Závada na osciloskope BM566A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#31 Příspěvek od tornado6 »

mkat a kto hovorí o zdroji ja som ti písal že ten keramikáč bol osadený v napájaní na tej doske časovky nie v zdroji a stahovalo mi to len tých 48 Voltov na cca 3 volty po vybratí toho kondu sa mi napetie dvihlo na cca 48 Volt a o časovka opet fungovala tot moj pripad lebo ten kond bol za prepínačpm a pred tranzistormi ale u teba to može robit aj niečo iné preto som ti písal treba odpajat danu vetvu od napajania po častiach aby si došiel k miestu kde je skrat

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#32 Příspěvek od mkat »

tornado6-asi zme sa nepochopili,prepáč.Ale už som písal že mám na tej 48 V vetve 47.7VA odber na cele vetve 55-56mA.Takže to by už mohlo byť v pohode.Teraz mi hlavné napätia sedie.Vyzerá že nejdú časové zakladne.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#33 Příspěvek od tornado6 »

Jasne neboj ja ti rozumiem a čítam čo odpisuješ len mám strach že ten skrat sa ti časom vráti. A s tými časovkami ked ti nefunguju tak pozri do schemy ktore sučiastky tvoria rozbeh časovej základne.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#34 Příspěvek od mkat »

Skúsíl som vymeniť výstupy zo spúštacich obvodov.(tunelové diody podla schémy body 5 a 15),do rozmietacích obvodov na kríž.No výsledok bol rovnaký.A aj B ide ale len A základnou.Ale stále len ako som písal.Ale všimol som si ,že ked stlačim tlačitko jednorázové spustenie,tak sa mi ukáže celkom slušný signál.Dá sa mi aj roztiahnuť sinusovka do šírky pomocov prepínača rychlosti zakladne.Ale stále funguje len A základna.Potom som skúšal výstupne konektory F 9 a F10 .Z A vystupu mi ide frekvencia ,ktorá sa mení pri prepínaní A zakladne.B výstup nejde.Tak by mohla byť závada v rozmietacích obovodoch?
Dakujem.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#35 Příspěvek od buddyns »

Využiju toto vlákno k dotazu, je BM566 jednopaprskovej osciloskop nebo dvou? Jeden člověk mě přesvědčuje o jednopaprsku, já mu to ale nechci věřit.. Tak jen pro jistotu

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#36 Příspěvek od fredis »

Samozřejmě jednopaprskový dvoukanál :lol: . To je snad jasné. Dvoupaprsků bylo málo, namátkou C1-70.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#37 Příspěvek od fredis »

Mkat, tak opraveno nebo vyhozeno? :lol: Nějak se neozýváš :wink: .

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#38 Příspěvek od mkat »

Nemal som na to už nervy, tak som to zatiaľ zbalil.Premeral som asi všetko čo sa dalo .Tranzistory, diody , kondenzátory ,skoro všetko v poriadku.Čo nebolo tak som vymenil.No nič nepomohlo,akurát to niekedy bolo aj horšie.
Uvidím prídu dlhé zimné večere tak sa dám asi znovu do toho. :D :oops:
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“