Jaký SATA NTB HDD?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

AmarokCZ píše:p32: zrcadlit wokna za běhu ani zkoušet nehodlám :?
A to ti radil tady kdo ? Pokud chceš zrcadlit za běhu, podívej se jak se používá RAID.
Pokud chceš udělat věrnou kopii bootovacího disku, tak klidně použij Acronis. Dá se nabootovat přímo z CD, ale udělá ti stejnou službu i nainstalovaný ve woknech jen s tím, že v záloze na druhé disku bude taky instalovaný. Mimochodem, jsem s ním tak spokojený, že jsem nikdy nemusel hledat něco jiného. Takže pokud chceš provést zálohu bootovacího disku za chodu woken, neexistuje jediný problém. Pokud chceš zrcadlit, použij RAID. :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Ten disk odporúčate SEAGATE alebo SAMSUNG?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od AmarokCZ »

Tak SG ST320LT022 je doma, zrcadlení pomocí Acronis byla paráda, akorát mi přestal pracovat CAD :(

Pár postřehů: mám teď možnost srovnat tři 2.5" disky - Fujitsu MHW2080BH, SeaGate ST320LT022 a Western Digital WD2500BEVS.
Co se týče hluku a vibrací, tak u SeaGate nejsou vibrace naprosto žádné, točení ploten je slyšet jen když dám ucho úplně k NTB, seek je neslyšitelný - o disku vůbec nevím, že pracuje.
WD má poměrně silné vibrace i dost hluku v klidu, seek je ale tichý. Fujitsu je poměrně tichý v klidu a skoro bez vibrací ale seek je hlučný a vibrující.
Zahřívání všech je cca stejné (všechny 5400rpm).
Co se týče výkonu, tak se zatím zdá, že SG je na tom podobně jako Fujitsu, rozhodně ale není SG rychlejší.

Nějaká čísla ze Sandry:

Kód: Vybrat vše

WD Passport 250GB 2.5” SATAII
Buffer Read = 116MB/s
Sequential Read = 56MB/s
Random Read = 7MB/s
Buffer Write = 97MB/s
Sequential Write = 37MB/s
Random Write = 14MB/s
Avarage Access Time = 8ms

Fujitsu 80GB 2.5” SATAII
Buffer Read = 104MB/s
Sequential Read = 37MB/s
Random Read = 4MB/s
Buffer Write = 97MB/s
Sequential Write = 35MB/s
Random Write = 8MB/s
Avarage Access Time = 12ms

Seagate Momentus Thin 320GB 2.5“ SATAII
Buffer Read = 115MB/s
Sequential Read = 69MB/s
Random Read = 6MB/s
Buffer Write = 84MB/s
Sequential Write = 69MB/s
Random Write = 4MB/s
Avarage Access Time = 10ms
V HDTach mi latence vychází 26ms (SeaGate), 19ms (Western Digital) 17ms (Fujitsu).
"Random Write" u SeaGate vypadá oproti Fujitsu i Western Digital docela hrozivě, ale zatím se nezdá, že by systém byl pomalejší ...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Uvědom si, že WD i SG při 3-4x větší kapacitě dělají vše stejně rychle jako FS při 80 GB. "Random Write" není zase tak rozhodující - je to jen nahodilý zápis v testu - jak často nahodile zapisuješ ? Zápis není čtení ! Nahodile zapisuje HDD většinou v případě, že je na něm pěknej bordel a není dlouho udělaná defragmentace a tam to zdržuje u každého typu HDD. Daleko důležitější je hluk, protože ten ti časem začne lézt na nervy a nezbavíš se ho. Sekvenční čtení a hlavně zápis je důležitý, to se dělá přece furt. Kopie např. 5 ks DVD filmu na jednom HDD z rozděleného C: na D: pomocí pomalého zápisu pak určitě na jednotlivých HDD určitě poznáš. :wink:

Jo a u toho CADu je to vázané i na číslo HDD atd. Najdi si vylepšení CADu na ulozto.cz :wink: Jako z takové záložní kopie a obnovy na původní HDD by ti ten CAD fungoval na 100%.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Andrea »

p32 píše:Uvědom si, že WD i SG při 3-4x větší kapacitě dělají vše stejně rychle jako FS při 80 GB.
Kde to tam vidíš?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

V čem ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#37 Příspěvek od Andrea »

No v těch vypsaných rychlostech.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od AmarokCZ »

p32: to jsi trefil naprosto přesně, sebemenší vibrace i hluk mě po delší době vždycky začnou točit.
Rychlost NTB jako celku se nijak nezměnila (pouze wokna startují delší dobu, ale ten cca jeden start do týdne fakt neřeším) a o to jde!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#39 Příspěvek od p32 »

Máš tam asi větší HDD, tak zkus polaborovat s odkládacím prostorem ve woknech. Myslím tím, vypnout na HDD, nastavit na paměť a po restartu zase nastavit odkládací soubor na HDD. Měl by se rychleji definovat, ale taky záleží na velikosti paměti. Nemusí to mít ale nějaký vliv. Já mám vyzkoušené, že prostě někdy to pomůže, protože ve starém odkládacím souboru byl nějaký balast.

Andreo, asi jsem to špatně napsal. Myslel jsem tím, že pokud má HDD 3x větší kapacitu (např. 250 GB) a rychlosti podle tabulky skoro stejné jak HDD např. 80 GB, tak výsledek je samozřejmě lepší. Dříve byl větší disk taky vícekrát pomalejší. :wink:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od AmarokCZ »

Odkládací soubor už jsem dávno "zrušil" - mám už dlouhou dobu nastaveno na minimum co se mi podařilo - tzn. 256MB.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“