Zesileni signalu FM pro autoradio

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zefek
Příspěvky: 67
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#31 Příspěvek od Zefek »

Ahoj,
jo, v Renaultu, Mégane II. Ale jak píšu, v originální anténě mi prdnul zesilovač, tak jsem ten koax napojil přímo na prut antény, aby se s tím dalo nějak jezdit a koupil jsem novou anténu (za 200), nějaký univerzál se zesilovačem a ten to dělá. Ale už mi odepsal někdo na Renaultforu, že mu to dělá i s originální anténou v některých místech. Nechal jsem rádio naladit stanice v jiném místě a tam ty dvojstanice nebyly. Tak možná nějaký odraz, kdo ví ... :D

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#32 Příspěvek od Jodr »

Zefek píše:..... Tak možná nějaký odraz, kdo ví ... :D
Odrazy se chovají odlišně, rádio jakoby dýchá. Viděl jsem v minulosti rádia, tuším Clarion, které mělo vstup pro dvě anteny. Předpokládal jsem, že právě pro odstranění přeslechů vzniklých fázovým posunem z odrazů za jízdy. I když si teď uvědomuju, že jsem podobné projevy jako dřív již dlouho neslyšel. Možná i proto, že anteny nebyly na blatníku, ale na střeše a teď u nového jsem ani nezkoumal kde vlastně antena je.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#33 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, byla taková rádia. A anténní zesilovač jsem taky takový viděl. Na autě mám přepínání čtyř anténních smyček, řízené z mf zesilovače a stejně to hov... chytí. Záleží jen na autoradiu..

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“