Denné svietenie - dialkovými...

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Svítit cez den radsej:

upravenými dialkovými so zníženým výkonom
5
22%
LED svetlom
12
52%
Ničím
6
26%
 
Celkem hlasů: 23

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#31 Příspěvek od frantajetel11 »

Tomu bych se asi vyhnul, má to max. 50W a na takovýhle věci bych radši počítal s dostatečnou rezervou :wink:

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#32 Příspěvek od petr1991 »

no nenašiel som iný v tejto cenovej relácii, pozdáva sa mi že má nejakú malú korekciu výstupného napatie a vyzerá to byt určené pre priemysel cize by to nemal byt nejaký shit :? ale pokial nahodou niekto najdete nieco ine, vhodné, budem rád ked sa podelíte...

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#33 Příspěvek od Milan_F »

Hoši, vymejšlíte chujoviny! Čeho tím dosáhnete? V jednoduchosti je síla. Nějakej pátek mám namontovaný automatický zapínání světel toho nejjednoduššího provedení. Spínám kompletní osvětlení vozu (Mondeo MKII, 4x H7) a jsou zachovány veškeré ostatní funkce (světelná houkačka, přepínání dálk./ tlum.). Takže na spínač světel hrabu pouze za mlhy. Žárovku měním max. jednou ročně. Kecy o vyšší spotřebě benzínu a žárovek jsou mi víte kde. Hlavní je, že jsem pořádně vidět. A ty, kteří mají jako DLR namontovány bludičky co nejsou vidět a nebo ve světlech HID, bych nakopal ze předu do prdele!

Uživatelský avatar
frantacech
Příspěvky: 96
Registrován: 20 dub 2013, 02:00

#34 Příspěvek od frantacech »

frantajetel11 píše:Já se teda spíš zeptám jinak: Co brání tomu, dát tenhle "ztlumovač" do POTKÁVAČEK a používat jako DRL? Samozřejmě s mírnou úpravou...
Jestli to dobře chápu, tak tahle regulace halogenkám nevadí a zároveň budou předžhavený v případě přepnutí žárovek na plno?
DRL se hlavně dávaj proto, že při nich nesvítěj všechny chujoviny jako podsvícení apod. A ty chujoviny jsou všechny napájený v podstatě z parkovaček...
Vlákna H4 neřeším, páč mám 2x H7 :lol: teda vlastně 4x
Zasadni duvod je, ze nechci jezdit zbytecne na xenony. D2S porad stoji docela dost a starter taky neni nesmrtelny.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#35 Příspěvek od monterjirka »

Milan_F píše:Hoši, vymejšlíte chujoviny! .... Hlavní je, že jsem pořádně vidět. A ty, kteří mají jako DLR namontovány bludičky co nejsou vidět a nebo ve světlech HID, bych nakopal ze předu do prdele!
Nejhorší je, když už není moc světla a někdo si jede, protože si myslí, že vidí dost, ale "zezadu" je neviditelnej!
To je podle mě docela kopanec, že se světla pro denní svícení spínají nezávisle na zadním osvětlení!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#36 Příspěvek od tomasjedno »

monterjirka píše:To je podle mě docela kopanec, že se světla pro denní svícení spínají nezávisle na zadním osvětlení!
Denní svícení nemá nahrazovat osvětlení vozidla za snížené viditelnosti. Proto tam nesvítí zadek.

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby každé vozidlo mělo povinně na střeše blikající maják ve výšce alespoň 3 m, rozsvěcený automaticky při odemčení dveří, a zhasínající až poté, co vozidlo stojí 5 minut zamčené a se zhasnutým motorem :lol:
Kde zůstala zásada, že jedu jen tak, abych byl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou vidím? Třeba i za zhasnutým černým autem?
Je zajímavé, že u našich německy mluvících sousedů denní svícení povinné není, v Rakousku dokonce bylo a zrušili ho.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#37 Příspěvek od Kvicala_r »

To nebude o nasypání výrobci žárovek. Ctím sice bezpečnost, ale tady to spíš zavání spotřební daní z PHM, protože to "zadarmo" taky svítit nebude a v takovém množství už to nějaký ten drobák hodí :evil:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#38 Příspěvek od helios »

To nebude o nasypaní výrobcovi žiaroviek ale o pokusoch na ľuďoch. V civilizovaných krajinách už zistili, že to neprináša až takú zvýšenú bezpečnosť na cestách, preto to zrušili. Pri zavádzaní u nás argumentovali súdruhovia z vlády tým, že v Rakúsku a Nemecku vedia že je to dobré. Teraz, keď to zrušili je im blbé priznať, že sú len tupé ovce, čo len nasledujú €U stádo. Nezabudnime ešte na fakt, že PACHovia u nás dávajú s obľubou pokuty za nezapnuté denné svietenie. Bolo by zaujímavé dopátrať sa štatistiky, koľko im tieto pokuty už nasypali do bezodnej štátnej kasy. :?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#39 Příspěvek od petr1991 »

tomasjedno píše:...Kde zůstala zásada, že jedu jen tak, abych byl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou vidím? Třeba i za zhasnutým černým autem?
Správne! :pray:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Auto mam od roku 2007 a od zaciatku som si zvykol zapinat svetla hned po nastartovani. Nestane sa mi potom, ze by som nesvietil, ked sa pocas jazdy zotmie alebo vojdem do tunela.

Uživatelský avatar
ZanerZula
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2013, 02:00

#41 Příspěvek od ZanerZula »

Já mám postaveno toto v oktávce a je to funkční. Svit mám potenciometrem zregulovanej na 50 procent.
Přílohy
schema.jpg
(44.72 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#42 Příspěvek od petr1991 »

Cau a mas to na dalkove? Neoslnuje to? Nejsu s tym nejake ine problemy? Co zivotnost zarovek?

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od txx »

kdo na takhle upravený "denní světlo" dá homologaci :?:

To se zase policie pořádně napakuje :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od drabek06 »

Aha, tak už mě je jasný proč potkávám tolik aut co maj ve dne dálkový a oslňujou mě :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#45 Příspěvek od Duvsan »

Keby som to chcel do svojho Favorita, asi by to chcelo povybavovať nejaké papiere, nie? Inak myšlienka dať diaľkáče do série a doplniť jednoduchú reléovú logiku sa mi celkom páči. Ale pokuta za to nestojí.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“