Činný a jalový výkon

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#31 Příspěvek od TAKJAN »

Správně to je: "V cívce jako v dívce. Nejdřív napětí, pak proud":-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#32 Příspěvek od tomasjedno »

sqad píše:Priznám sa, že o ,,implikačných" pravidlách v hovorovej reči som až do tvojho príspevku nepočul, a to som na hodinách slovenčiny dával dobrý pozor...
Dobrý pozor si klidně dávej na hodinách čeho chceš.
Diskutovaný příspěvek i můj přípodotek jsou psány v jazyce českém.
squad píše:...Jediné zmysel tvojho príspevku vidím v profesionálnej deformácií... aby ,,pavedecky" zdôvodnil prečo kritizovať druhých.
Já zase u tvého příspěvku vidím jediný účel, obhájit svůj omyl jakýmkoli způsobem včetně osobních útoků.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Bernard »

Motto: Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to!
sqad píše:On to tak možno aj myslel...
Ak máš napr. vetu (1) ,,Múr zakrýva krík" tak tiež nie je zrejmé, či (2) múr zakrýva krík, alebo (3) krík zakrýva múr.
Jestli totiž není zřejmý význam větičky (1), potom není znám ani přesný význam větiček (2) a (3), takže je nelogické použít je na vysvětlování větičky (1).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#34 Příspěvek od tomasjedno »

Iba ak by múr zakrýval krík zakrývajúci múr zakrývajúci krík, vtedy by sa o presnom význame nedalo pochybovať :D

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od sqad »

tomasjedno píše:Já zase u tvého příspěvku vidím jediný účel, obhájit svůj omyl jakýmkoli způsobem včetně osobních útoků.
Alebo inak povedané - zlodej kričí chyťte zlodeja.
Na jednej strane by som sa rád dozvedel s kým mám tú česť, na strane druhej (podľa tvojich posledných príspevkov) som rád, ako to je.

Môj jediný omyl bol snažiť sa niečo vysvetliť niekomu, kto nechce pochopiť. Ak sa začiatočník niečo spýta a nehovorím, že v elektronike nemá medzery, ak sa v niečom mýli, automaticky ho treba zadupať pod zem, aj keby v niečom mal (možno náhodou) pravdu.

Svojou ,,profesionalitou" Ste ma nesklamali páni (myslím aj Bernarda) - miešanie motta s príspevkami, hrušiek s jablkami a bohviečoho ďalšieho do kopy, ktorá sa snaží tváriť logicky...

P.S.: Moje motto je dôsledok jedného z matematických paradoxov (samozrejme viem, že Ste to vedeli, ja len tak).
Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to! :)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#36 Příspěvek od tomasjedno »

Protože nemá smysl ti něco vysvětlovat, nechávám ti poslední slovo.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“