Homecast S8000 CIPVP

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#31 Příspěvek od bertik »

Zdravím,no přesně tam jsem ho objednával,měli mít 1kus originál,ale potom zjistili,že ho vlastně už nemají. Tak už ho zase naskladnili a originál mně poslali. Doufám,že v pondělí ho pošta dodá.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#32 Příspěvek od bertik »

Tak dnes ještě jednou,z nudy jsem si zase hrál s přijimačem,leč bezůspěšně. Na přijimači jsem nastavil TV NOE, dle tabulky není zakodovaná,pomalu pomalu jsem otáčel parabolou a nic. Pochopitelně jsem si změřil jestli jde po koaxu napájení pro LNB. V pořádku,ale bohužel jsem si ani nebrnknul. Dost možná,že je v háji. Kolik proudu odebírá jsem neměřil. No nic,zkusím sehnat jinou hlavičku. Sakra a neříkejte mi,že neumím směrovat parabolu. Co to je nějakejch pitomejch 10-12Ghz. Já běžně směruju paraboly na 24 + 47Ghz. A to je prosím trochu jiná liga.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

bertik píše:. . .
Sakra a neříkejte mi,že neumím směrovat parabolu. Co to je nějakejch pitomejch 10-12Ghz. Já běžně směruju paraboly na 24 + 47Ghz. A to je prosím trochu jiná liga.
To ti přece nikdo netvrdí.
Jenže před tím směrováním je třeba ale nejprve splnit určité podmínky - jako jsem např. napsal:
kokun píše:. . .
A protože je dvoutunerový (bertik píše "Přijimač má 2 vstupy pro 2nezávislé hlavičky." :lol: ) - tak může být problém i v tom, aby měl správně naprogramovaný IN pro daný tuner.
I tady může být problém, proč nemá signál - to vyhledávání družice (s tímto receiverem) rovněž komplikuje :wink:
Půjč si od někoho nějaký jednoduchý receiver (předladěný na CZ/SK programy, bez DiSEq-u) - pomocí něho si nejprve nasměruj svou parabolu na družici ASTRA3 (23,5°). Spolupracuj nejlépe s majitelem toho receiveru - výhodou by bylo, kdyby se v nastavování taky trochu vyznal.
Až budeš mít nastavenu parabolu (100%-ní jistota signálu), pak už můžeš laborovat s tvým receiverem, dokud ho nezprovozníš.

EDIT:
No a zkus se třeba taky trošku "vzdělat" - aby ses v té sat. problematice lépe orientoval.
Na NETu je toho mraky - např. na Parabole jsou Stránky pro začátečníky.
Instaluješ zařízení na 24 + 47GHz, přitom ale konvertor (LNB) nazýváš "hlavičkou" :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 22 bře 2015, 18:40, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#34 Příspěvek od bertik »

Jasně,já se s někým domluvím,uvidíme jak to dopadne.A teprve až budu mít jistotu,že přijimač spolehlivě chodí bych pouvažoval o zakoupení karty. Jinak mně napadlo,mám ještě stále ten můj starej analog. To ale už bude k ničemu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#35 Příspěvek od kokun »

Jj - analog. receiver je dnes vhodný už tak jen na zakládání vrat od garáže 8O :cry:
Ono, i tento tvůj digitál ti bude už za nějaký rok tak na "dvě věci" - např. už příští rok skončí vysílání v SD formátu na ČT programech. Ostatní vysilatelé budou velmi rychle následovat :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#36 Příspěvek od bertik »

To se nedá nic dělat, tak se potom zakoupí něco nového,nebo taky ne. Na ty ptákoviny co tam dávají mně bude stačit pozemní vysílání.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#37 Příspěvek od kokun »

bertik píše:Získal jsem od kamaráda tento satelit,nefunkční. No nedalo mně to a rozdělal jsem ho. Jinak nešel vůbec zapnout,nic se nikde nerozsvítilo. Při prohlídce zdroje nalezeny 2 vadné elyty 1000mikro/10V. Byly pěkně nafouklé a mněly přímí zkrat. Dal jsem tedy jiné,zapnul a zkontroloval jsem napětí jaké dává. Přesně podle popisu. Taky se rozsvítil display a je tedy vše OK. ...
Vrátil jsem se na začátek vlákna - tohle taky nemusí být zrovna pravdou (kde bereš tu jistotu), třeba tam ještě nějaká další závada bude - :nevim:
Už proto bych si najprve nastavil parabolu pomocí jiného-funkčního receiveru :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#38 Příspěvek od bertik »

Máš pravdu,jistotu nemám žádnou,pouze jswem usoudil,že když před tím to bylo mrtvé,a teď vidím na tv menu ve kterém se mohu pohybovat tak z toho jsem usoudil,že to bude ok. Pochopitelně může tam ještě něco být,ale když přepnu na jiný kanaá,tak na obrazovce vidím jakýsi Smetr,který se pohybuje,odšroubuju kabel od LNB tak síla signálu neukazuje. No uvidíme. Děkuju za spolupráci.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#39 Příspěvek od scorpions-cz »

Hlavně až budeš uvažovat o té kartě tak si také uvědom,že budeš potřebovat i CI modul cca 1000Kč navíc.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#40 Příspěvek od kokun »

bertik píše:Máš pravdu,jistotu nemám žádnou,pouze jswem usoudil,že když před tím to bylo mrtvé,a teď vidím na tv menu ve kterém se mohu pohybovat tak z toho jsem usoudil,že to bude ok. Pochopitelně může tam ještě něco být,ale když přepnu na jiný kanaá,tak na obrazovce vidím jakýsi Smetr,který se pohybuje,odšroubuju kabel od LNB tak síla signálu neukazuje. No uvidíme. Děkuju za spolupráci.
Podle tohoto, co píšeš, by mohl snad fungovat.
Taky ho můžeš nejprve vzít k nějakému tvému známému a odzkoušet-zprovoznit na jeho funkční parabole - pokud už tedy máš to DO. Tím si ověříš jeho funkčnost. Poté už můžeš laborovat doma se svou parabolou.
Těch 8÷10 volných programů ti musí jít i bez toho CI modulu a karty :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#41 Příspěvek od bertik »

Tak včera konečně dorazila dálka.Bez dálky jsem po zapnutí přijimače viděl programy které tam byly naladěny již dříve-české. Začínaly předvolbou 204. Končilo to asi 277. To bylo vše,jinam jsem se nedostal. Ted to zapnu dálkou,okamžitě to naskočí od jedničky a je tam programů jako hnoje RTL atd. Ty jsou taky zakodované nebo volně dostupné.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#42 Příspěvek od BIDLO »

Nejdřív pořádně prohlídni ten Diseq 1.0 a to jak u nějakého programu z Astry 19,2E což je třeba ta německá RTL tak i u Astry 23,5E což je třeba to Noe.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#43 Příspěvek od bertik »

Tak si myslím,že jsem zbytečně vyhodil prachy za dálku. Ať chci nastavit cokoli,nelze- chce to 🤐 heslo. A jsem nahranej a asi s tím praštím.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#44 Příspěvek od Eleman »

Nezoufej, v návodu je možná univerzální heslo. Zkus 0000
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#45 Příspěvek od scorpions-cz »

zkus 0000 a pokud to někdo změnil tak máš asi smolíka,volal jsem do firmy co ty homíky dovážela a bylo mi sděleno,že u těchto modelů univerzální heslo není,nebo že není známo jim jako dovozcům.

Noo ještě mne napadlo(pokud na ten pin nepřijdeš) zkusit tam nahrát znovu soft ( nebo novější pokud existuje),tím by se to heslo mohlo vyrušit.
Naposledy upravil(a) scorpions-cz dne 24 bře 2015, 15:44, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “