Kurvítka LIDL

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

Problém bývá, když se začne tahem strun ohýbat krk či boulit deska nebo dokonce se odlepovat kobylka se struníkem (tím byly kytary s odděleným struníkem přece jen stabilnější). Takovou kytaru pak lze naladit nanejvýše v tzv. hospodské toleranci a později se už ani do té nevejde. A na pazoury aby jeden měl zbrojní pas. Ale to jsme jinde - zatím mi Lídlovka ladí, i když jsem ji koupil jako záložní, ať mi vnoučata nerasují 35 let starou pětsettřicítku z Cremony (či plus mínus něco málo, číslo modelu si nepamatuji, zvlášť, když byla přímo v Lubech za zaměstnaneckou cenu kvůli dvěma bublinkám v laku), jenže ta letos zase trpí odlepováním kobylky a čeká, jestli si najdu půlhodinku času, abych začal a pak si s ní pár týdnů pohrál... Zvuk měla skvělý, ale ladění šlo do kšá s rostoucí výškou strun.
Takže pro běžné nároky do začátku určitě ta španělka z Lídlu vyhoví.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#32 Příspěvek od weed_smoker »

Mám ty 1kV šroubováky,tušim POWERFIX a tu větší sadu bitů PARKSIDE (PZ,PH,rovný,TORX s dírou i bez od 10 do 40 a pár 6-hranů).Zatim jsem to nezlomil ani neožvejkal.
Pak jsme měli ty LIVARNO světla pod linku,jedno vydrželo dlouho a další 4 se měnily kus za kus obvykle v řádu měsíců,někdy i dnů.Při rozebrání se musely štípnout minimálně 2 dráty vedoucí k patici.Je v tom malej noname předřadník osazenej poddimenzovanym nekvalitnim smetim a polovina součástek na desce vyhořelo i s cestama.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od PixelOrgy »

BOBOBO píše:Já myslím tím , že vrací peníze , jsou z obliga . Tímto na nich není co hanět . Vždyť to nekupuj . No a proč chceš soudit toho , kdo si něco koupil a nyní to chce opravit . Jsou to jen jeho peníze a jeho boj . Také jsem párkrát "ušetřil" .
No az budes hasit koberec, nebo si vytahovat strepy brusnyho kotouce buhviodkud, tak ti to bude prd platny ze ti vrati tech 199kc :lol: :lol:

Ne, jasne, je to celkem fuk, at si kazdej vyhazuje prachy za co chce, jen me to prijde jako generovani zbytecnyho odpadu. Z toho materialu se treba dalo vyrobit i neco normalniho, a ne sracka urcena prvoplanove na smetiste.


Ten levnej vercajk je dost risk, treba kdyz mate rozdelanou pulku auta, a rozsype se racna...


Parkrat jsem se pokusil takhle usetrit (napr. Tesco, Baumarkt), a pokazde to dopadlo tragicky. Rekord drzi sada bitu z tesca, pri pokusu povolit srouby v kovu (krizova hlava v hliniku, byl to chladic) akusrouvobakem, a po druhym sroubu z toho byl skoro vrtak.. prislo me ze to vyrabi z olova
:lol:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#34 Příspěvek od Michal22 »

Já si taky většinou kupuju značkový vercajk, ale s jedním dobrým kaufem se pochlubím- v Hornbachu jsem si před minimálně šesti lety koupil sadu šroubováků (3x křížový, 4x plochý), úplně nenápadného designu, ve škaredém balení. Stály v akci 70 korun, tak jsem je vzal s tím, že je kdyžtak vyhodím. Dodnes žádný problém!!!, to jsem ten největší plochý používal i jako utahovací element pro převlečné matice na kolenech výfuků (spolu s příslušným bacítkem).
Kdybych tuhle sadu potkal znova, tak už ji (zabalenou) asi nepoznám, ale hned bych si ji koupil ještě jednou :D

No a přidám jeden antikauf- v Mobelixu jsem koupil sadu vrtáků, v plechové skřínce, vypadaly jakž takž dobře. Dodnes se mi žádný neohnul..........protože se všechny rozlítly. Normálně byly asi překalený, jakmile se mě při vrtání jen trochu kously, okamžitě praskaly napodél. Mojí mladé kousek proletěl kolem hlavy. Brrr :?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#35 Příspěvek od Artaban001 »

Ten tester baterií jsem měl, ale od Tchiba. (líší se to jen barvou obalu a značkou, uvnitř stejný číňan). Ten displej je "bargraf", pro funkci toho testeru je potřeba AAA monočlánek pod krytem tuším, že ze spodu. Takže je to v podstatě voltmetr. Nevím, jak u toho lídlovskýho, ale ten tchibácký nezatěžoval měřenou baterii, takže to měření se nedalo brát vážně..
To už raději třeba 10ohmový odpor paralelně k voltmetru..
Jinak ten ručkový tester má zatěžovací proud vyšší a nepotřebuje druhou baterii pro svoji činnost..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#36 Příspěvek od Hydrawerk »

Osoba blízká má od roku cca 2009 z Lidlu rádio Silvercrest KH 2281. Jelikož trochu bručelo, tak bylo nutné vyměnit nafouklý vadný elyt. Trochu jsem to nafotil. Vnitřní provedení je docela moderní. Ale nenašel jsem nikde datasheet od toho IO pro FM tuner. Je to ROADMAP RD2008.
https://plus.google.com/photos/10626421 ... 2761249857
EDIT: Rádio je v provozu asi od konce roku 2008. Našel jsem ho teď na fotce z ledna 2009.
Přílohy
silvercrest radio02.JPG
(179.58 KiB) Staženo 67 x
silvercrest radio.JPG
(131.69 KiB) Staženo 83 x
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 31 srp 2014, 01:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#37 Příspěvek od Artaban001 »

Tady ty SDR tunery se už dávají úplně všude. Dokonce se vyrábí i varianta s "potenciometrovým laděním"..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#38 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo. Někdy snad roku 2007 začaly konečně být levné a rázem se FM rádia začaly objevovat ve kdejakém levném mobilu.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

Koukněte...i to je včerejší nabídka z našeho lidového Lidlu, rockerské tričko na kolo a na pivo...tu kapelu jsme poslouchali už na střední škole AD1975-76. Přiložené CD Rocks není bohužel součásti dodávky, musí se koupit samostatně ale již ne v Lidlu. Jo, ještě tam měli bílé Kiss z počmáranými ksichty ačkoli...
Přílohy
Aerosmith.jpg
(65.11 KiB) Staženo 77 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#40 Příspěvek od bastliar »

Prerábali LIDL a pribudla vstupná a výstupná rampa na parkovisko.
Prvá hodina zadarmo ďalšia už dve eurá pri strate lístka pokuta 20 euro :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Koukal jsem na novej Lidl ceník.
Pro velkej úspěch zase dovezli ty prokletý trafosvářečky, co se přehřejvaj i naprázdno a pomůže jím jen vzduchová chladící turbína. To bude zase obchodní úspěch. :lol: :lol: :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

bastliar píše:Prerábali LIDL a pribudla vstupná a výstupná rampa na parkovisko.
Prvá hodina zadarmo ďalšia už dve eurá pri strate lístka pokuta 20 euro :)
Nic ti nebrání to obejít a cvaknout si jeden lístek k dobru. :lol:

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#43 Příspěvek od pocitujlasku »

p32: no, ak to tam maju urobene, ako pri inych rampach, tak listok ti da, iba ak tam stoji auto.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#44 Příspěvek od serviceman »

"Letadlo" by možná stačilo.

Obrázek
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

pocitujlasku píše:p32: no, ak to tam maju urobene, ako pri inych rampach, tak listok ti da, iba ak tam stoji auto.
No tak jdu a až tam přijede auto, tak si to cvaknu a mizím. Ten ať si vezme lístek potom.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“