Umyvacka a tepla voda

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#31 Příspěvek od rolandt »

ja som kupoval mycku teraz na vianoce a v manualu pisu aj max teplotu vody, u mna 60 st.C.
ale ak uvazim cenu teplej vody tak sa oplati radsej napojit len na studenu, umyvanie bude urcite lacnejsie.
studena voda stoji nieco nad 2eur a tepla 8eur.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Crifodo »

bu2520 píše:mají stále napuštěnou vodu v zásobníku a počítají s tím že do dalšího mytí voda ohřeje na pokojovou teplotu.
v létě snad, ale v lednu, pokud topíš přímotopem nebo akumulačkama, co myslíš že tu vodu v bytě předehřeje.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od Sesi »

Teď neuvažuju, jestli by se připojením pračky/myčky i na teplou vodu ušetřilo nebo ne, ale zvážit se musí ještě jedna věc - třeba v bytě bych si uměl funkčnost připojení na teplou vodu představit, protože rozvody od stoupaček jsou krátké(jak koupelna, tak kuchyně) a navíc je na stoupačce cirkulace, takže teplá voda je u spotřebiče skoro hned.
Ale kde jsou rozvody vody delší a bez cirkulace, také izolace trubek není super(starší barák), tak to trochu trvá, než teplá voda přiteče. Tam by připojení spotřebiče na teplou vodu bylo dost k ničemu.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Jenda_KL »

Nejde moc o to ušetřit, jak kdo a kde teplo získáváte netuším, ale ti co kotlem, krbovkama, solárkem, bioblabla, tak byste určitě ocenili ohřevový výměník.
Infokanál JPP tvrdí že to existuje.
Ad flame: zatím fakt nechceme, nevidíme důvod.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

Obávám se, že voda v zásobníku myčky není proto, aby se ohřála okolní teplotou - u obou myček, co jsme zatím měli a máme (a k oběma mi někdo z tohoto fóra poslal dokumentaci), je to tak, že se voda skutečně do zásobníku napustí, v ní se rozpouští sůl a tou se regeneruje iontoměničový filtr v době, kdy se myčka nepoužívá.
Před mytím se zásobník vyčerpá včetně půllitru proplachovací vody a na mytí se napouští nová.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#36 Příspěvek od bu2520 »

není to ten zásobník se solí , ale boční labirint . tuhle informaci mám od chlapíka, který u Bosche pracuje.
A i jkdyž topíš přímotopem přece jen máš v místnosti alespoň 20°C a ne teplotu vody z kohoutku. Každopádně těch pár litrů co se ohřívá asi stejně neušetříš, protože než začne téct teplá tak už je boiler plný té chladné z hadic a trubek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#37 Příspěvek od Hill »

To je ale totéž - ty uvádíš název, já funkci. Zásobník na solanku je zvlášť.
Ovšem v labyrintu je zředěný zbytek solanky, ten se stejně na začátku odčerpá do kanálu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Andrea »

bu2520 píše:A i jkdyž topíš přímotopem přece jen máš v místnosti alespoň 20°C a ne teplotu vody z kohoutku. Každopádně těch pár litrů co se ohřívá asi stejně neušetří
A kde myslíš, že se vezme ta energie, která tu vodu ohřeje na pokojovou teplotu? To je nějaká volná energie zadarmo nebo proč pořád mluvíš o nějaké úspoře?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#39 Příspěvek od kejki »

Obě strany flame šidí, osobně jsem si nosil vodu z bojleru v kbelíčku, takže 5l je v běžném dřezu louže na dně, tak na umytí hrnků.
Ale to už znám z diskuze o indukci, že kdo jí nemá tvrdí, že je stejně horká jako sklokeramika, tudíž se nemůže snadněji uklízet. Mně zase majitelky myčky, které vaří rodině max. v neděli polívku tvrdily, že se osamělému nevyplatí. Kdybych chodil do práce, tak je to pravda, ale když jsem doma, tak natahám nádobí dost a myčka je prima.
Myčku pouštím v nízkém tarifu a bojler v kuchyni je vypnutý. Tablety se mi rozpouští dobře, stojí do 3,-Kč, sůl nekupuji jako dfens v Olomouci za 4,-Kč ale za víc, asi třikrát ročně. Čistil jsem jí jednou, ale je to IMHO jen marketing, kdybych pustil tabletu bez nádobí, vyjde to nastejno. Myčka nesmrdí, voňavky v ní nejsou. Myčka stála 6 tis.
K životnosti - máti má od 94. Bosch, odrovnala iontoměnič šetřením solí, jinak vše funguje.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#40 Příspěvek od keemo »

On ked si clovek uvedomi ze to nemusi umyvat v dreze tak je aj vegetnejsi co sa spinenia riadu tyka (vidim na sebe) :lol:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#41 Příspěvek od mtajovsky »

Myčku nechci. Nádobí není dostatečně čisté na můj vkus. Je na tom jakýsi lepivý povlak - v práci máme myčku, ale všecho nádobí si přemývám a teprve pak je porcelán čistý tak, že "vrže" pod prsty. To stejné u švagrové (bože, ty její špinavé sklínky!!), v hospodách a prostě všude. Hnus.

Tak a teď do mě. :D

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#42 Příspěvek od kevin_mitnick »

mtajovsky píše: Tak a teď do mě. :D
Proc? V podstate mas pravdu. Akorat, ze za to nekvalitne myti nemuze mycka, ale d.e.b.i.l, co ve snaze usetrit neda do mycky to, co je potreba...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#43 Příspěvek od keemo »

asi tak,ono je to aj o spravnom nastaveni zmakcovaca vody a davkovania lestidla... ja s tym problem nemam...

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#44 Příspěvek od Sesi »

mtajovsky: já naopak mám z myčky vše krásně čisté, procelán a sklo "vrže". Skleničky většinou oplachuju v dřezu(od šťávy, džusu apod. to bohatě stačí), ale občas je protáhnu myčkou, to jsou teprve krásně čisté a lesklé - jako nové. Leštidlo nepoužívám, jen tablety "vše v jednom".

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#45 Příspěvek od Crifodo »

http://www.novinky.cz/ekonomika/278067- ... -vody.html
Zase vyplachování hlav obyvatelstvu od redaktorů-mozkomrdů, hlavně ta věta o úspoře díky myčce, protože mytí nádobí v dřezu spotřebuje za deset minut 200 litrů :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“