12 - 325V měnič push pull

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lenak
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2014, 02:00

#31 Příspěvek od Lenak »

Můžu se zeptat proč je tak důležitá? viděl jsem plno rozebraných měničů a tam ani nebyla :)

Uživatelský avatar
Lenak
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2014, 02:00

#32 Příspěvek od Lenak »

Popř. jestli má být se vzduchovou mezerou

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#33 Příspěvek od voitano »

Lenak píše:U toho pushpullu je fakt velkej problém tu energii nějak "požrat". Muselo by být trafo ideální s těsnou vazbou dvou primárů... zítra pokud to stihnu tak zkusím jinou topologii a tou je plný most, tam s tou energií už takový problém nebude a podle mě by to mělo šlapat v pohodě už, zkusím to udělat a pak sem kdyžtak ještě napíšu jak to vypadá popř. jestli se vyskytnou nějaké problémy (snad ne) :)
Mám za to, že principiálně se trafo u můstkového a zapojení se středem na primáru moc neliší. Takže, pokud vidiš problém v transformátoru, tak si asi moc nepomůžeš. Proč si myslíš, že je problém s odváděním energie? Předpokládám, že má zapojení stále připojenou zátěž.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#34 Příspěvek od Radim »

SG3525 má maximální výstupní proud 500 mA. A už při 100 mA je tam saturace proti napájecímu napětí 1 - 2 volty. Výstupní odpor R6 a R7 o hodnotě pouhých 10 ohmů je u takhle nízkých výstupních proudů nesmysl. To by byla vhodná hodnota, pokud by driver tohoto Mosfetu měl výstupní proud několik ampér. Mám li se držet doporučení datasheetu, můžu u SG 3525 využít jako maximální výstupní proud 100, možná snad 200 mA. To při napájecím napětí 12 volt ( je to dost málo, já bych ho o takové 4 - 6 voltů zvýšil) odpovídá výstupnímu odporu R6 a R7 cca 100 ohmů. Případně ještě víc.

Uživatelský avatar
Petr_ST
Příspěvky: 1
Registrován: 19 srp 2014, 02:00

#35 Příspěvek od Petr_ST »

zapojení pracuje přesně dle schématu, můstkový usměrňovač zde nepatří, je nutno použít usměrňovač dle zapojení menic.pgn [/b]

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“