LCD monitor Samsung CM22WS, cca po 2sek. vypne podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od otakarv »

Ještě jednou velké díky kondik, věřím Ti. :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od otakarv »

Konečně jsem se dostal k výměně vadného trafka. Objednal jsem jej (jak mi poradil kondik) v avelmaku. Monitor po výměně trafka funguje.
Tímto děkuji všem za pomoc, hlavně kondik-ovi, který mi pomohl najít adekvátní náhradu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od otakarv »

Tak před chvíli mi volal kamarád, co jsem mu opravoval tento monitor, že mě nechtěl přes svátky otravovat. Když doma monitor napojil a spustil, tak šel asi 10 minut a vyplo podsvícení.
Nyní jej mám doma, odzkoušel jsem jej a opravdu po těch 10 minutách vyplo podsvícení. Když jsem jej vypnul a opět zapnul, tak podsvícení naskočilo a fungovalo zhruba 2 minuty a opět se vyplo, obraz jde, je jej vidět při pohledu z boku.
Ještě jsem jej neotevřel (nemám volný stůl). Může to dělat to náhradní trafko?
Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#34 Příspěvek od KUBO »

Raz po 10min. potom 2min. Videl by som to na studeňák. Taktiež by som nevylučoval studeňák na trubici, prípadne vadnú trubicu.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#35 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od otakarv »

Jsem rád kondik že jsi se ozval. Já jsem momentélně marod (chytly mě průdušky), tak monitor čeká. Kamarádův syn zatím sehnal klasický CRT monitor, tak má na co "hledět".
Bolo by dobré zistiť od dotyčného či sa ten monitor nesprával podobne predtým ako úplne zdochlo podsvietenie (zhorené trafo).
To je dobrá připomínka a určitě to s ním prodebatuji.
A ešte dačo keď si monit. opravil koľko si ho nechal bežať u seba "na skúšku" ?
Hned jak jsem jej opravil, tak kamarád pro něj přijel, já jsem jej napojil na svůj NB a asi 15-20 minut jsme debatili a monitor běžel, tak jsem jej vypnul a on si jej odvezl. Mi volal až tuším za 3-4 dny, že mě spíše nechtěl otravovat, byly svátky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

Jo, to miluju taky. Něco spravíš a pak rychle pryč, protože nemá čas a pak se to ještě v něčem podělá a protože nemá čas, tak volá až za týden. :wink:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#38 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od otakarv »

Konečně jsem se dohrabal k tomu monitoru. Nyní mám napojeny na invertoru druhé trubice (Panel stejných rozměrů jako ten opravovaný) a již 40minut jede bez vypnutí.
Takže mě čeká rozebrání panelu, je to tak jestli se nemýlím? Trochu mám z toho husí kůži, přiznám se, že jsem to ještě nedělal, ale každý musí jednou s něčím začít, no né?
Byl bych vděčný za případné rady co a jak nejdřív udělat, čeho se vyvarovat. Tak zhruba asi vím, ale dobrých rad nikdy není dostatek. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

Nic na tom není. Hlavně si ukliď stůl a umej ruce.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Po delší odmlce se opět vracím k tomuto monitoru, rozebral jsem jej abych zkontroloval trubice, zda na nich není odpadnutý přívod. Konce trubic jsou zasazeny v silikonovém krytu (viz obrázky), nechci dělat nic násilím, nějak mi to nejde vybrat z těch silikonových držáků.
Trubice jsem napojil do zdroje, zapnul a jelikož tam nemám signál, tak po pár vteřinách vyply, svítily všechny 4.
Můžete mi někdo poradit jakým opatrným způsobem sundat z konců trubic ty silikonové kryty abych zjistil stav připojení drátků?
Předem všem děkuji za poskytnuté rady.
Přílohy
IMG_8681 – kopie.JPG
(24.93 KiB) Staženo 20 x
IMG_8677 – kopie.JPG
(39.94 KiB) Staženo 28 x
IMG_8676 – kopie.JPG
(28.51 KiB) Staženo 38 x
IMG_8674 – kopie.JPG
(47.52 KiB) Staženo 45 x
IMG_8687 – kopie.JPG
Označení trubic
(27.48 KiB) Staženo 21 x

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#42 Příspěvek od Brozicek »

Podle mých zkušeností nelze ty silikonové koncovky z trubic sundat. Měnil jsem již několik trubic a vždy jsem použil dobrou trubici z nějakého jiného monitoru s vadou na procesorové desce. Tu silikonovou koncovku jsem mezi trubicemi rozstřihl a vadnou trubici tím oddělil. Obdobně jsem vyndal dobrou trubici z jiného monitoru a stříhal silikon tak dlouho, až se to do plechového korýtka vešlo. Takže po opravě měla každá trubice vlastní silikonovou půl koncovku.
Pokud je z jiného monitoru dobrý celý pár trubic, je možno přehodit celý pár a silikonové koncovky opět ostříháním dopasovat do korýtka (pokud to není shodný panel, obvykle se korýtka pro trubice rozměrem liší). Také jsem už 2x použil do většího panelu kratší trubice. V tom případě jsem musel v korýtku vystřihnout drážku kudy jsem vyvedl kablík z korýtka ven.
Práce je to nepříjemná, ale zatím se vždy podařila.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od otakarv »

Brozicek, děkuji Ti za cenné rady. Ještě jedna maličkost, trubice jsou navlečeny do plastových držáčků, které je drží vzájemně od sebe. Ty jde pouze z trubic vyvléknout, jak jsi řešil toto?
Přílohy
IMG_8690 – kopie.JPG
(70.07 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#44 Příspěvek od Brozicek »

Jeden kroužek rozstřihneš v blízkosti spojení obou kroužků do "osmičky" a pak rozstřižený díl navlečeš na druhou výbojku. Pokud potřebuješ nechat kroužek na každé trubici samostatně, můžeš se pokusit střihnout to spojení kroužků. V horším případě ti zůstane jeden kroužek celý a druhý rozstřižený. I ten rozstřižený se dá použít. Některé panely nemají kroužky jako osmičky, ale každá trubice má samostatné "O" kroužky.
Zkrátka bez kvalitních nůžek z manikury se neobejdeš a často potřebuješ silnou lupu. Já používám na to nůžky ze "solingenské oceli", které beru manželce z její "velmi drahé" manikury. Ale asi vyhoví i běžné nůžky s kvalitní a ostrou špičkou.
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 10 črc 2013, 10:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od otakarv »

Tak až když pročítám Tvoje rady, zjistil jsem jak je to jednoduché i když při tomto je to opravdu piplavá záležitost.
Jo nůžky ze "solingenské oceli" jsou kvalitní jako i nože. Já měl od svojí maminky jedny takové na nechty a mohu potvrdit jejich kvalitu. Na synové svatbě jsem je půjčil jedné ženské co dělala výzdobu a od té doby jsem je neviděl :cry: , vícekrát bych takovouto pitomost neudělal :cry: . Nyní mám asi 6ks a všechny stojí za ho*no.
Mockrát Ti děkuji za rady, neboť v tomto jsem opravdu začátečník.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“