Panelovy merak PM-428

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#31 Příspěvek od TAKJAN »

Napájím doma 3 moduly ze sítě a nikdy problém. V práci asi 10 ks, ještě teslácký k tomu a bez potíží (akorát přehození na 50Hz)..Taky to nějak nechápu..

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#32 Příspěvek od joza »

Co je pěkný tak využití oněch DC DC ze starých sítovích karet, těchto karet jsem měl asi kolem 20 z firmy a před rokem jsem to všechno vyházel do popelnice, myslel jsem že mi to bude k ničemu. Pak je pěkné z toho časovače 555, ale tomu moc nevěřím, v konečný fázy to může být jako onen 9V stabilizátor.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#33 Příspěvek od joza »

tak jsem před chvilkou prohrabával bednu a našel toto, je tam přímo DC DC 4pin a pěkně popsaný ten musím zítra odzkoušet jestli je funkční a pak tam je NPI 5421-00, ale v goglu jsem hledal zapojení ale nenašel.
Přílohy
dcdc.jpg
(248.7 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#34 Příspěvek od AlesALF »

to NPI bude s největší pravděpodobností oddělovací transformátor

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#35 Příspěvek od joza »

NPI5421 má 12 pin a všechny jsou na desce zapojený, 2 vedou přímo do IO a zbytek je přes odpory, 6 jich je napojený na konektor který je na desce. Jsem zvědavej jestli bude funkční onen DCDC je trochu očouzený,může mít taky na výstupu vetší napětí a bude mi kničemu, zítra budu vědět víc

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#36 Příspěvek od feliz_navidad »

Bude to trafo.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#37 Příspěvek od joza »

Tak jsem přišel z práce a šel to hned zapojit. Na vstupu je kondík na 16V a na výstupu 25V kondík. První jsem zkusil do nej pustit 5V na výstupu bylo 9V +/- 0,2V. odběr byl 0,7A naprázdno(hodně se hřál), tak jsem postupně zvyšoval až na 12V a odběl plynule klesal až se snížil na 0,2A, na výstupu stále 9V malnko stejně hřeje připadá mi že je to TL 431, tak nevím jestli to mam risknout, tišták je trohu opálený a nerad bych zničil další kusy. Jaký by měl být správně odběr naprázdno? Je mi ale divné že by byl na výstupu kondík na 25V když je tam 9V to by tam daly taky na 16V. A ještě ktěm špatným měřáčkům, když se pořád nad tím zamýšlím nemůžu pochopit že napájení stab.9V by bylo špatné, když jsem napojit lcd měř. na 9V stab. byly OK ukazovaly 00.0 bočník byl upravenej přímo na lcd (na 200V) u 4ho kusu a až když jsem zapojil měřící vstupy se zblázdnil a začal ukazovat 1, která tato hodnota tam už zůstala. Ale stále ukazuje hodnotu 1, kdybych podle mě pustil nějakým způsobem do vstupu(napájení) třeba 20V tak by odešel a neukazoval by nic né? měřící vstupy byly na 200V a to jsem tam mít ani nemohl. Takže proč mi odešly měřící vstupy do 200V a né vstupní napájení, když je vnitřní IO CMOS tak by odešel a neukazoval by číslo 1 u všech 4 kusů. Nechápu :(

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#38 Příspěvek od joza »

Tak to vzdávám. Dneska mi přišly 4 nové měřáčky, rozbalil jsem první napájel bočník na 200V a přiletoval jsem drátky na 9V baterii, po připojení baterije OK 00.0 připojil jsem tedy měřící vstupy -paráda, souhlasil na desetinu(nastaveno 29V). Hned potom jsem šel pájet druhý, upravil jsem bočník a chtěl jsem ho už napojit na baterii a koukám na ten první-ukazuje 5.8, tak jsem odpojil baterii a znova zapojil-stále 5.8, odpojil jsem tedy měřící napětí-stále 5.8. Tak 5 měřáček včudu. Už mě to nebaví a SE.. nato.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#39 Příspěvek od jandu »

"Najcennejšie" skúsenosti získaš na vlastných chybách ...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#40 Příspěvek od joza »

jandu píše:"Najcennejšie" skúsenosti získaš na vlastných chybách ...
Ještě kdybych věděl kde jsem udělal chybu, jako zničit 5ks bez odpovědi PROČ? To snad není možný, jestli tohle zrovna nebyl nějaký vadný kus když se zastavil na této hodnotě. Už se bojím zkoušet další. Ty peníze co jsem vrazil do tohodle zdroje, za ty bych měl seriově vyráběný z obchodu.Kdybych neměl už vyřízlé 2 díry do panelu koupil bych přímo 1velký který je připraven a nastaven na měření napětí a proudu, stojí cca800kč a tyhle mě už vyšly na cca 1200kč :cry: :cry: :cry:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#41 Příspěvek od jandu »

Ide o to, že na "diaľku" je v takomto prípade ťažké radiť, preto nemaj za zlé moju poznámku. Mnohí si za svoje chyby zaplatili, pričom stále platí: ak sa nedá nájsť príčina vyhľadávacou metódou, treba použiť metódu vylučovaciu.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#42 Příspěvek od joza »

Koupím si dva malý klasic.multimetry, rozeberu je a nějak je tam nacpu i s jejich deskou :D Tyhle čínský šmejdy nechci už ani vidět, zajímavé je že na to vše mam připojený pro kontrolu obyč multimetr napájený taky 9V baterii a tomu to nic neudělá.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od PavelFF »

Klasický multimetry tam nejspíš nenacpeš, páč se ti rozpadnou, jen je vyndáš z krytu. Taky jsem to kdysi chtěl udělat, ale to bych musel mít čelní panel velký jak bilboard, abych tam umístil celý voltmetr.

Nevím jak to děláš, ale mám pocit, že máš nějaký zvláštní talent :)
Doporučoval bych ti spíš ručkové měřidlo. Tam je malá šance, že ti skoná.

Ten měřák stojí 150Kč.http://www.gme.cz/voltmetry/panelovy-di ... -p722-197/
nebo 105 Kč http://www.gme.cz/voltmetry/panelovy-di ... -p722-064/

Odešly ti původně "jen" 4 kusy. Tak kde je 1200Kč?

A pár jsem jich koupil a zas takové šmejdy to nejsou. Mně fungují docela dobře.

Můžeš taky zkusit měřák s LED číslicemi a nemusí ani mít galvanicky oddělené napájení.:http://elektro.aukro.cz/digitalni-voltm ... 00077.html

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#44 Příspěvek od TAKJAN »

Ničení statikou?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#45 Příspěvek od ok1hga »

TAKJAN píše:Ničení statikou?
ok1hga píše:nemají náhodou ty trafa nějaké svody ?
zkus dát na sekundár fázovku s doutnavkou . . .
podle mě to vůbec nezkusil !!!
a pak se strašně diví !

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“