DT9205A - bočník

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od PavelFF »

Každý přístroj může být z výroby zmetek nebo být porouchaný po nějaké době. Ale taky to mohla být chyba metody nebo třeba slabé baterky. Pokud je oba (tvůj měřák a z práce) zapojíš paralelně nebo v sérii, můžeš si udělat obrázek o tom, jak velká chyba je. To bych určitě udělal, kdybych měl k dipozici přesnější přístroj. A pokud jsou rozdíly malé, máš tam asi chybu metody.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#32 Příspěvek od TAKJAN »

Souhlas. Na obyč. měření stačí. V kolika případech potřebujete měřit na setiny?

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#33 Příspěvek od silas15 »

dobře jiný případ. nastavuji napětí na rozsahu 20 V, třeba 1,7 V nastavím a přepnu rozsah na 2 V. Najednou ale měřím 1,97 V. Ještě viditelnější to je na přepnutí rozsahu 200V a 20V. Na rozsahu 200 V nastavím 24 V, ale zase to není přesně (rozuměj, když potřebuji nastavit nějak rozuměn děličku tak je to právě na těch přelomech rozsahů obtížnější). To mě momentálně štve nejvíc. Mám tyhle měřáky dva a oba to dělají. Opět připomínám, že jen konstatuji. Od cenové kategorie do 300 Kč žádnou větší přesnost nečekám. Jen jsem myslel, že to bude trochu lepší.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#34 Příspěvek od PeteBurns »

A co ti brani vymenit odpory v delicoch za presnejsie a stabilnejsie?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“