Jak vyhnat krtka?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#31 Příspěvek od Tommi »

Sirné knoty nefungují, mám to vyzkoušeno. Jen se poničí (uschne) tráva v okolí krtčí díry. Navíc se díra musí nechat částečně otevřená, aby tam šel vzduch. Jinak knot zhasne. A také jsem se několikrát nadechl síry místo krtka. :-) Pomohly až lahve od šampusu (jsou bytelné a přečkají v pohodě i zimu). Jen se musí dát krtkům ještě čas na rozmyšlenou :-) U mě krtci rozmýšlely asi tři týdny, pak se postupně odstěhovali na louku zprava. Na louce zleva pobíhá kráva a tam se jim viditelně nechtělo. Flašky mám ve sponu 10 x 10 m a mám jich asi 15 nebo 16. Postupně doplňuji. Snad ze mě nebude alkoholik :-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#32 Příspěvek od rezis »

serviceman píše:... Žerou vám něco, nebo vadí krtince jen esteticky?
Esteticky se nelíbí krtince hlavně sekačce. A ty potvory mají okolo spousty polí a ryjou na zahradě v udržované trávě.... (pardon u mě ryli)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od CZJKP1 »

A když už je tma a jdeš do objektu, který je na daném pozemku, tak si ho většinou nabereš do bot, anebo si do něj šlápneš. Protože je jich většinou na metru čtverečním 5-10...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

rezis píše:Stejně by mě zajímalo jak takový krtek pod zemí hledá krtčici a jak se k ní musí prokopat.
Neslyšel jsi ještě o mobilních telefonech ? 906 ... ... :wink:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#35 Příspěvek od MiraSt »

Po krtkovi se mi propadá zahrada. Samé výmoly. A jak to, že na golfovém hřišti nejsou?

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jiriS »

Protože jsou už taky podplacení...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#37 Příspěvek od Honza_dy »

Mám velmi dobrou zkušenost s již zde zmiňovanými petardami. Krtkovi do všech kopečků které najdu hodím MEGU a mám na pár měsíců pokoj.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od jiriS »

Omlouvám se za OT, ale musím si postěžovat...
Vyhrál jsem si s ultrazvukovým plašičem myší, během loňského a letošního roku jsem podstatně omezil jejich výskyt po baráku a hlavně v akumulátoru na horkou vodu... A včera jsem zjistil, že se mi místo myší tam nastěhovali potkani a plašič vysloveně ignorují... :(

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

tomu se říká vyhnat čerta ďáblem...asi naladit oscilák na jinou frekvenci co zabírá na potkany ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#40 Příspěvek od Honza_dy »

Na potkany se mi osvědčil Ratimor

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#41 Příspěvek od konosuke »

potkani jsou rafinovaný bestie...neznámou podezřelou stravu nutí žrát podřízené jedince a když se jim nestane nic tak se teprv pustí do bašty sami, jo tohle dělali diktátoři od Nera až po Stalina...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od jiriS »

Jo, dnes jsem něco koupil, tak to nasypeme, jednoho jsem i ulovil do pasti (při natahování jsem si málem "ulovil" i prst), ale bude to boj.
Zatím jsem nehledal, jaký kmitčet by jim vadil, ale nemůžu jít do slyšitelných kmitočtů. Psům to potom vadí a my bychom asi taky šíleli.
Jirka

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#43 Příspěvek od Honza_dy »

Konosuke: Jenže ten ratimor musí žrát minimálně 10 dní aby zdechli. Za tu dobu si řeknou, že se nic neděje a začnou papkat všichni. Je v tom nějaká látka co rozkládá krev, takže se potkan vlastně udusí. Sekundární jev tohoto přípravku je, že dusící se potkani opouštějí uzavřené prostory a zdechají venku, takže se nestává, že by smrděl někde ve sklepě za skříní.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od zdenoeddie »

Niekedy sme na potkany a aj mysi pouzivali Kumatox. Ucinkuje az po 3-4 dnoch ak sa dobre pamatam, cize hore popisany sposob "testu" to neovplyvni. Momentalne mame macky, ale potkany sa obcas objavia, aj dnes som videl jedneho, ale stihol zmiznut kym som macku doniesol k mieste cinu. Ale skusenost mam taku, ze ked uz o nom vie (sedela 3 hodiny pri diere do steny) tak ona si ho uz pocka...
Jedy na hubenie som obmedzil prave kvoli mackam, nerad by som o nich prisiel.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od jiriS »

Kočky nemáme, kdysi jsme měli, ale všechny přejelo auto.
Psi potkany nemusí, i když myši loví a pach potkanů je dráždí. A psy musím mít proto, aby se mi tu nevyskytovala dvunohá škodná.
Kumatox používáme taky, na myši apod., teď ho v drogérii neměli, tak zkusíme něco jiného. Jsou to akumulační jedy, způsobují vnitřní krvácení a než chcípnou, trvá to několik dnů, jak píše Honza-dy, takže to ostatní nevaruje. Ale zase- psi to jsou ochtní taky požírat, nesmí na návnadu pršet. Navíc snadno dostupné žrádlo přitahuje další myši, a při těch kvantech, co se nám tu občas urodí, potom nestíhá ani jed. Takže kombinujeme, jak se dá, ale z těch potkanů mám pravdu "radost".
Jirka
P.S.: První ulovený potkan byl během chvíle, ale od té doby nic.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“