Windows 10

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od mtajovsky »

serviceman píše:Mtajovsky, už se to probíralo ve vedlejším vláknu.
Tak to se omlouvam, v tydnu 1.-7.8. jsem byl na Prázdninách v Telči a to je pro mě odpočinkový týden bez počítače; EB jsem nesledoval.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#32 Příspěvek od Standa99 »

Pirátění Microsoft potíral už na Xboxu, jestliže chce vše sjednotit pod jeden celek (jedno jádro), tak by to (nejen na tom Xboxu) musel zrušit nebo to rozšířit na zbytek. Dilema, které z jeho pohledu dopadlo zcela logicky.
Pokud v tom někdo vidí něco hrůzostrašného, tak budiž.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Ten "jeden celok" dopadne zase ako Windows RT. Tiez mali byt rovnake Windows na desktope aj tabletoch. Akurat ludia zistili, ze na tych tabletoch nejdu spustit ziadne aplikacie, kedze to nema x86 CPU...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#34 Příspěvek od Standa99 »

To je fail, který jim budou házet na hlavu ještě hromadu let. Prej se dočkají nějaké aktualizace, ale to bude chabá útěcha. Taky tu mám v šuplíku telefon s WP7 (HTC HD7), kde tento systém po krátké době odkopli a upgrade na WP8 neexistuje, což je z mého pohledu taky neodpustitelné.

P.S. Jinak vydali Win10 (IoT) také pro RPi2 https://dev.windows.com/en-us/featured/ ... pi2support .
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jjilek »

Dnes jsem dostal zajímavý mail od Microsoftu pro účastníky programu Windows Insider. Úvodem se v něm píše:

Zdravím členy programu Windows Insider.
Od veřejného uvedení Windows 10 v červenci jsme vydali několik buildů Windows Insider Preview pro stolní počítače i mobilní telefony. Tyto buildy přinášejí skvělé nové funkce a vylepšení, které jsou přímou reakcí na podněty od členů programu Windows Insider.

Tak jsem se začal zajímat o podrobnosti a další výhody pro členy programu Windows Insider. A zjistil jsem ve zkratce toto:
Stávající instalace obsahují výzvu k instalaci prodejní verze Win10. Jinak vyhrožují, že po několika restartech už vůbec nepůjdou spustit.
Ty výše nabízené buildy, které chce MS pomocí dobrovolníků (členů programu Insider) dále testovat, ale mohou být stahovány jen právě na zakoupenou verzi Win10. Současně ale MS upozorňuje, že v nich mohou být chyby a nedoporučuje je instalovat na pracovní počítač. :roll:
Stručně závěrem: chceš-li pomoci MS, tak si nainstaluj legální Win10 na další počítač. Takže nejen budeš dělat pro MS, ale budeš za to ještě platit.
Zajímavý přístup, asi se ale nedozvíme, kolik se těchto ochotných spolupracovníků najde.
Názor si jistě udělá každý sám.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#36 Příspěvek od Artaban001 »

Já si počkám si, až vychytají všechny muchy a pak si povolím tu aktualizaci, co se stará o přechod na Win-10. Už jsem se několikrát přesvědčil, že nemá cenu bažit po horkých novinkách. Však mám ještě tři čtvrtě roku čas :-) Sedmičky mi bohatě stačí. Zatím, co tu u mě byly desítky, tak podivně fungovaly (vynechávala zvukovka a některé aplikace nefungují tak, jak mají, Občas nefungovalo "tlačítko START", ani ty dlaždičky. Musel jsem pravým tlačítkem myši a windowsy fungovaly stejně jako 7-mičky)

Odpovědět

Zpět na „Software“