Připojovací kabel pro PC, parametry, číslo normy

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#31 Příspěvek od tomasjedno »

jarda píše:...Problém je asi v nevhodném nákupu odborníkem a v jeho pozdní reakcí. Já reaguji hned, ale je to jen o zkušenostech v oboru. Viz " Mně se už dřív zdálo, že kovové části notebooku na dotek brní". :D
To, že máš v tomhle detailu pravdu, nemění nic na tom, že se tě Andrea o žádnou radu neprosila, a protože se vůči ní chováš jako dobytek, udělal bys líp, kdyby sis radši šel řešit ta trestní oznámení (jak ta, která hodláš podávat ty, tak ta, která nejspíš budou brzy podána na tebe).
jarda píše:... a podle nicku je to to jen někdy jedno...
Z už několikáté tvé reakce na můj nick vidím, že ti to vrtá hlavou. Takže: ne že je mi všechno fuk, ale je úplně fuk, kdo jsem - jediné podstatné je to, jak se tu chovám, a zda jsem ostatním spíše přínosem, nebo je spíše obtěžuji (jako někdo, že).

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Crifodo »

Čína na každý ojebaný výrobek nasere certifikačních značek jak vzorný voják odznaků na sako, autorita a záruka totálně žádná. Z toho, jak se tomu věnuje státní (svazový) dozor je poznat, k čemu je.

Ten kabel je lanko s galvanicky poměděnýma žilama hliníku? to musí být snad výrobně dražší než kdyby to byla 0,5 měď, která by na ten adaptér stačila.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

Z roztoku CuCl2 to velmi ochotně vytěsňuje měď, tak by to mohl být hliník.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#34 Příspěvek od jarda »

Na fórum se chodí debatovat, a pro rady o pomoc, a nežádá se jmenovité, koho.
To přirovnání - není to spíše o agresivních reakcích a vulgarismy ne z mojí strany? Posměšky, bičíky jako "odborné" odpovědi?
Nick je každého osobní vizitka. Každý má své jméno nebo přezdívku, a je mi to jedno. A i případné bližší spříznění mně nezajímá, je to běžné. Jsem tu na odborném fóru.

P.S. Je to OT, mimo téma a potřeb dabatujících. A obecně třeba i http://napoveda.seznam.cz/cz/obecna-pra ... skuze.html

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od workhard »

Na ty neocínovatelné kabely jsem taky už narazil, jednou to byl kablík k USB s krimpovanými koncovkami a pak koaxiál (stínění). Na hliník to nevypadá, je to poměrně pevné, podobá se to cínované mědi, ale letovat se to nedá ani zaboha, ani když jsem zkusil kyselinu, ani prd prostě 8O

To jarda :sm: :sm: :sm: :sm: :sm: :sm: :sm:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Kupoval som nedavno par zdrojov z Ciny (cez eBay) - k notebooku, LCD monitoru, scanneru. K dvom bol aj napajaci kabel, na pohlad dost pochybnej kvality - asi nieco podobne. Mysim, ze original k notebookom su tie kable kvalitne, takyto pruser si nemozu vyrobcovia dovolit.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“