Regulace k SV18 RD

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vyrobadilu
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2016, 01:00

#31 Příspěvek od vyrobadilu »

Koupili jsme RDčko. Dovezli, zapojili a nic. Jsou slušně zdevastované ty 25ti pólové konektory a z kontaktů odpadávají pájené vodiče. Už se v tom někdo "angažoval". Konektory a patice jsem koupil nové ale chci si zkontrolovat zapojení. Měl by někdo schéma? Mám jen na RB a tam jsou ty patice 3. Alespoň mi to tak přijde. Soustruh byl každopádně funkční. To jsem viděl. Nebo kdyby byl někdo znalý blíže České Lípě, tak ho rád za zprovoznění odměním :-)[/b]
Přílohy
konektor RD.JPG
(289.89 KiB) Staženo 468 x

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Habesan »

Nejsou to konektory "TAH 3" ?
Kde se ti je podařilo koupit ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vyrobadilu
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2016, 01:00

#33 Příspěvek od vyrobadilu »

Hele chvíli jsem to hledal.
Tady je odkaz
https://www.elektro-svestka.cz/Skupiny. ... t_dw=page4

Jeden komplet vidlice+konektor vyšel asi na tisícovku. Poptej a za chvíli posílají nabídku.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Habesan »

Je to "Vidlice VM 25 P 0" ???
To není to co hledám. Podobná technologie, ale jiný vnější tvar a jiné rozmístění pinů.
Ale stejně díky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
filipassa
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2016, 01:00

#35 Příspěvek od filipassa »

Dobrý den
chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo mohl pomoci
mám soustruh SV 18 RD
a když na něm dělám tak po nějaké době ztratí otáčky a nemá takový výkon jaký by měl mít.
Prosím o radu
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#36 Příspěvek od Zbynek_ »

Zdravím. Pánové byl by někdo ochoten zaslat nějakou dokumentaci a zapojení k tomuto soustruhu? Jedná se o SV18RD. Pokud se někdo podělí tak prosím na zbynek.pipal@seznam.cz Díky předem.

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#37 Příspěvek od Zbynek_ »

Mám prosbu, potřeboval bych poradit od někoho kdo je v této regulaci trochu zběhlý. Problém je ten, že mi soustruh při nabíhaní do otáček strašně kope do sítě. Postupně jsem prošel celou regulaci a zjistil jsem že to asi bude někde kolem brzdy. Nejdříve jsem odpojil brzdový odpor co je v mašině...při rozběhu to kopalo pořád jen s tím rozdílem, že se déle dotáčelo vřeteno. Poté jsem ještě odpojil přívod k relé k1 a regulace otáček šla najednou zcela plynule bez proudových nárazů. Následně jsem opět brzdu i relé připojil. Toto relé má na starosti dva tyristory, jeden(V9) je na spojení rotoru motoru paralelně s brzdovým odporem. V tom bych problém neviděl, ale je tam ještě jeden(V8 ), který je otevřený když vřeteno běží... Tuto V8 jsem zkoušel odpojit, soustruh mi fungoval pěkně, brzdil, ale pokud se zaplo vřeteno znova ještě než uplně zastavilo, tak se to sice roztočilo ale se zapnutým brzdovým odporem což není dobré. Neví někdo jaký má tyristor V8 význam?
Přílohy
schema 11.jpg
(236.09 KiB) Staženo 594 x

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#38 Příspěvek od Mysteri »

Tachodynamo je O.K.? Skontroluješ to oscíkom, odpoj ho zo svoriek, pripoj na kábliky sondu a zatoč ním. Nárast signálu musí byť plynulý, bez prerušenia. Tiež skontroluj sled fáz na vstupe, často sa stávalo, že sa v dielni opravovala inštalácia a sa prehodili fázy (i keď si už nepamätám, čo to vtedy robilo...). Šklbanie tiež robieva vadný poťák (ktorý ,,chrastí"). K sústruhom sme dodávali komplet výrobnú dokumentáciu pohonu, ak ju máš, tak tam bude funkcia V8 isto spomenutá. Prípadne zavolaj Igorovi Šulekovi, jeho www tu je už upnuté v staršom príspevku. Ja som robieval striedave pohony (Minireg a RLLx), ale často som chodil na služobky so ,,sústruhármi" a toto boli typické ,,sekavé" závady.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#39 Příspěvek od masar »

Zbynek_ píše:...Neví někdo jaký má tyristor V8 význam?
Tento tyristor svým sepnutím vypíná tyristor V9 (přes kondenzátor C7/7.1). :wink:
p.s. Přesněji řečeno - tyristory V8 a V9 se přes C7/7.1 vypínají navzájem, protože v obvodu ss proudu by jinak zůstaly sepnuté.

Uživatelský avatar
wyfyman
Příspěvky: 12
Registrován: 13 črc 2006, 02:00

#40 Příspěvek od wyfyman »

Dobrý den,
chci se zeptat jestli aktuálně ještě někdo máte schému od SV18RD???
Potřebuji oživit GOLEMA :D
Díky!!!

Uživatelský avatar
tomcha
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2020, 01:00

#41 Příspěvek od tomcha »

Zdravím, mám SV18 RD, bohužel odešlo něco v elektrice. Potřebuji sehnat nékoho kdo najde zavadu, prověřit el. součástky, ideální okolí východních Čech. Nevíte o někom? Schémata na RD mám.

Uživatelský avatar
wyfyman
Příspěvky: 12
Registrován: 13 črc 2006, 02:00

#42 Příspěvek od wyfyman »

Tak mi dnes dorazily nožovky 125A,které na soustruhu chyběly,pri oživování zatím zistené spečené silové káble k hlavnímu motoru. Majitel nějaké schéma sehnal, tak zítra pokračuji....
Mimochodem, co ti to dělá alebo nedělá....,nějaká konkrétní diagnóza???

Uživatelský avatar
tomcha
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2020, 01:00

#43 Příspěvek od tomcha »

Diagnóza zatím žádná, vyhodí to po zapnutí pojistku nožovou 50A. Motor cukne dvakrát dopředu a jednou dozadu a vyletí pojistka. Neví někdo na co se zaměřit, nikde nic spaleneho není, motor vypadá ok.[/img]

Uživatelský avatar
wyfyman
Příspěvky: 12
Registrován: 13 črc 2006, 02:00

#44 Příspěvek od wyfyman »

Po výměně spečené kabeláže,stále vyhadzuje při nastartování regulátoru na bedně ,přívodní jistič . Zjistil sem proražený tyristor ve výkonovém modulu,podle kusovníku je to typ: T25/1200 výrobce čkd praha. Věděl by nekdo poradit kde by se dal sehnat originál anebo aktuální spolehlivá náhrada???

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#45 Příspěvek od Kvicala_r »

Vypadá, že tady mají dva kousky. Jen je označený R (většinou opačně polovaný ve futrále).
Sice použité, ale dva kusy..

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“