Venkovní halogenové lampy 400W, praskají žárovky

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#31 Příspěvek od helios »

:lol: keby si tam dal PTC tak žiarovka najprv dostane pecku pri zapínaní a pokiaľ ju prežije, postupne bude zhasínať. To asi nechceš však? :wand:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
qpotes
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#32 Příspěvek od qpotes »

Poradí mi ještě někdo kde se dají termistory sehnat, nejlépe v kamenném krámě v Praze a jak silný mám na ty 400W halogeny koupit?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#33 Příspěvek od Eleman »

Koupíš v Praze v GESu nebo GME. Z toho, co je v Praze skladem, třeba toto, nebo toto.

Edit: Aha, tak v Praze v GESu už není, ale je v centrálním skladu a dá se objednat
Naposledy upravil(a) Eleman dne 26 úno 2012, 16:40, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#34 Příspěvek od helios »

Tieto NTC sa vyberajú podľa dvoch parametrov: Odpor za studena a max. povolený prúd. Ja dávam na 150W trubky 2A NTC, tieto stačia do 300W, na 400W a 500W dávam už 4A NTC, rezerva v prúde je potrebná.
Presne potrebný prúd vypočítaš: Výkon trubky vo Wattoch lomeno napätie. napríklad 400W deleno 230V = 1,74A. 2A by bol na hranici, tak zvolíme najbližší vyšší prúd 4A kvôli spoľahlivosti.
P.S.: hlavne ich umiestni tak, aby sa ničoho nedotýkali, za prevádzky sú dosť horúce, je to dané ich princípom činnosti... :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
qpotes
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#35 Příspěvek od qpotes »

V GESu je zdá se nemají skladem. V GME je minimální odběrné množství 250ks, to je na mě asi moc :roll: . Nemáte ještě nějakej další tip na kamennej krám, kde bych mohl termistory v pondělí sehnat?

Uživatelský avatar
qpotes
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#36 Příspěvek od qpotes »

ok1hga píše:
qpotes píše:Jak se do systemu zapojuje termistor, rovnou do čokolády? A stačí 1 nebo se musí dát ke každé lampě?
stačí do čokolády, ale ke každé lampě zvlášť . . .
Pochopil jsem to správně že NTC zapojím na modrej a zelenožlutej a na fázi nechám volnou? Radši se zeptám jak pro blbý, abych to nezapojoval zbytečně.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#37 Příspěvek od Eleman »

8O 8O 8O Ježíš. Vždyť to máš nakreslený od ok1hga. Zelenožlutý připojíš rovnou (vede na kostru). Modrý připojíš rovnou (vede k žárovce)a černý připojíš přes termistor(na druhý vývod žárovky).
Nemáš v okolí nějakého elektrikáře, který by ti s tím pomohl? Jde o život!!! :evil:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#38 Příspěvek od tomasjedno »

qpotes píše:...V GME je minimální odběrné množství 250ks, to je na mě asi moc...
Normálně je prodávají u pultu, i po jednom kusu.

Uživatelský avatar
qpotes
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#39 Příspěvek od qpotes »

NTC jsem sehnal, díky za tip. Zapojení jsem už pochopil, mám jen trochu problém se čtení kreslených obvodů (naposledy jsem to dělal na základce), proto jsem se taky ptal takhle polopaticky :) .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“