Tesla Color 425, kouří z bedny

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#31 Příspěvek od Eleman »

Na tu gumu z duše se vykašli. Ta guma je plněná sazemi a má mizerné izolační vlastnosti. To snad raději nic. Koleduješ si, že to zase začne hořet. K obrazovce by měla přilnout originální koncovka. Zkus opatrně upravit kovový kontakt koncovky.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#32 Příspěvek od lintik »

Jste borec pane Zbynku , už jsem Vám pomalu přestával věřit že to spravíte :D

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#33 Příspěvek od Zbynek_ »

Dík, zázraky na počkání nemožné do tří dnů :) jsem rád že jsem ji zachránil, ony kontakty v té patici jsou krapet delší, proto ta guma nesedí. že je duše špatnej izolant to jsem nevěděl....ted už ji sundavat z regálu nebudu ale někdy až bude čas a chut tak to zkusím vylepšit...

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#34 Příspěvek od Radim »

Nic proti starým televizím, ale jak často měsíčně ji máte puštěnou?
Já že proti současným LCD je tam rozdíl ve spotřebě elektřiny minimálně 100 watt.
Teoreticky pokud ji pouštíte denně například 8 - 10 hodin, je to za měsíc cca 150 Kč, za rok 1800 Kč a za dva roky spotřebujete navíc tolik elektřiny, že za to by byla nějaká nová levnější LCD.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

A tá by vydržala dva roky a pár mesiacov ako bonus. Kvalita obrazu je druhá položka. Ja mám za to, že kým nebude HD signál štandardom, CRT sú zlaté.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#36 Příspěvek od KUBO »

Už sme zase mimo vlákna, ale mám tu na opravu LCD s LED podsvietením a spotreba na štítku 135W.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#37 Příspěvek od mi-ro »

Pro Radima, vy.er se na štítky a zkus to někdy změřit a budeš se divit. CRT SONKa 72cmRF střední příkon 80W!! LCD 32" 50-80W podle nastavení podsvitu. O plasmě mluvit nebudeme, že ne.
..to bude jen ňákej odpůrek

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Lukas-Peca »

Radim píše:Nic proti starým televizím, ale jak často měsíčně ji máte puštěnou?
Já že proti současným LCD je tam rozdíl ve spotřebě elektřiny minimálně 100 watt.
Teoreticky pokud ji pouštíte denně například 8 - 10 hodin, je to za měsíc cca 150 Kč, za rok 1800 Kč a za dva roky spotřebujete navíc tolik elektřiny, že za to by byla nějaká nová levnější LCD.
Color 425 má v manuálu udanou spotřebu myslím 95 W, takže by to LCD muselo do sítě vracet :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#39 Příspěvek od Mysteri »

mi-ro píše:...O plasmě mluvit nebudeme, že ne...
Ale môžme. 42" /čiže o 10" viac/ plazma TX-P42X60E - nameraná priemerná spotreba pod 90W pri normálnom nastavení obrazu... :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#40 Příspěvek od mi-ro »

Ano, ty poslední typy již tolik netopí a mají přijatelný příkon. Jinak starší 42" při plným svitu až 500W. Středně 300W. Ale zase je teploučko :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#41 Příspěvek od Radim »

Zajímalo by mě, odkud berete spotřeby LCD televizí. Dnešní uváděná spotřeba LCD televizí s úhlopříčkou srovnatelnou s CRT je výrazně nižší, viz třeba tady: http://led-televize.heureka.cz/f:p:1500-4000/ Skoro všechny tyto televize mají uváděnou spotřebu při běžném nadstavení kolem 20 watt a maximální možnou spotřebu kolem 40 watt.
Co si pamatuji staré tesly Colorky, ta jejich obrovská krabice i včetně obrazovky byla za provozu úplně celá teplá, jak tam unikalo ztrátové teplo, odhadem jejich skutečný příkon činil hodně nad 100 wattů. Do papírů si ovšem mohli napsat jakékoliv hausnumero, tehdy ještě v Bruseli nepečovali o naše "dobro" , jako to dělají dnes a tak to výrobcům procházelo.
Pravda, kvalita obrazu byla vyšší, zvuku díky té velké krabici taky nesrovnatelná a nebyl tam žádný po.....ý procesor, co mu to při každém přepnutí trvá několik sekund, než to v té televizi spočítá a naběhne. Ale rozdíl ve spotřebě obrovský.....

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#42 Příspěvek od masar »

Radim píše:... Do papírů si ovšem mohli napsat jakékoliv hausnumero, tehdy ještě v Bruseli nepečovali o naše "dobro" ...
Tak to bych netvrdil. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#43 Příspěvek od p32 »

Radime, určitě to myslíš dobře, ale nikoho nezajímá ten odběr. Hlavně, že má v pořádku starou CRT TV do dílny - stejně ji za pár let vyhodí a o to právě jde. V obýváku má určitě novou. :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

Radim píše:nebyl tam žádný po.....ý procesor
A co teda prepinalo kanaly, menilo hlasitost, zobrazovalo cisla na obrazovke a ovladalo sa dialkovym ovladacom?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#45 Příspěvek od Michal22 »

U806/U807 :-)
Ale je pravda, že jsem jej měnil asi jen jednou, po bouřce.
Naši měli C430 v provozu od 1989 do 2003 (asi), dodneška ještě někde leží.
A já se svojí C416 zbavil asi před 5 lety?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“