Česká pošta.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
henniger
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2015, 01:00

#31 Příspěvek od henniger »

Za doručení na území daného státu se plati 2/3 tarifu. Takže pokud čínská pošta chce něco doručit do ČR, tak na své náklady zajistí přepravu do předávací pošty a zaplatí České poště 2 /3 tarifu, kolik by stálo danou zásilku podat na našem území.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od PavelFF »

Aha. Takže vlastně konám tak trochu dobro, když si objednávám drobné elektronické blbiny z ebay. Podporuji naši milou Českou Poštu a ještě připravuji Čínu o dotace na poštovné.

Uživatelský avatar
henniger
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2015, 01:00

#33 Příspěvek od henniger »

Přesně tak,ale jak už je to v ČR zvykem, tak každé dobro je po zásluze potrestáno...
Česká pošta přece nebude střádat destikoruny "bez práce", když může mít stokoruny.. Tak zavedla výpalné 99,-Kč za vystavení souhrnné deklarace ( rozumněj za opsání čísla balíku, který je již tak v evidenci a kopnutí někam do dočasného skladu).
No a u balíčků do 21E tohle není potřeba, tak když je potřeba nastřádat tak se zavelí, že směna musí pár balíčků znevěrohodnit ( nevěří deklarované ceně) a hned se stokorunky kutálí a i když tam člověk má cetku za dolar , tak stokorunku CP zaplatit musí, i když prokáže , že je tam jen cetka za 1 USD.
TOTO JE REALITA.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#34 Příspěvek od PavelFF »

Co se týče vnitrozemí - zatím se mi zdá, že pro běžné doporučené balíky (cenný balík) je pořád Česká Pošta (i po zdražení) nejlevnější - a s celkem velkou rezervou. Takže prostor ke zdražování je stále značný. Budeme to muset skousnout nebo nic nikam neposílat. A naši ekonomové z ČNB musejí mít taky z Pošty velkou radost -že se aspoň někdo snaží zabránit tolik obávané deflaci.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#35 Příspěvek od ok1hga »

PavelFF píše:Co se týče vnitrozemí - zatím se mi zdá, že pro běžné doporučené balíky (cenný balík) je pořád Česká Pošta (i po zdražení) nejlevnější - a s celkem velkou rezervou. Takže prostor ke zdražování je stále značný.
jo, ale taky je katastrofálně nejhorší, co se týká doručování balíků . . .
Jestli takhle budou pokračovat, přijdou i o ten poslední zbytek zákazníků . . .

Minulý rok jsem byl dlouhodobě nemocen a tak vlastně pořád doma . . .
Za tu dobu mi přišly tři balíčky a přesto, že jsem byl prokazatelně doma,
tak jsem pro ně musel na poštu osobně . . . s berlemi.
Prostě a jednoduše jsou "pošťáci" na zabití ! . . . alespoň u nás !

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“