Koupě elektrické řetězové pily

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#31 Příspěvek od Victronix »

ES 2140 Dolmar co mám,
rozhodně není levný asijský padělek.

Asi už je dlouho co jste měli ten krámek
a ty jsi tam jen uklízel.

Sorry, ale nemohl jsem si to odpustit.

Takové příspěvky jako je ten tvůj - jsou k ničemu.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#32 Příspěvek od konosuke »

na slovní invektivy již dávno nereaguji, jsem nad věcí, víš ?
uklízet se nestydím, je to práce užitečná
příšte hledej radu u slimtavé Blažkové z mlíkárny
měj se fajn
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#33 Příspěvek od Victronix »

Pro zaneřádění nesmysly topuji dotaz.

Mám doma ES 2140 Dolmar.

Mám také dvě motorové pily Stihl.
Ale tato elektrická sežere minimálně 5x víc oleje v přepočtu na čas řezu.
Pila nemá, bohužel žádnou regulaci mazání.
Když pilu pustím na volnoběh, je vidět, jak se z řetězu valí mlha.
Na ztrátové mazání používám Bio olej Lespol.

Nevíte jak snížit spotřebu oleje?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#34 Příspěvek od kejki »

Na straně 14 je: Zaručit bezporuchový provoz olejového čerpadla pro vedení oleje drážka (3), jakož i vstupní otvor pro přívod oleje ve vodicí liště (4) se musí čistit v pravidelných intervalech. http://www.manualslib.com/manual/621930 ... =14#manual

Není možné tam ten vstupní otvor mírně redukovat?
Případně se u Makity informovat.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#35 Příspěvek od Victronix »

Zredukovat - to bude asi to nejjednodušší, ovšem s obezřetností k provozním teplotám/podmínkám.

Ono se totiž zubové čerpadlo nekoná.
Je tam taková (bílá) pumpička.
Jak se hřídel řetězky otáčí, vysouvá a zasouvá se kovová hřídelka v pouzdře pumpičky. Tato hřídelka svým koncem otevírá a uzavírá sání oleje z nádržky. Vstup oleje, kam se připojuje hadička z nádržky, je ta kolmá odbočka uprostřed pumpičky. Hřídelka, zasunutím do pumpičky, nadzvedává ocelovou kuličku a otevírá cestu oleje. Kulička je proti hřídelce tlačena pružinkou. Když se hřídelka vysune z pumpičky, pružinka natlačí kuličku zpět na gumový O-kroužek a tím se přívod oleje uzavírá.
Obrázek
Obrázek
Myslím, že hřídelka netlačí olej ven, ale olej je vysáván podtlakem vytvořeným v liště při posuvu řetězu. Hřídelka v pumpičce netěsní úplně. Kdyby působila hřídelka tlakem, bylo by v těle pily plno oleje.
V takovémto případě bude mít největší vliv na spotřebu oleje, viskozita oleje.
Pozitiva jsou: Pumpička by se měla dát sehnat za 50,- bez DPH, jednoduchost zařízení.
Negativa: nejde regulovat množství oleje, marginální závislost na viskozitě, a tím pádem na pracovní teplotě.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#36 Příspěvek od pepik9 »

Hecht má pilu s lištou 40cm a softstartem. Pořídil jsem si jí v létě, protože mě nebavilo kvůli pár řezům půl hodiny startovat a pak půl hodiny čistit benzínovou.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#37 Příspěvek od starecd »

Trochu oživím téma, má někdo zkušenosti s touto pilou?
https://www.kasa.cz/pila-retezova-riwal ... lektricka/

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#38 Příspěvek od termit256 »

No, nevim co cekas od pily ktera stoji zhruba stejne jako kvalitni lista s retezem...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#39 Příspěvek od starecd »

Sem tam něco přeříznout. Bral bych i tuhle, ale lišta je krátká.
https://www.kasa.cz/pila-retezova-bosch ... lektricka/

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#40 Příspěvek od stasek »

Ta lišta je dost dlouhá, s takovým prdítkem se nehodí porcovat klády, takže těch 30 cm je zřejmě úmyslně, kvůli přetěžování.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Podobný 3,5 kg prdítko si půjčuju na ořezávání katalpy, co mě roste na zahradě. Každej rok se jí větve prodloužej o cca 3 metry, kdybych vynechal, tak se za chvíli nedostanu autem do garáže. Prostě z ní udělám před zimou větvovou kouli o průměru metr. Dřív jsem to dělal benzínovým Hechtem ale těžkej, bólely moc ruce.
U těhle elektrik ale bacha na olej pro řetěz. U benzínu je to časově 1:1, když dojde benzín, tak se taky doleje olej pro řetěz. Tady se dá v zápalu boje zapomenout a je hotovo. Jednou přidřenej a vyhřátej řetěz je na vyhození.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#42 Příspěvek od serviceman »

Ono se to dřevo bez oleje začne pálit, takže to nelze opomenout.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

U syrovýho to jen tak pálit nezačne. A když se začne pálit, většinou už jsou čepy řetězu načatý.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#44 Příspěvek od rudolf02 »

No, já nevím. Cca před 17 lety jsem řešil nákup motorové pily na elektriku. Dostal jsem 3 rady:
Výkon minimálně 2kW
Délka čepele 40 cm
Něco levného do dvou tisíc.
Zhruba co dva až 3 roky pořežu 20 kubíků různých kmenů na metry. Jinak co se kde na zahradě nebo u domu naskytne. Zatím stále slouží.
Je to LG a čepelí Oregon. Chtěl jsem Narex, ale jednak tehdy nabízeli pouze 1800W a opravář mi řekl, že je lepší po čase koupit levnou novou než opravovat drahou starou.
Dále hlídat funkčnost čepele, pravidelně ji obracet, aby nedošlo k deformacím. Koncové zubové kolečko musí chodit vždy lehce. Čepel se nesmí zahřívat.
Motor pravidelně nechávat vychladnout, nesmí pálit do rukou. Při řezání užívat pouze ostrý řetěz. Pila musí do dřeva sama zajíždět, není dobré ji tlačit velkou silou. Jakmile se piliny mění z šupinek na drť, vyměnit řetěz. Za tu dobu jsem jich kupoval cca 8. Brousit je nechávám u prodejců, vždy udržuji v záloze dva ostré.
Pozor na sevření řetězu mezi polena.
No a olej je předepsaný javorový, minerální tekutější, který pile nejlépe vyhovuje, ohrožuje životní prostředí.
Při řezání pravidelně kontroluji mazání a při odpojené pile vždy zatáhnu (v rukavici) za řetěz, musí jít volně, ale nesmí na čepeli volně viset. A často je nutno ji čistit a kontrolovat průchodnost mazacího otvoru.
Pokud mi odejde, koupím něco podobného, tentokrát s postupným náběhem výkonu. Ta stávající při rozběhu testuje jistič.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#45 Příspěvek od stasek »

starecd píše:Sem tam něco přeříznout. Bral bych i tuhle, ale lišta je krátká.
https://www.kasa.cz/pila-retezova-bosch ... lektricka/
Tak co, koupil jsi už něco? já uvažuju taky o nějaký, ne příliš drahý. Mám už cca 20 let Husqvarnu 40 na benzín, ale někdy špatně chytá, asi kvůli starýmu benzínu, co se v nádržce válí třeba přes rok. Tak na příležitosný přiřezání něčeho by byla elektrika dobrá.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“