OTF C471, drobné úpravy

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Duvsane - ty máš "vzácný dar" - otevíráš nová vlákna, když tady už stejná existují a do kterých jsi evidentně (ty sám!!!) k dané problematice přispíval (teď jsem náhodou na něj narazil):
Duvsan píše:U starých Coloroch bez problému, staré OTF a OVP - ak nie všetky, niektoré áno, ďalej podľa konkr. TV. Niekedy sa dá napojiť zvukový koniec "natvrdo" a vytiahneš od neho zvlášť kábel, tým obídeš logiku, niekedy je to ťažšie. Dá sa i procesor oklamať, to tu už odznelo. Ak pôjde o konkr. dosku, môžeme sa baviť.

Kokúň ma predbehol.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Kokune, promiň, ale nechápu. Nevytahuju z telky jack, ani neřeším, jak oblbnout procesor, aby nekontroloval řádek. Tak o co jde?
emo - jasné a súhlas, správny postup.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

Ale ty jsi toto vlákno následně založil, když jsi nejprve "vlezl" do tohoto vlákna:
Duvsan píše:Trošku sem vleziem, využijem tému. "vasilceral" snáď prepáči. Potom sa zase vytratím. Staršie OTF a OVP nemajú spätnú kontrolu práce horizontálu, takže keď vypnem riadok, procesor o tom nevie. DVB-T už prenáša i programy rádií, napadlo mi to využiť. Pripadá mi to pohodlnejšie, než pod TV inštalovať repráčky a vyrábať odbočku zo SCART-u. Pripomínam, že zdroj beží furt, vypína sa len rozklad a napájanie obrazovky. Preto mi nie je jasná námietka o energetickej nehospodárnosti takého riešenia. Prosím o názor, hlavne p. Kokúňa, samozrejme i ostatných. Vďaka
Duvsan píše:Já mám teď na stole OTF C471, ale založil jsem vlákno. Tady pokračovat nebudu. Děkuji
No a pak jsi to "rozpoutal" tady :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#34 Příspěvek od Duvsan »

Nechtěl jsem se tam míchat.
Duvsan píše:Ale zmeral som i tento TV a výsledky ma zaskočili. I podľa starého Ruského ručičkového ampérmetru má TV s STB spotrebu v prepočte asi 2,5W, čo je v rozpore s mojim predchádzajúcim meraním. Zrejme som niektorú okolnosť opomenul.
Napadlo mi, že tie kondy viac-menej kompenzujú indukčnosť toho malého tráfka. To by vysvetľovalo ten ampérmeter.
Hill píše:... pořád mi totiž vychází životnost nejen televizí vázaná na počet zapnutí bez ohledu na různé softstarty obvodů v TVP (ostatní vlivy, jako seřízení, provozní hodiny, momentální výrobce apod. u CRT sice hrály roli, ale moje soukromá statistika říká, že zdaleka ne tak významnou).
Taky u nás, když už televizi zapneme, tak jednou denně.
:?:

Ak to má súvis s počiatočným náporom na obrazovku, mám pár nápadov. Než sa do mňa Kokúň obuje, zvestujem, že sú to nápady a treba ich prebrať, čo môže byť zaujímavé a čo je nezmysel. Ak som mimo, tým lepšie, nemám prácu navyše.
Takže celé je to o tom, že by som obrazovku žeravil priamo zo zdroja (cez vlastný stabilizátor). To by mi umožnilo urobiť predohrev a až potom nechať naštartovať RKS - ak by to malo význam. Ďalej napr. pomocou prúdového obmedzenia môže byť vlákno v obrazovke ohrievané pomalšie, čo zmierni nápor naň. Alebo v stand-by by mohlo byť udržované v podžeravenom stave, čo by zmiernilo tepelné pnutia. Druhou stránkou tu je ale otázka, či by nedochádzalo k pomalému odparovaniu toho vlákna, podobne ako v žiarovke, čo by malo za následok naopak skrátenie životnosti obrazovky.
Ak kecám, prosím o prepáčenie, sú to nápady.
Tak sa k tomu prosím niekto vyjadrite. Dík

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

Z iného vlákna:
jade píše: Triak samotný dost bzučel, což tyristor nedělá.
Viete to niekto vysvetliť?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#36 Příspěvek od Duvsan »

Žeraviť obrazovku samostatným stabilizátorom s prúdovým obmedzením je fakt blbý nápad?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

V monitoroch sa bezne pouziva samostatny stabilizator.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#38 Příspěvek od Duvsan »

Veď tam aj musí kvôli rôznym rozlíšeniam. Mne ide o to, aký by táto úprava mala vplyv na zostatkovú životnosť obrazovky, keď budem TV častejšie zapínať.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

Pravdepodobne bude potrebné u istých TVP zapínať/vypínať RKS viackrát za deň. Zaujíma ma, čo všetko pri štarte skracuje životnosť obrazovky a ako sa to dá zmierniť. Tak sa vraciam napr. k záležitosti okolo žeravenia. V prevádzke by vlákno bolo žeravené klasicky, pri vypnutom RKS (blokované budenie) zo zdroja nižším napätím a prepínať by to mohlo relé. Zostáva otázka, či tým opatrením pomôžem, alebo ešte viac ublížim. Predpokladám, že na fóre sú borci, pre ktorých takéto otázky nie sú hádankami. Nemusí to byť zadarmo. Ď

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od talent »

Väčšina týchto teliek má aj po 20-tich rokoch obrazovku ako novú.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“