Digitální termostat s čidlem DS18S20

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#31 Příspěvek od -Ergo- »

Standa33 píše:Čau. Zkusil jsem to zapojení simulovat v programu Isis Proteus a funguje to nějak podivně. Tak jsem napsal vlastní program. Zkus jestli to bude fungovat v reálném zapojení, v simulaci je vše OK.

Díky za snahu ale čidlo hlásí 0°C. Jinak relé spíná. Já mám sice studeny ruce ale tolik snad ne :lol:

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#32 Příspěvek od -Ergo- »

Chenzee píše:Poslal jsem ti mejl.
Tak jsem mu napsal mejla no tak uvidíme jestli pomůže.

Uživatelský avatar
-Ergo-
Příspěvky: 35
Registrován: 20 úno 2010, 01:00

#33 Příspěvek od -Ergo- »

:aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: HURÁ !!!
Takže vážení, ráno jsem napsal e-mail autorovi s prosbou o pomoc. Už odpoledne mi dorazila odpověď spolu s opraveným programem. Teď už jede vše jak má. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří odpověděli a hlavně uživateli Chenzee, který našel kontakt na autora a uživateli standa33, který ztrácel čas s upravováním programu, no prostě všem. Umístím se i finální HEX soubor pro další případné nešťastníky, kterým dělala konstrukce těžkou hlavu.
Přílohy
AT3.HEX
(5.9 KiB) Staženo 156 x

Uživatelský avatar
Vikous_89
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#34 Příspěvek od Vikous_89 »

Dobrý večer, pánové. Rád bych se někoho z Vás zeptal, zdali by se našel někdo natolik ochotný, že by mi naprogramoval PIC pro obvod, který v tomto vláknu zmiňuje -ergo-. Sic jsem si postavil programátor, nevidím se z toho. Doposud jsem bastlil pouze snažší obvody bez čipů a zřejmě jsem si ukousl větší sousto. :o :D Odměna je jistá :)

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#35 Příspěvek od frpr666 »

Re: nevidim se z toho. Zase to není tak obtížné. Stačí připojit 5 drátků: +Vcc,-Vdd,MCLR, PGD, PGC. Nalít hex. a nastavit fuse bity (pokud už nejsou v hex uloženy). A programátor třeba tento: http://www.lancos.com/prog.html

Uživatelský avatar
Vikous_89
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#36 Příspěvek od Vikous_89 »

Já, abych řekl pravdu, tak studuju stavařinu a o elektronice toho vím opravdu málo. :oops: Mám ale snahu. Mohl by mi někdo z přítomných alespoň potvrdit mou domněnku, že jsem vybral správnou konstrukci programátoru pro PIC16F628A ( http://www.electronicecircuits.com/elec ... programmer )? Neb je tam psáno, že programátor je mimo jiné vhodný pro řadu PIC16F628. Znervózňuje mě akorát to "A" nakonci. A ještě jeden dotaz, je nutný nějaký "ovladač" aby mi našel programátor s čipem, či postačí například MPLAB nebo jiný vhodný program? Jinak pokud by se našel někdo, kdo by mi rád pomohl (rozuměj, čip naprgramoval), vůbec bych se nezlobil. :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od hafca »

Kdybys měl v profilu alespoň přibližné místo kde se vyskytuješ. Určitě by se někdo poblíž našel, kdo by ti to naprogramoval. Ale jde to řešit i poštou, stačí poslat mi SZ.
Ovladač nepotřebuješ, stačí si stáhnout soft o kterém je u zapojení zmínka.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Vikous_89
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2012, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#38 Příspěvek od Vikous_89 »

Takže nakonec mi hafca přislíbil ohromnou pomoc, tedy slíbil, že mi PIC naprogramuje. :) Tímto mu moc děkuju a stejně tak i všem ostatním, co měli snahu mi jakkoliv pomoct. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“