ATMEGA 644 ukončeno

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#31 Příspěvek od Zmije »

Co se mě týče, tak výhradně C, C++ zatim moc neovládám a ani nebyl prostor ho nějak lépe využít, ale už sem si pořídíl mistrovství v C++, které čeká v knihovně na příležitost, takže snad časem :) Jinak dělám do sběru dat, takže nic kritického naštěstí, alespoň můžu klidně spát :)

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#32 Příspěvek od frpr666 »

Jednoduše si představte, že jste zaměstnavatel a platíte člověko*hodiny potřebné na dokončení projektu.
Potom rozhodnutí, zda projekt bude v .asm nebo v .c bude k $nezaplacení. :D

Uživatelský avatar
franta22
Příspěvky: 110
Registrován: 26 lis 2013, 01:00

#33 Příspěvek od franta22 »

hezky se to rozběhlo teda ta diskuze ...osobně si myslim že assembler AVR s pomoci překladače IDE už jsem ho tady presentoval několikrát
je více neč C pro toho člobrdu co má již dost zkušeností s jednočipama a s tím na co si může troufnout a je zdatnej = dostatečně technicky kreativní .....Pochopitelně IT technologie se nepíšou ani v C ale ve vrstvách a řešení IT s ATMEGOU je nereálné .
Aby tekly prachy za co nejkretši voženej čas je sice kŕasnej cíl
ale já nad to povyšuji i originalitu , autorství a dělení mezi výrobcem
a obchodníky ....jak je kolem hodně kecalů i ve virtuální podobě jazyka C
je mi z toho špatně a ztrácím chuť do tvůrči práce .
......................................................................................
Až budu potřebovat pomoc s programem který nebudu moci zvládnout
v assembleru rád se zde obrátím na zdatného Céčkaře a věřim že se dohodneme
.........
Osobně není prioritní jazyk ani typ procesoru ale smysluplnej projekt

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od mtajovsky »

Co se mi na překladači pro asm v AVR Studiu nelíbí je, že neumí samostatné moduly. Všechno je namatláno v jednom souboru a nezáleží, jestli přímo nebo přes include. Je to jedna překladová jednotka a při změně jednoho písmene se budou překládat třeba tisíce řádků. Ve formě relativních i absolutních modulů tohle uměl už překladač pro 8051 před 25 roky a pro Z80 před 35 roky.

Uživatelský avatar
franta22
Příspěvky: 110
Registrován: 26 lis 2013, 01:00

#35 Příspěvek od franta22 »

ano souhlasim na prekladaci velmi zaleži ,neboť ten určuje konfort
psaní programu ...rčení nejraději píši v assembleru neznamená že je to obdoba překladaču před 30 lety co použivám ....AVR studio mi nesedí
C mi nesedí a překladač moderního typu co nenutí člobrdu do zbytečné syntaxe a je použiván celosvětově pro jednočipy
je http://www.oshonsoft.com/index.html
OSHON SOFTWARE PROJECT
autorem je
About the Author


Thank you for your interest in my software. My name is Vladimir Soso. I was born on January 31, 1976. My profession is theoretical physics, but my yearslong work experience is in the fields of application development, electronics and industrial automation.


jestli je to slovák nevím komunikuje jen anglicky
http://www.oshonsoft.com/author.php

je to borec jeho překladače jsou uživané celosvětově .
Pŕavě proto že jeho produkty čerpají z osvědčených metod doby minulé jsou i velkým přinosem v současnosti .

IDE AVR mohu jen doporučit

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“