MTB Olpran Extreme

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#31 Příspěvek od biker77 »

Normální prodejce ví že kolo za cca 5000 i s mech. kotoučovkami nelze ani pořádně seřídit ani nové počkej až něco najedeš jak se vše bude doslova sypat na špatný pohled. Nechci být posel špatných zpráv ale vše si na vlastní kůži ověříš. Bohužel ani značkové komponenty se nelze spoléhat - udělal jsem si jednou radost a koupil jsem si na svého miláčka novou vidli cca za 18000 a po půlroce začal téct olej z pravé nohy vidle poslána na reklamaci a až poté jsem zjistil že záruka na těsnění je pouhé 3 měsíce oprava cca 2000. Jinak značka Olpram byla dobrá tak před 15 lety.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#32 Příspěvek od tatramacek »

jj díky za info,upřímně radši zapláču nad takovou...... než abych plakal nad něčím co by mne stálo třeba tak jak tebe.... Uvidíme... Budu se snažit jezdit rozumně,ale neohlížet se na to za jakou cenu to je nebo není... Jako mrzí mne to, ale kdyby to bylo kolo za 15000 tak bych byl rozcarovan vice. Mám vůbec na tu reklamaci nárok ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#33 Příspěvek od biker77 »

Kolo za 15000 už na dojíždění do práce by odvedlo dobrou službu komponetny budou solidní. Až budeš příště kupovat kolo nech si poradit.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#34 Příspěvek od tatramacek »

Určitě :wink:
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#35 Příspěvek od Jimmi2 »

Manželce jsem kupoval onehdy za 8 tis. Author Basic - hliníkový rám, přehazovačky Alivio, odpružená vidlice RST, obyčejné V-brzdy. Za ty prachy slušnej nářez. Chce to jen pátrat po výprodejích a nebrat hned první, co je v sezoně na ráně.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Jirka »

U značkových bývají ve výprodejích loňské a předloňské modely kol, které mají například jinou výbavu nebo barvy o proti aktuálnímu ročníku. Ale kvalita tam stále je.
Pak jsou ještě u některých prodejců kol bazary. Bývalý kolega takhle koupil asi za polovic (cca 9000) kolo Meridu. Vypadalo jako nový, vůbec to nebylo poznat. Dobrý stroj.
*****

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#37 Příspěvek od Vojta7 »

Já mám Specialized HR XC (verze 2009) - koupeno 2.4.2010, najeto necelých 500 km po silnici i mimo ni. Má kotoučové brzdy - sice ovládané jen lankem, ale brzdí jak mají a navíc se dají snadno nastavit (citlivost). Jen na přední brzdě je z nějakého důvodu pravá destička blíž ke kotouči než pravá, oprava (kompletní seřízení) bude za 250 Kč. Jinak bez chyby. Jen nevím, kde na tohle sehnat alespoň nějaké blatníky :D

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#38 Příspěvek od tatramacek »

Bude to nyní k smíchu.. Znovu sem rozebral a složil hlavové uložení vidlice.. A nasadil ložiska tak jak maj být - před tím to bylo složené na houby.. Asi vibracemi při přepravě,bo kolo bylo v rozloženém stavu v krabici. Nafoukal jsem pořádně kola ( ne,že by nebyla nafouknutá,ale prostě to ještě chtělo) a při brždění se vibrace přední vidlice projevili ale daleko méně.. Prostě je vůle ve vidlici.. Uvidíme jak se to vyvine dál....
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#39 Příspěvek od Jimmi2 »

Vůle se nejlépe kontroluje (orientačně) tak, že zabrzdíš přední kolo a jemně s řídítky hýbeš dopředu a dozadu. Pokud chceš zjistit, kde se vůle vyskytuje, poprosíš někoho jiného a zpředu se lehce hranou nehtu dotýkáš na různých místech. Většinou je to dost cítit v prstu.
Jinak kotoučové brzdy na kole se musí dost dlouho a určitým způsobem zajíždět, nebrzdí to hned. A dá se to také snadno zk..... jo, přesně tak.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#40 Příspěvek od tatramacek »

Tak zatím najeto přes 230 kilometrů a bez problémů.. Sem zvědav jak to dopadne s dalšími 230 kilometry :wink:
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“