LED osvětlení do SPZ auta, jaké součástky?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gurikxxl
Příspěvky: 39
Registrován: 21 zář 2011, 02:00

#31 Příspěvek od gurikxxl »

řešil jsem stejný problém jako ty a vyřešil jsem ho uplně jednoduše a za cca 20kč. Koupil jsem si led pásek:
http://www.ges.cz/cz/double-led-pasek-s ... 14301.html
Důležite je aby jsi měl modul 2,5cm (celková dálka sulfitky je asi 32mm pokud mě pamět neklame )
Rozbiješ sulfitku necháš si jen ty kovový konce, ubrousíš je na rozměr, ty naletuješ na cuprexit kterej si předpřipravíš (viz obrázek) a pak nalepíš a naletuješ pásek.
Já to mám v autě asi 3 měsíce a ještě si ledky neztěžovali že by jim skoro 14v vadilo a svíti to víc než stará sulfitka
Přílohy
Bez názvu.jpg
(259.56 KiB) Staženo 117 x

Uživatelský avatar
gurikxxl
Příspěvky: 39
Registrován: 21 zář 2011, 02:00

#32 Příspěvek od gurikxxl »

A tedka se chystám rozdělat parkovací světlo kde je taky použita tahle sulfitka a vyměnit za led. Ale nedám tam jen jeden ten segment ale aspon 3,4 uvidim podle místa a chci vidět jak to bude šajnovat. Tohle svítí dost tak tamto by mělo být luxusní :)

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#33 Příspěvek od denis15 »

U nás s tím jezdí každý mlaďoch a víc než na SPZ to svítí na zadní nárazník a zem a vypadá to pěkně blbě. Směrovost ledek na tak malou vzdálenost udělá z osvětlení "projektor" bílého světla. Osobně jsem tam nechal žárovku-už kvůli životnosti, která je překvapivě větší než u těchto páskových bastlů a origo ledkových sufitek (žárovka v kufru vydržela 8 let). Čínská ledka na maximální proud totiž při denním ježdění nevydrží ani rok (spíše půl roku). Tímto ale nechci nikoho odradit-jen jsem napsal názor, protože jsem to nesčetněkrát viděl včetně výsledku.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“