Do 1kV prý slaboproud

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

A i domácí opravy by se MĚLY dělat tak, aby byly "bezpečný při poruše" = úplně stejným způsobem jako profesionálně, protože ani doma nikdo pachatele takový "opravy" nezbavuje právní odpovědnosti za stav, kterej takový zařízení nabylo opravou - tzn aby se nezhoršil izolační stav a aby neklesly teplotní a další trvanlivostní i bezpečnostní parametry.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Ale to je v pořádku, však jsem psal, že mezi tím není žádný rozdíl. Pokud se ale bavíme o počítačích, tak když si nějaká tetka nechá od synovce vyměnit v PC desku za novou s pamětí a CPU a ten tam dá taky nově zakoupený zdroj, tak je to vše v pořádku. Zdroj nerozdělává a to ostatní jí tam může instalovat i vyučený pekař - už to 2x dělal kámošům a má maturitu.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od badoch »

hele, a co zapalování v autě?..... celé je to podle mne blbost. (to video) Elektrika je tak široký pojem, že vše prolíná skrz různé obory-zaměření.
Rozdělění malé, nízke,VN,VVN, je podle mne pro potřeby norem,kvalifikace atd.
Na druhou stranu nějaký řád by vtom měl být, protože mám skoro každý den možnost vidět co lidi umí. Vždyť to jsou 2,3 blbé dráty. A každý povinně by měl dostat pár elektro-kopanců aby věděl jaké to je.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“