Problém pri inštalácii Win.XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#31 Příspěvek od tiktak1953 »

Mne sa sam niekedy nezapol ani za tri dni.Vacsinov sa zapol chvilu po vypnuti ked som odisiel ,a isiel aj pol dna kym som bol v zahrade.Niekde som pocul ,ze sa zvykne zapnut ked su aktualizacie.Co to je "zakazal restart pti chybe".Aku mas maticnu dosku ,podla nej je aj BIOS.Ja mam MB MS9107C+V3.1, nemal niekto s touto doskou tiez samovolne zapinanie.Cav

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Bejvá to v BIOSu, v sekci POWER, nevím přesně jak je to ve kterým pojmenovaný, ale je to povolitelná položka s významem "Povolit zapnutí z klávesnice/myši" a má to ten efekt, že se PC dá zapnout buď kteroukoliv, nebo jen přesně určenou klávesou anebo "pohrkáním" hlodavcem. Předpokládá to i v klidovým stavu napájení USB portů ze StandBy zdroje (i na vypnutým PC "svítí" optická myš) a dost možná že je to i specialita jen některejch výrobců BIOSu/některejch značek mámoprken. Ale už jsem se s tímhle zapínáním bez zmáčknutí tlačítka POWER na kejsce nejenom z hibernace, ale i z úplně vypnutýho stavu setkal - a nebylo to jen u jednoho PC, mám pocit že jsem to jednou náhodně aktivoval povolením jedný položky v BIOSu i na svým předchozím PC s deskou Asus M2N-E a procem Athlon 64+...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#33 Příspěvek od Mira_A »

Těch možnostní proč se může probudit počítač je více.

Vše se dá nastavit v BIOS v sekci Power managment setup (název nemusí být uplně stejný)

Počítač může být probuzen výpadkem energie , tam se musí nastavit vypnuto (např. soft OFF ....)

Pak může být probuzen vzdálenou sítí. (někdy i v LAN setup)

Dále samozřejmě často myší (vyměnit myš nebo zakázat) nebo klávesnicí pokud je vadná..

Nejsou vyloučeny další přídavné karty ovládané z venčí.
(např. wifi nebo tv karta , infra port i interní pokud PC má)

A v neposlední řadě nastavením časového alarmu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Tipoval bych vzdálenou LAN a modem. To bývá přednadstaveno po default nastavení BIOSu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“