Video Grundig GV 560, navíjí a krčí pásky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#31 Příspěvek od starecd »

Přece kenom bych zkontroloval tohle:
http://www.ame.cz/KIT-A1-EKOKIT-PW-PHIL ... 10699.aspx
stačí malá prasklinka a hřídel se začne protáčet

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od durkovic »

skontrolujte ten plastový diel kužeľového tvaru ktorý tu už bol spomínaný, ak je kazetový výťah v nejakej medzipolohe skúste dať dole remienok z motorčeka v zadnej pravej časti mechaniky a otáčať rukou tou osičkou či bude mechanika schopná dovysunúť úplne do základnej polohy kazetový výťah, ak nie, a začne sa osička preklzávať v tom plastovom kužeľovom dielci je jasné že je prasklý...mechanika sa snaží dokončiť operáciu ale nemôže takže po istom čase procesor vyhodnotí chybu polohy a vypne...

holt video Vám stálo zrejme dlhšiu dobu nečinné...to je filipsácka daň za "odloženie" videa na istú dobu...po čase keď to chce človek zase znova použiť tak tieto namáhaním unavené dielce nevydržia a prasknú... :(
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#33 Příspěvek od K560 »

Večer to zkontroluju, ale co ten display, není náhodu i něco se zdrojem?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od durkovic »

pokiaľ neprebehne self test mechaniky nemusí sa rozsvietiť ani displej, ak bude mechanika v poriadku, môže byť niečo zo zdrojom, jednotlivé vetvy zvyknú mať svoje poistky sú to také valčeky poblíž dosky zdroja označené na doske ako CP alebo F... FUSE a pod.. (bud priamo na doske zdroja alebo v okolí zdroja už na základnej doske) skontrolovať vodivosť tých poistiek... niektorá môže byť prerušená, ale najprv teda tu mechaniku....
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#35 Příspěvek od K560 »

Večer to zkontroluju, ale co ten display, není náhodu i něco se zdrojem?

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#36 Příspěvek od K560 »

Mechaniku dám ručně dolu a otáčením motoru se dostanu zpátky až nakonec dráhy. Zkoušel jsem to několikrát a bez zaváhání se mechanika při ručním otáčení motoru vrátí na začátek (vložení kazety). Koukal jsem jestli v nějakém místě při otáčení nedojde k prokluzu a nic.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od durkovic »

hm tak to je divné... :( ak je naozaj ten prevod na pohon mechaniky OK tak jedine že niečo ruplo v zdroji a niektorá napätová vetva chýba... chcelo by to omrknuť tie poistky... na doske zdroja alebo zakladnej doske...
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#38 Příspěvek od K560 »

Zdroj jsem zkontroloval a je ok, pojistky jsou taky ok. Zítra proměřím desku mezi zdrojem a ovládáním říkají tomu family board (v manuálu).
Zkontroloval jsem i dle manuálu natočení koleček, jejich správné polohy a taky ok. Znovu jsem pod lupou projel ručně celou dráhu výtahu.
Vypadá to, že pofrčí do kontejneru. Asi to byl poslední záchvěv před smrtí. :(

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od durkovic »

nieeee prosim ta len ten stroj nevyhadzuj, je jasné že tam niečo odišlo len takto ked to nevidim na živo tažko niečo dalej radiť...

viac v SZ (súkromnej správe)
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#40 Příspěvek od K560 »

durkovic píše:nieeee prosim ta len ten stroj nevyhadzuj, je jasné že tam niečo odišlo len takto ked to nevidim na živo tažko niečo dalej radiť...

viac v SZ (súkromnej správe)
Tak, odpojil jsem konektor od motoru a výtah vyzkoušel přikládáním napětí na motor, dokonce mají na desce dvě větší pocínované plošky, tak s tím počítali při servisu a výtah jede nahoru dolu bez zaváhání. Tím myslím, že můžeme vyloučit mechanické poškození osiček a koleček výtahu.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od durkovic »

skúšali ste ten kazetový výťah pomocou externého zdroja len na prázdno alebo aj s vloženou kazetou... ? na prázdno to niekedy nemusí blbnuť no kazeta je predsa len odpor v chode...väčšia záťaž na prevody.... vyskúšal by som to ešte s tou kazetou ale len založenie kazety do videa a vysunutie, nepúšťať mechaniku externým zdrojom do stavu kedy by už vyťahovalo pásku za hlavu... ťažšie by sa potom navíjala páska späť do kazety....

ak to po mechanickej stránke všetko funguje, je zrejme závada v zdroji... to už chcel len podľa schémy merať a zistiť ktoré napätia chýbajú...

veľa zdaru prajem.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#42 Příspěvek od K560 »

durkovic píše:skúšali ste ten kazetový výťah pomocou externého zdroja len na prázdno alebo aj s vloženou kazetou... ? na prázdno to niekedy nemusí blbnuť no kazeta je predsa len odpor v chode...väčšia záťaž na prevody.... vyskúšal by som to ešte s tou kazetou ale len založenie kazety do videa a vysunutie, nepúšťať mechaniku externým zdrojom do stavu kedy by už vyťahovalo pásku za hlavu... ťažšie by sa potom navíjala páska späť do kazety....

ak to po mechanickej stránke všetko funguje, je zrejme závada v zdroji... to už chcel len podľa schémy merať a zistiť ktoré napätia chýbajú...

veľa zdaru prajem.
Jasně, zkoušel jsem to z kazetou i bez kazety a funkce je 100%. Mě připadá, jakoby procesor nevěděl kde je kazeta - možná i nějaké čidlo, spinač? Napěťově to projedu večer, teď jsem neměl tolik času.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#43 Příspěvek od starecd »


Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od durkovic »

Prípadne ešte skontrolovať tú optozávoru ktorá sníma otáčanie sa vrtulky na konci toho šneku, ale popravde som ju nikdy nemal vadnú stále filipsa trápil len ten KIT pohonu toho šneku, teda konkrétne ten kužeľovitý ozubený prevod na konci tej osičky
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#45 Příspěvek od kasa »

Uprostřed výtahové šachty je plastový světlovod pro čidla začátku a konce pásku. Změní se něco v chování výtahu, když ho vytáhnete?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “