Myčka Whirlpool ADP 6993 ECO - neohřívá vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#31 Příspěvek od decmen »

to alfox: v každém případě bych tu žárovku zkusil, za to nic nedáte,mně taky připadalo vše v pořádku, no a na samotném tišťáku se za chodu myčky dost špatně něco měří - taky oči mi už tak neslouží :(

to tatramáček: že je těleso v pořádku jste zjistil sám? a jak?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#32 Příspěvek od tatramacek »

Prípojil sem ho naprimo do site behem myciho programu.... Mycka ohrivala. Voda byla tepla..
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
alfox
Příspěvky: 14
Registrován: 05 říj 2014, 02:00

#33 Příspěvek od alfox »

tatramacek píše:Prípojil sem ho naprimo do site behem myciho programu.... Mycka ohrivala. Voda byla tepla..
Stejný test jsem nakonec zkusil také - myčka také normálně ohřívá.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#34 Příspěvek od tatramacek »

Takze jsme dnes s mamkou koupili:
http://mycky-nadobi.heureka.cz/beko-dfn-6838/
8-)
Whirlpool bude bud na dily anebo se casem spravi
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
alfox
Příspěvky: 14
Registrován: 05 říj 2014, 02:00

#35 Příspěvek od alfox »

V servisu diagnostikovali, že je opravdu vadný modul. Vadná součástka na desce modulu zkreslovala údaje o teplotě z OWI čidla (konkrétně od čidla teploty NTC, které je součástí OWI). Která součástka na desce to je nechtěli prozradit. Cena opravy 1000 Kč. Cena nového modulu s nahráním softwaru začíná na 2300 Kč - díl lze poslat i poštou.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#36 Příspěvek od tatramacek »

Nevím no, na modul si asi časem našetřím a myčku daruji mamce mé drahé polovičky..
S té Beko jsem opravdu nadšen.. Přehledný displej, myčka informuje obsluhu o tom,kde se zrovna mycí program nachází, což ta Whirlpool neumožňuje.. Nevím, umylo se pár várek, ale zatím jsme s ni opravdu spokojeni... Nejvíce jsem se divil divnému zvuku při sušení - myčka má funkci turbosušení pomocí větráčku :D
Nechápal sem. Ale svým vybavením,variabilitou tu Whirlpool naprosto položila :wink:
A už se poohlížím po:
http://pracky.heureka.cz/beko-wmb-71444-hptla/
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
baloonka
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2015, 01:00

#37 Příspěvek od baloonka »

Zdravím, přidávám také zkušenost. Myčka ADP 6930, která má stejnou řídící desku, také vykazuje po 4 letech stejnou závadu. Myčka myje bez ohřevu. NTC sensor má hodnotu odporu také v pořádku, topení při ručním připojení během programu také topí. Relátka jsem pro jistotu vyměnil, ale na cívkách se během mytí signál pro sepnutí také neobjeví. Na desce žádná viditelná vada, bez schematu se těžko něco dohledává... Nemáte někdo nějaké další informace, kde by mohl být na desce problém? Pokud někomu již desku opravovali, tak by mohlo být na desce poznat, kterou/é součástky měnili. Pokud to ovšem není již z výroby součástí programu v procesoru a závadu vyřešili pouze přehráním softwaru...

Uživatelský avatar
MNE
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2015, 01:00

#38 Příspěvek od MNE »

Hmm, tak mam Whirlpoll ADG 8920 a taky prave odeslo topne teleso. Odpor topneho teles mam take v poradku, akorad jeho soucasti jsou i teplotni pojistky (takove bile plastove kosticky v blyzkosti pripojovaciho konektoru). Nezbylo nekomu z vas topne teleso, kde by tato teplotni pojistka byla ok? Mel bych o ni zajem.
Přílohy
DSC_6959.JPG
Fotka teplotni pojistky po odstraneni krytu - detail
(105.14 KiB) Staženo 198 x

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#39 Příspěvek od decmen »

Ahoj, tak tohle těleso jsem měnil v listopadu (a přede mnou již 2x servis během 6-ti měsíců :( , pak klientovi vrátili peníze ), na straně 2 máš popis, jak jsem to vyměnil za jiné těleso, jede už 3 měsíce bez problémů každý den :tanzer:

Uživatelský avatar
MNE
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2015, 01:00

#40 Příspěvek od MNE »

Popis na str.2 skutečně je, ale informace "v nejmenovaném Pražském servisu" mě neporadí, kde tuto alternativu koupit. Neslo by ten nejmenovaný servis pojmenovat?

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#41 Příspěvek od decmen »

Ale jo, šlo, snad tím nic neporuším : AP servis Praha :potlesk:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#42 Příspěvek od tatramacek »

výměna elektroniky svépomocí, cena za díl 1781 korun.
myčka hřeje, jen se mi zdají být po její výměně časy programů o něco málo kratší.. ECO - původně 3:05 hod a nyní 2:49 hod.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#43 Příspěvek od doktor365 »

tatramaček co to bylo za díl?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#44 Příspěvek od tatramacek »

jak to myslíš ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#45 Příspěvek od doktor365 »

výměna elektroniky svépomocí, cena za díl 1781 korun.
myslím co jsi měnil za díl

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“