houby v okolí Rožnova

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#31 Příspěvek od mirosne »

kokun píše:Už se nemůžu dočkat :wink:
Ja tiež,len je sucho a v noci chladno,no uvidíme.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

Tak "období dešťů" skončilo a houbařská sezóna by mohla konečně začít.
Už v PO jsem využil toho, že nepršelo a poprvé jsem vyrazil. Nic moc - bylo vidět, že je (u nás) teprve úplný začátek: cca 10 masáků, 2 hrstě malých "kuřátek" (tak se u nás "nesprávně" říká liškám - jsou žluto-růžové, jako malé slepičky) a jediný malý praváček (cca 3cm) :wink:
Ve ČT měly deště ustat, měl jsem v plánu hned v PÁ ráno vyrazit. Páč ale ještě před půlnocí znovu přeháňka, tak jsem to ráno vzdal (ono stačí, že je mokro pod nohama, natož když to ještě "prší" sezhora - ze stromů).
Ale vyrazil jsem po obědě - to už svítilo a vše docela obeschlo - dokonce jsem byl překvapený, že v lese až tak mokro nebylo. No - očekával jsem lepší úlovky: 5 (ale pěkných) masáků a 4 praváci (5÷10cm), zato pěkně zdraví, bez jediného červíčka. Ale nachodil jsem se dost - teprve to vypukne :roll:

Sezónu obyčejně začínám v březinách. Bohužel v té "mé" (singulární les) dělali před 2÷3 lety probírku - no, a to co po nich zůstalo, je tak pro pláč.
Nejenže je podhoubí narušeno (stahováním klád), ale zůstala po nich jen spoušť. Takový bordel nebýval v lese ani za komančů - všechny usekané větve a vršky stromů zůstaly ležet tam, kde je odřezali :cry:
Když jsem jako kluk chodíval s otcem do lesa "dělat palivové dříví", tak většinou to bývalo právě po těžbě. Po takovéto těžbě se právě les úplně vyčistil - co nebylo k použití, tak se spálilo a zůstalo čisto 8O
Jenže dnes se projevuje právě jen honba za penězi - březové klády se prodají (nejspíše do Rakouska) jako "krbové palivo" a bordel po těžbě zůstane na zemi. Ještěže se ta bříza poměrně rychle "rozpadne" (za pár let zetlí).

Kdo má ale přes ten bordel skákat jako kamzík - to mně právě odrazuje. Právě při překračování nějakého kusu dřeva jsem (ve svahu) došlápnul na klacek a už jsem letěl - v kapse mobil (i svazek klíčů) a je po mobilu. Po dopadu jsem rozbil display (naštěstí to byla stará Nokia) 8O :cry:
Takže i takhle se "houbaří" :cry: :cry: :cry:
Jenom doufám, že teď zase nenastane "období sucha" (a že dnešní tropy nejsou jeho předzvěstí) a občas přeprchne, nebo zabouří - po NE by mělo snad být hub už více - pokud ale nebude víc houbařů, než hub :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#33 Příspěvek od BIPOLAR »

Zdravím Honzo a příště větší štěstí s úrodou praváků. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#34 Příspěvek od kokun »

Vlasto - dík za morální podporu - ale i u nás platí: "hřibového hladu ještě nebylo" 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#35 Příspěvek od mirosne »

kokun píše:Tak "období dešťů" skončilo a houbařská sezóna by mohla konečně začít.
No to by mohla,ale........ :cry: nezačala,u nás v okolí BLUE ROCK,hory vôbec nepremočilo,je tu nenormálne sucho.Bol som v stredu a nič. :cry:
V nedeľu,4 kuriatka a nič viac.Pomaly začínam mať obavy,aby tento rok aj niečo bolo.No dúfam,že sa to upraví. :roll:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Tak dnes (brzy? - v 5.20 - někteří chodí i dříve) ráno jsem vyrazil do březin. Do lesa mně to trvá slabou půlhoďku. A první jsem tam nebyl - potkal jsem známého - měl už pěkného hříbka-praváka a 3 kozáčky, vzápětí našel hned 2 další pěkné praváky. Když jsme se potkali za cca 20 min. znovu, měl navíc další trojici (srostlou) praváků 8O
Už jsem začínal mít komplex, že budu snad slepý - já měl jen 3 malé praváčky :cry:
Pak už jsme se nepotkali. Já pochodil "svá místa" a celkový výsledek: 12 praváků (od maličkých 3cm, po největšího tak 12-13cm), jednoho většího kozáka a několik masáků :roll:
Další známý houbař jich (praváků) dnes donesl 30 kousků - ale odjinud 8O
Mám myšky jít zítra nanovo - do jiné lokality. Pokud ale brzy vstanu, sekal jsem odpoledne zahradu a jsem dost unavený :wink:
Ale v lese je už zase sucho, po těch třech "tropických" dnech :cry:

EDIT:
Zatím je třeba houby doslova hledat, nikoliv sbírat :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#37 Příspěvek od mirosne »

No u Vás to nie je tiež "bohviečo",aspoň to ma ukľudňuje. :lol:
Dúfajme,že sa to upraví :wink: .
Daj potom vedieť,čo je nového u Vás.HRÍBOM ZDAR!!!!!!

P.S.Čo na stav hríbov zakladateľ vlákna BOBOBO?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Njn - ale on BOBOBO asi nepatří mezi "skalní" - on jenom potřeboval nějak "utratit čas" (co se týden rekreoval v Zubří).
Nakonec stejně "houbařil" ponejvíc v EROPLÁNĚ (motorest za křižovatkou - "výpadovka" z Rožnova na Frenštát p.R.) 8O :lol:

Tak pokud jde "jen" o houby, tak to jde i únava stranou - vyrazil jsem "v mých obvyklých 5:20" zase :o
Je fakt, že dnešek má nejkratší noc a nejdelší den - v 5:20 jsem loni (i předloni) jezdil až třeba o měsíc později (v červenci a v srpnu).
Když jsem přišel do lesa (smíšený - převážně buk, borovice, semo tamo smrk, bříza, či osika) tak jsem myslel, že je budu "sbírat" (spíše hledat drobnohledem - jak píšu výše) snad rovnou sušené.
A když jsem pak našel prvního praváka, tak to tomu odpovídalo - hlavičku měl úplně rozpraskanou (je fakt, že to ale bylo na úsluní) :cry:
Tak jsem "ulovil" 21 praváků (od maličkých až po cca 12cm), 5 masáků a hrst kuřátek.
Dnešní úlovek je vyfocený - jen mně ty snímky bude muset syn upravit, abych je tu mohl přiložit (doufám, že je tu odpoledne hodím).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

Kokun má zase pravdu . Do lesa jen z donucení , naběhat 10km s dvěma podhoubníky mne nebaví .

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#40 Příspěvek od mirosne »

kokun píše:Dnešní úlovek je vyfocený - jen mně ty snímky bude muset syn upravit, abych je tu mohl přiložit (doufám, že je tu odpoledne hodím).
No aspoň niečo,tak sa pochlap "úlovkami",nech aspoň vidím na obrázku. :lol:
BOBOBO píše:naběhat 10km s dvěma podhoubníky mne nebaví .
Jasne,máš úplnú pravdu.Toľko by som ani ja nebehal a samozrejme ťa to musí baviť. :lol:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

No byl jsem na dovolené od kdysizaměstnvatele ještě zasunuto za Letovicemi (chata Andělka) a to byla jiná . Vyšel jsem jako normálně . Pár kroků za chatou podhříbky a babky , dále hned zase podhříbky , pak přišli praváci a křemeňáči a byl tu problém , kam s tím . Za necelou hoďku plný koš . Curik k chatě a znovu . Ještě jsem šel potřetí a ženský měly zábavu na celý víkend . No na takovou houbařinu bych se nechal ještě přemluvit . Stejnětak na rybařinu v Norsku po druhé hodině ranní při přílivu . Neuměl jsem si to nikdy ani představit . Co hod plechem , to ryba .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

Nepises nahodou o dovoleny v r. 1986. Jak tenkrat rostly cesiovy a stronciovy hriby, to jsem potom uz nikda nezazil. :)
Kdybych si pred tydnem nezlomil prsty na noze, taky bych se sel do lesa kouknout. :cry:
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“