina měděné vrstvy při použití metody spojových čar.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#38 Příspěvek od miromatus »

Zdravím ,ten zdroj je z èerveného amara roèník 1985 èíslo 12 strana 465
nahral som to sem : http://www.upnito.sk/subor/8c20089e1fac ... 0daf8.html
mám taký zdroj ešte z mojich školských èias , pred pár rokmi som ho doplnil o digi meranie napatia a prúdu a dal mocnejšie trafo a trandy a druhú bedòu

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#39 Příspěvek od tiktak1953 »

miro,neviem to stiahnut z upnito,ani teraz nemam cas.Neake schema mi uz tu dali a vyzera ze bude aj dobre.To digi meranie by som mohol doplnit zo stavebnici ADM.....? Ked pozries tie ovislinky co som ti dal po dovolenky, tak sa o tom meraku mozeme u mna porozpravat ak sa zase stavis z Dudiniec,Cav

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#40 Příspěvek od tiktak1953 »

miro uz som to stiahol ale viac nemam momentalne nan cas.Zhaniam teraz neaky spinany zdroj z PC pre autoradio(12V) na chalupu pri dome.Mam uz tri opr.Vedel by niekto navod ,kde z AT PC zdroja ho prerobit?Idem ho aj ja hladat teraz ,je tu este horuco a bol som dlho dneska aj cez obed v zahrade,vdaka ak niekto nieco najde, aj ked je to miomo problematiky.Uz sem odkaz na 12V zdroj nedavajte ,dal som to ako novu temu ,dakujem

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#41 Příspěvek od mkat »

Ved pouzi ten zdroj aj na napajanie autoradia.Ja som ich robil viacej kusou,jeden mam v robote ako zdroj pre autoradio,dalsi som robil pre znameho,ako adapter k nootbuku na lod.Ked stali v pristave tak mali len 24 V.Dva vyuzivam doma ako zdroje.Mne sa v celku paci.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#42 Příspěvek od tiktak1953 »

Pozor,v tomto schemate AR 12/85 str.465 obr.3 nakres osadenia DPS suciastkami je opacne zapojena d7 ! Aj tam co som dostal nekompletny zdroj bola zle osadena tato dioda.Urcite to aj viaceri takto osadili a potom to neslapalo!(Aj ked som robil satelit, tak tam som musel opravovat plosaky!!!)Zistilsom to az ked som zdroj kompletizoval,menil diody ,elyt ,atd!!!!!Schema je nizsie od miromatus z upnito.sk

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#43 Příspěvek od vicious »

V Malej škole praktickej elektroniky je znázornené zapojenie signalizácie prúdového obmedzenia k tomuto zdroju, prikladám čiastočne upravenú schému z AR s vyznačeným pripojením, tranzistor som dal KC238. Ešte sa spomínalo pre lepšie rozloženie prúdu spájať bázy koncových tranzistorov nakrátko, treba vyhodiť R9 a R10 a prepojiť bázy? Alebo nechať len jeden rezistor a za nim ich prepojiť ?
Přílohy
AR12_1985.JPG
(49.8 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#44 Příspěvek od PavelFF »

Hlavně do báze přídavného signalizačního tranzistoru musíš taky zapojit nějaký odpor, jinak to dopadne špatně.

Obojí je možné. Nech oba odpory R9 a R10 a spoj báze. Nebo spoj báze a R9 nebo R10 zkratuj. Jeden odpor 100Ohmů pro obě spojené báze je asi nejhorší řešení. Nebo místo 100 Ohmů dej třeba 10 Ohmů nebo drát. Je to darlington a ten žádné R9, R10 nepotřebuje. Zbytečně se připravíš o maximální výstupní napětí.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#45 Příspěvek od vicious »

Vďaka za doplnenie,

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“