Zapojení ant. konektoru na rdst Motorola GP300 (pøesunuto)

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
GPP

#31 Příspěvek od GPP »

Tak mì už fakt nic nenapadá, ještì než jsem sem vùbec napsal toto vlákno tak jsem to zkoušel propojovat všelijak, ale nešlo to.Jediná poslední vìc co mì napadla jestli tu zem z té vnitøní kostry radiostanice mám pøivést na ten závit, ale ta by tam už mìla být, když se ten plech co vede na závit pro ten pendrek dotýká celé kostry.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#32 Příspěvek od helios »

Ak máš pôvodnú gumovú pendrek anténu, funkčnosť VF koncového stupňa vyskúšaš jednoducho: našroubuješ anténu, koniec antény oprieš o zhasnutú neónovú trubicu. Zakľúčuješ (zavysielaš). Ak je vysielač v poriadku, časť trubice sa ti musí rozsvietiť. Ak nie, koncák nedáva výkon. Takisto sa dá použiť dútnavka držaná v ruke.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#33 Příspěvek od ok1hga »

pokud tam bude mít nastaveno jen 100mW, tak se mu nic nerozsvítí . . .
tuhle stránku znáš ?
přečti si něco o programování Motorol

mám tady přípravek s MC145407(232toTTL5V), vstup a výstup na TTL mám natvrdo spojený a tak to používám . . . a bez problémů.
Mám tu i přípravek s MAX232 a taky to mám na výstupu jen spojený a taky funguje.
Jen tu teď nemám zrovna tu GP300 . . .

na odzkoušení toho přípravku si pusť nějaký terminálový soft a při posílání znaků na sériovou linku se ti musejí ty znaky zase zapisovat do RX okna jako přijaté.
Tím si odzkoušíš funkčnost comu i přípravku . . .
. . . prostě něco děláš špatně !

a udělej si ten indikátor co jsem ti sem dal odkaz ! bude se ti hodit !

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#34 Příspěvek od helios »

Pri odbere 1A pri vysielaní tam zrejme 100mW nastavené nebude. Ak je napriek tomu na výstupe len 100mW, tak je niekde v koncáku alebo jeho prepojení chyba...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

GPP

#35 Příspěvek od GPP »

Tak ten pendrek právì nemám.Batlabs znám, koukal jsem tam a napadlo mì jestli to tedy nemùže být moc rychlým poèítaèem.Ten poèítaè má procesor Intel Pntium MMX asi 166MHz a RAM asi 70MB.Doèetl jsem se tam nìco o vypnutí mezipamìti procesoru, ale nevím jestli to ten mùj PC pdporuje.
Ještì mì napadlo jestli nemám spojit i nìjaké další piny v tom RS232 portu jako je to tøeba na tomto zapojení:
http://www.batlabs.com/images/mrib.gif
mám tam zapojené pouze to RX, TX a zem.
A jako poslední zkusit to na èistým DOSu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#36 Příspěvek od ok1hga »

GPP píše:A jako poslední zkusit to na čistým DOSu.
to jsi měl udělat jako první !!!
ty starý SW si s woknama moc nerozumí . . .

také používám jen Rx, Tx a GND.

GPP

#37 Příspěvek od GPP »

Já jsem to nepouštìl pøímo na windows, ale restartoval jsem ho do režimu DOS a pak jsem spustil ten program.
Co bude tedy lepší, mám stáhnout FreeDOS, nebo mám vytvoøit ve windows 98 bootovací disketu s MS-DOS nebo jak to tam je?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

GPP píše:Já jsem to nepouštìl pøímo na windows, ale restartoval jsem ho do režimu DOS a pak jsem spustil ten program.
Tak to je OK, to je skutocne DOS (rovnaky ako keby si vytvoril tu bootovaciu disketu).

GPP

#39 Příspěvek od GPP »

Chtìl bych se zeptat co tedy znamená to že pøi testu COM nebo pøi naèítání radiostanice 5x pípne?Když už pípne tak to znamená že do ní nìjaké data jdou, ale nìkde nastane chyba?
A ještì jakým terminálovým softem to mùžu otestovat?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#40 Příspěvek od ok1hga »

GPP píše:Chtěl bych se zeptat co tedy znamená to že při testu COM nebo při načítání radiostanice 5x pípne?
. . . Listen for five beeps, indicating that you have accessed the programming mode.

GPP

#41 Příspěvek od GPP »

Takže tìch 5 pípnutí znamená vstup do programovacího režimu, ale proè to tedy skonèí tím error?V tom programátoru by tedy být problém nemìl.

Jinak ještì k tomu konektoru, dnes jsem se na to znovu podíval a promìøil to.Ten plech co vede na ten závit pro pendrek je opravdu trvale spojen se zemí, multimetr pípá i když to zkouším rozebraný (mùže tam být nìjaká tlumivka), ale je i vidìt že se trvale dotýká kovového pouzdra radiostanice.Když do zdíøky vsunu kolíèek, tak se nic nemìní, poøád je spojen.Zde je to foto podle kterého to budu popisovat:
http://leteckaposta.cz/747269259
Koncový stupeò asi sám o sobì není uzemnìn, ale jeho zem je ten plech oznaèený èervenì.Živý je ten plech oznaèený modøe, kterého se dotýká špièka té redukce a zároveò ho odpojí od toho èerveného.Spojil jsem tedy pružinkou ten èervený s tim èernym co je nad nim, abych tu zem koncového stupnì vyvedl na závit.Strèil jsem tam støed s tim tvrdym drátem a ovìøil jestli se ten modrý odpojil od èerveného.Pak jsem zkusil zmìøit výkon a ukázalo mi to nìjakých 200 - 300mW.Poslechl jsem si na jiné radiostanici co z toho jde a modulace byla pìkná.Odbìr proudu je 0,80A pøi napìtí zhruba 7,5V.
Podle zadního štítku to používaly ÈD a tak mì napadlo jestli si to na svùj kmitoèet v jemném doladìní budièe nenastavili na požadovaný výkon a na ostatní kmitoèty už nechaly ten malý.Jenže to bych se potøeboval dostat do toho programu abych se mohl kouknout jak je to nastavené.

GPP

#42 Příspěvek od GPP »

Tak jsem u toho programátoru zkusil propojit ty piny u komunikaèního portu 4 se 6 a 7 s 8 jako je to na tomhle schématu:
http://www.batlabs.com/images/mrib.gif
ale je to stále beze zmìny.Radiostanice 5x zapípá a objeví se error.
Nemùže to dìlat tøeba špatnì zvolená náhrada tranzistoru?

GPP

#43 Příspěvek od GPP »

Ještì bych chtìl poprosit OK2STO pokud to èteš.Píšeš že jsi zkoušel taky ten programátor s tìma dvìma tranzistory, tak se chci zeptat jestli taky ta vysílaèka 5x pípla a nebo to vùbec nekomunikovalo?A jak se choval ten s tim MAX232 když se nepodaøil rozchodit ve windows dosu?Nedìlalo to náhodou to samé jako mì teï ten tranzistorový?
Díky

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#44 Příspěvek od OK2STO »

Zdravím, jak jsem psal již na začátku, tak to chodí jen v čístém dosu 6.22, žádný dos z windows mně nechodil, proto mám starý NB 486 a dosem a tam to chodí bez problémů. Pokud se týká programatorů tak žádný s dvěma tranzistory se mně nepodařílo rozchodit, pouze ten s Maxem chodí, nemám tam žádné propojky , pouze RXdata, TXdata a GND. stanice po zapnutí pouze jednou pípne a data se načítají.
Jarda

GPP

#45 Příspěvek od GPP »

Tak já zítra zkusim sehnat ten DOS 6.22 a uvidím jestli to v nìm pùjde.Je mi právì divný to že 5x pípne a pak error, nìjaká data tam pøeci jdou.Ty propojky zkusím odstranit a nechám jen RX, TX, zem.Poèítaè na kterém se to pokouším programovat je Intel Pentium MMX 166MHz a RAM asi 70MB.Neni to moc?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“