LCD TECHNIKA 21,6", neda sa zapnut

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PeteBurns »

:) Preco by som mal ohovarat? Podstatne je, ze Technika prezila podmienky, ktore su pre bezolovo najhorsie, zmeny teplot a vibracie, zatial co Samsung nezazil ani jedno, ani druhe, a zdochol ;) Netusim, co presne za Samsung to bol, no nebol to najlacnejsi model ani omylom, aj keby bol, stale bude ovela drahsi od tej Techniky ;) Nevravim, ze Technika je super a Samsung smejd, vravim iba, ake mam s nimi osobne skusenosti ;) Presne, ako vravis, ta Technika mi tam sadla ako uliata, lepsiu telku som nenasiel...predtym som tam mal Hyundai ale ten rychlo zdochol tiez :D Sice ta Technika 10 hodin denne nebezala, ale kedze som tam mal vysunute pracovisko, tak zase vypnuta cely cas nebola :) Dva roky bola zapnuta kazdy den zopar hodin, kym som neodisiel sem...a kedze mi prisla sprava o prosbu o vstup do SM, tak tu su postupy:

(MENU),(4),(7),(2),(5) alebo
(MENU),(8),(5),(0),(0) alebo
(INPUT),(4),(7),(2),(5) alebo
(INPUT),(8),(5),(0),(0) pripadne
(SOURCE),(2),(5),(8),(0)

Plati to ak nie na vsetky, tak drvivu vacsinu Technika modelov, hadam bude niektory fungovat ;)
:D Trochu nestastne zatvorky, nemam tu ine, takze kde je ten okuliarnaty xicht, tam je 8-icka, co sice asi kazdy vie, ale pre istotu to pisem, aby to nevyzeralo, ze som si s tymi kodmi robil srandu ;) :lol:

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#32 Příspěvek od Holly »

Máme techniku 32" takovou tlustou a těžkou potvoru z tesca kupovanou v roce 07 za 14990,- Má ji holka v pokoji a jede min 5hodin/den (spí u toho) a až na problém s obrazem který se opravil přeháním FW s ní není sebemenší problém, to jen tak na okraj, asi nějaký šťastný kup. jo a sm v mém případě je menu 4725
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#33 Příspěvek od PeteBurns »

Este mi prisla sprava o prosbu na kontakt na nich, tak ho tu davam, hadam bude este funkcny ;)

service@tauras.lt

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#34 Příspěvek od oravan »

super ďík skusim ich kontaktovať

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

PeteBurns píše: Preco by som mal ohovarat?
Tady jde o to svalování kolektivní viny za nějaký nepodařený kousek TV bez typu a jen od výrobce Samsung. Ano, sere se všechno, ale všichni by byli rádi jak při hanění, tak při chválení, aby se dozvěděli kokrétní typ. To proto, aby se tomu vyhnulli, anebo právě sháněli.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#36 Příspěvek od PeteBurns »

Ale barani trt ide :lol: Ja tu vidim iba kolektivne zhadzovanie Techniky, nic ine ;) Ked uz sme pri tom, preco sa nepytas na presny typ tej Techniky, ked ta zaujima presny typ Samsungu? ;) Naozaj nepotrebujem nikoho hanit, spomenul som iba hole fakty z mojej praktickej skusenosti, to je cele, osobne proti Samsungu nemam nic, prave naopak, ak budem kupovat dalsiu telku, tak najskor Samsung, urcite nie LG ci dokonca Philips :) Aj tak nejake odradzanie ci odporucania nemaju skutocny zmysel, malokto pocuvne, drviva vacsina ludi sa rozhodne hlavne podla vlastnych kriterii, ktore su u kazdeho ine ;)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#37 Příspěvek od Mysteri »

oravan píše:Technika je Rus robia to v Novej Dubnici ale nedá sa ich kontaktovať a neni to Technika le po Rusky Ťechnika neviem inak napísať no a dokumentácia k tejto značke neni žiadna
Oravan, nič v zlom, ale, prosím Ťa, daj vedieť, odkiaľ máš toto info. Ide o to, že tu u nás v teritóriu Novej Dubnice je síce firma Delta, ktorá vyrába zdroje, mimo iných aj do TVP. Konkrétne v tejto pobočke sa však tieto ,,spotrebky" nerobia /aspoň mám také info od kamarátov, ktorí tam robia, ja totiž pracujem v inej, pre nich svetovo konkurenčnej firme..../. Druhý častý omyl nastáva z dôvodu, že v Novej Dubnici je Štátna skúšobňa, ktorej certifikát je niekedy uverejnený napr. v Návodoch na použitie... Tu u nás je množstvo veľkých výrobných elektrofiriem: ENIX, NES, DELTA, BEL POWER /bývalý Power-One/,ELING, ...ale ani v jednej neskladajú TV. :wink: Ak je to iba moja neinformovanosť, daj mi prosím, kontakt na nich. Chcem totiž zmeniť prácu a táto by mi vyhovovala a isto tam budem niekoho poznať, kto pozná aj mňa a prijme ma. My sme tu totiž taká ,,malá rodinka", ktorá sa vzájomne pozná ešte z ,,matere" ZTS-EVÚ... :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 29 led 2015, 19:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

DELTA robi prilis drahe zdroje na to, aby sa davali do najlacnejsieho spotrebneho smejdu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#39 Příspěvek od Mysteri »

Ich divízia v Taiwane robí aj tú spotrebku. Myslím tým zdroje do TV a monitorov. Bývajú často aj vo výrobkoch od Vestelu. Samozrejme,v N.Dca robia zdroje pre servery, telekomunikácie, zdravotnícku techniku atď, atď. Skrátka, priemyselné zdroje a zdroje pre ,,solar". A naša konkurenčná firma to isté, ale lepšie... :lol:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#40 Příspěvek od PeteBurns »

Mysteri, stop that mystery a povedz, kde robis ty ;) Ake zdroje pre solar robite? Co by stal nejaky MPPT regulator vacsieho vykonu, radovo 100A pri 12V? Bola by aj moznost zohnat nejaky vykonnejsi sinusovy menic na 12V, ci take nie? Telky sa na povazi robia, ale nie v Dubnici, ale v Novom Meste nad Vahom, v UMC Slovakia, tam ich skladaju pre vsetky velkoobchody, vacsina, ak nie vsetky diely im chodia z Ciny, ako inak :) Ak Oravan berie este stare mapy, kedy pobaltske staty boli nasilu pripojene a okupovane rusmi, tak ma vlastne pravdu, Technika z Litvy je rus :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

PeteBurns píše: Ked uz sme pri tom, preco sa nepytas na presny typ tej Techniky, ked ta zaujima presny typ Samsungu? ;)
To asi proto, že nejsem ožratý jako ty a umím si přečíst nadpis vlákna. Nech ten alkohol na pozdější hodinu. :lol:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#42 Příspěvek od PeteBurns »

No ak nie si ozraty a napriek tomu si si vobec nevsimol, ze som spomenul, ze mam iny model, ako je v nadpise vlakna, tak si na tom este horsie, nez som si povodne myslel :P :lol:

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#43 Příspěvek od oravan »

viem to od zásobovača z Tesca ale neviem sa z tou firmou nijako spojiť možné je že sa mýlim môže to byť len dodávateľ v Dubnici

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#44 Příspěvek od Mysteri »

PeteBurns píše:Mysteri, ...Telky sa na povazi robia, ale nie v Dubnici, ale v Novom Meste nad Vahom, v UMC Slovakia...
O tom Novom Meste N/V mi to je známe, mňa zarazila tá Nová Dubnica, ale ,,Oravan" to už vysvetlil.
Na prvú časť Tvojej otázky: Máš SZ :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

PeteBurns píše:No ak nie si ozraty a napriek tomu si si vobec nevsimol, ze som spomenul, ze mam iny model, ako je v nadpise vlakna, tak si na tom este horsie, nez som si povodne myslel :P :lol:
A to jsem ještě střízlivý, co až se napiju. Vlastně jsem teď chlastal sobotu a neděli na oslavě, teď mě napadá. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“