DC tlumivka vyssich harmonickych proudu

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

Jestli je na kondíku v meziobvodu "klid", tak tlumivka plní funkci. :)

Uživatelský avatar
alvr
Příspěvky: 288
Registrován: 25 led 2008, 01:00

#32 Příspěvek od alvr »

jj, napeti v meziobvodu je klidne (prirozene 300Hz zvlnene). Tu tlumivku bez zapnuteho menice ale zitra jeste jednou pro zajimavost zmerim jak budou zapnute ostatni stroje. Bordel delat muzou a asi delaji. Nove frezy nejspis ne, ale na dvou soustruzich jsou namontovane jeste nejake stare menice, odhaduji to na ne....ze zvedavosti se skusim na to podivat.

Nebude se ta superponovana slozka napetovych spicek na te tlumivce zvedat s rostoucim vykonem (proudem tlumivkou) meho menice? Pokud se to indukuje jen vlivem bordelu z venku, tak by nemelo ne? Tezko se ten bordel meri.

Uživatelský avatar
alvr
Příspěvky: 288
Registrován: 25 led 2008, 01:00

#33 Příspěvek od alvr »

Muzu jeste jednou zkusit oprasit tema tech tlumivek na snizeni vyssich harmonickych proudu?

Posledne jsme resili napetove spicky na tech tlumivkach za provozu, coz jsem pochopil, ze to je spravne vlivem filtrace.

Mel jsem ale zasadni problem, ze mi menic za tema tlumivkama do urciteho vykonu normalne fungoval aniz bych si vsiml nejakeho podstatne zmeneneho prubehu. Od urciteho vykonu (ale ne uplne jednoznacne a presne) mi odchazely vykonove tranzistory (nekolikrat). Meril jsem vse mozne pri postupnem zvysovani vykonu a vse se jevilo OK, a najednou tranzistory odesly. Nekolikrat jsem to hadal na vliv neceho jineho, ale mylil jsem se. Nakonec jsem tlumivky docasne vyradil a bez nich to funguje bez problemu. Co by teoreticky mohlo byt pricinou na tech tlumivkach?
Nejake presyceni? To mi ale nejde do hlavy, to by znamenalo pouze zkrat na tlumivce, ale nemelo by to ovlivnit tranzistory v menici ale pouze filtraci, ne?
Druha vec je rezonance s filtracnima kondikama? Vychazela mi kolem 212Hz pri stabilnich hodnotach kondiku a tlumivky, takze predpokladam, ze s pravdepodobnym zmensenim se rezonance mohla priblizit k 300Hz...
Zkusite mi poradit co by mohlo byt pravdepodobnou pricinou a jaky zvolit bezpecny postup overeni?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“