Transiwatt 140 studio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Vůbec netušíš co zde bylo . Máš proamericky vymetenou palici . Tolik vlastních zděných domů co si postavili v 70-80 letech dělníci zde si v těch letech nepostavili společně amíci v celé zemi . A to že dnes je v laufu elektronka , to ti taky uteklo .... Pro 99% posluchačů bude tento zes vyhovovat navždy . A zrovnatak by nepoznali danhardovo vylepšení .

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#32 Příspěvek od danhard »

AdamVarga, jenže Danwatt chodí i s těmi původními trandy KD607/KD617, nebo Bezdovovec s kvazikomplem s 2N3055.

A to tam není nic moderního, žádná supersymetrie a mraky proudových zrcadel, všechno principy staré 50 let (až na nějaké maličkosti, které jsem tam přichcal) :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#33 Příspěvek od Kremik »

Nenapsal jsem román o dojmech, jen jsem lehce popsal schéma zapojení. Jak je vidět z konstrukce, "v té době" byly k dispozici trandy jak germaniové, tak křemíkové. Mohli tedy postavit slušný kvazoš. Pár součástek navíc pro vytvoření klíďáku už by taky nikomu peněženku nezrujnovalo. Dobou to tedy rozhodně nebylo. Bylo to autorem.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#34 Příspěvek od danhard »

Na kvazoš nebyl tehdy dobrej PNP budič.

V době vzniku Tranziwattu nebyl ani Si PNP koncák a na ten germaňák nepřišel Janda, ten tam dávali už soudruzi z RCA.
Naposledy upravil(a) danhard dne 13 úno 2023, 00:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Připomínáš mi toho opeřence zde , který píše o tom , že zde dříve žili jen idioti , nakonec jestli sem přinese jejich dnešní stav .... To si jako myslíš , že to navrhl a vyrobil tajemník ? Zkus si zjistit kolik lidí bylo v hifiklubech . A mezi sebou to konzultovali .

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#36 Příspěvek od Kremik »

No, jestli jsme z opic, tak nějaká doba idiotů tady asi být musela :-) Ale takhle jsem o tom ještě nepřemýšlel :D I když ty opice už asi na tom byly líp, idiot se o sebe nepostará. Takže to období bylo asi někdy ještě před nimi. I když - mozek a soběstačnost spolu zas až tak úzce nesouvisí... No, to je jedno.
Nechci některým zapovědět jejich hračku. Taky mám rád ruské germaňáky v kovovým pouzdře, i když pro to není racionální důvod. Tak klidně spi. Aspoň máš jistotu, že Ti ho nebudu chtít vzít :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#37 Příspěvek od Kremik »

danhard píše:Na kvazoš nebyl tehdy dobrej PNP budič.
Dobře, připusťme, že každé vhodné řešení naráželo na nějaký problém, tak to nakonec dělali takhle. Dovedu si představit i nadšení v Hi-Fi klubech: "Nic pořádného v tom není, ale hraje to skoro jako opravdovej zesilovač." Ovšem pak je to margarín mezi másly. Někteří lidé to taky nerozlišují. Vzpomínám na reklamu: "Vypadá to jako máslo, chutná to jako máslo, ..."
Vůbec mi nevadí, když si někdo vědomě maže na chleba margarín. Ovšem pokud si myslí, že maže máslo, mám chuť mu to říct. To je celý.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#38 Příspěvek od ok1hga »

danhard píše:Trochu jsem to zapojení vylepšil a na audiowebu si to pochvalují :D
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24186
Ale dá se udělat to B-čko zase trochu jinak a zkreslení je fuč :D
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24304&p=11
musím to sem dát znova . . .
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24237
TW140 je opravdu muzeum poplatné době, ale pořád se to dá poslouchat . . .
a kdo tvrdí, že né, tak to doma nemá a nikdy neměl.
. . . ale pak o tom jen pindá.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#39 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Poslouchat se dá všechno. Lidi běžně poslouchaj malý repráčky v notebooku. Pro takové bude Transiwatt s nějakýma dobovýma RS-kama těžký hifi. Pro člověka vlastnícího trochu normální aparát to bude už jen kousek nostalgie. Takže ano, warťas je lepší auto, než bicykl, ale soudný člověk na tom asi denně jezdit nebude.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

Nevím jestli se můžu míchat do tak duchaplné debaty, ale nechtěli jste řešit spíš neopeřence?
danhard píše:na ten germaňák nepřišel Janda, ten tam dávali už soudruzi z RCA.
A já jsem si po přečtení Zesilovačů T74-78 myslel, že na to přišli Kroupa/Láb/Šimeček.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Míchej , ale není to tazateli , ale danopeřenci . :lol: :lol: Nakonec tedy již jmenovitě víme , kdo byli ti podlidi . Dnes nejspíše na pravdě boží ...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#42 Příspěvek od ransom »

No, Ransom je zcela jistě starší než TW140. Pamatuju, když přišel na trh.
Co se týče poslouchatelnosti. Měl jsem jich doma postupně docela dost. TW140S i TW140P. Poslední jsem poslal do světa docela nedávno. Nemám problém je s láskou opravovat, restaurovat a posílat dál. Klidně uživatelům poradím co a jak. Ale dobře to opravdu, ale opravdu nehraje. Nechtěl bych to doma poslouchat. Fakt že ne. LM1875 je proti němu zvukově Mercedes. Výhodou TW je jednoduchost a odolnost. Jinak je kolem TW naprosto nesmyslný hype. Stačí se podívat, co se ve stejnou dobu produkovalo jinde.

Myslel jsem ale, že se tu řeší zatížení Transiwattu malou impedancí. Tahat do toho Ameriku, BoBoBo, je poněkud... Pitomé. To jsi tím fakt tak posedlej?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Je to reakce na to , že tady bylo prd a nikdo nic neuměl . V kterým asi roce to bylo ?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Habesan »

BOBOBO píše:Tolik vlastních zděných domů co si postavili v 70-80 letech dělníci zde si v těch letech nepostavili společně amíci v celé zemi.
A to stavěli z tranzistorů ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#45 Příspěvek od BOBOBO »

Z čeho jiného ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“