Chytrý mobil-jsem jelen

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#31 Příspěvek od TAKJAN »

Tak hledám teda na mobilmánii. Limit jsem zvedl na 3kKč. Protože polovina kusů nemá recenzi, je to ještě horší. Nemožné. Zlaté časy, kdy bylo na výběr 20 věcí. To se týká všeho. Za 5 minut bylo vybráno. Asi nedostane nic:-)))
Velké + je, že jsem přitom zjistil návrat ke starým záložkám v chromu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Po delších peripetiích jsem skončil u Samsungu S5611. (černá verze je prostě luxusní)
Fotky dělá kvalitní, na telefonování a SMS stačí. Při mým používání vydrží 10 dní v nabitým stavu. SMS se dají libovolně zvětšovat a zmenšovat pomocí tlačítek "volume" v režimu jejich čtení. Pokud bych chtěl něco "šoulacího", zásadně bych volil jedině tablet. Idea zařízení "vše v jednom" se mi neosvědčila..
Na poslech MP3 mám mp3 přehrávač, na internet notebook a na volání klasiku výše jmenovaný telefon. A pokud chcete vědět, jak fotí, tak si zajdite do vlákna:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=480
kde jsem fotil vnitřek jednoho rádia - pouze jsem v malování zmenšil "pixeláž"..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#33 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, ten mám. Fotky hezký. Super. MP3 na muziku taky. Tablet leží v šuplíku. Klasické PC ničím nenahradím. Jsem silně konzervativní. Ale ten mobil potřebuju pro ženu.


Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#35 Příspěvek od Artaban001 »

Jinak z dotykových mobilů mi prošly rukama:
Xperia WT19i (Sony ericsson Live with walkman), Xperia Tipo, teď nevím, zda Xperia T, samsung galaxy TAB3 (ten se dost blbě při telefonování držel, nakonec jsem ho tu přes Bastlírnu tuším inzeroval k prodeji). A na posledy tablet prestigio Multipad diamond něco..
Závěr: Vždy nastal okamžik, kdy ten přístroj začal "žít svůj vlastní život" (Xperiím občas vynechávala ta optická závora u displeje, takže během hovoru jsem uchem nechtěně rozhasil telefon, psání SMS byl problém i tu tabletu naležato - nějak občas ovlivňuju dotykovou plochu i bez dotyku).
Proto jsem se rozhodl, že už ne..
Ale tím Ti nechci odrazovat od toho, aby jsi jej svý ženě kupoval, ale chci Tě odradit, aby jsi jej kupoval sám.. Nech to na ni. Jestli je technický ignorant, bude to mít těžký s každým. Levný stroje se časem začnou sekat, protože se jim postupně zasírá paměť, takže je bude muset často restartovat. Samsungy donedávna měly navíc tu pažravou nádstavbu "Touchwiew", nebo nějak tak, takže ten tabletofon TAB3 už po půlhodině hlásil "nedostatek paměti, ukončete některé aplikace", což v Androidu znamená provozovat co nejméně nainstalovaných aplikací (nedají se moc dobře zastavit).
Pro začátek - seznámení- bych ji půjčil třeba svůj (pokud máš) a pak by si mohla dopřát kvalitnější stroj. Přeji hodně štěstí s volbou..
A pak další krok - jaký mobilní internetový tarif ;-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#36 Příspěvek od TAKJAN »

Já si takovou věc nekoupím, chraň bůch! V šuplíku mám dvě nokie (i když je nesnáším) 1600. Kdyby měla třeba jen 0,3Mpx, tak ji používám.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od badoch »

Já bych z toho zas nedělal takovou vědu. Mám třetím rokem prestigio,každý ohrnuje nos, ale já jsem spokojen. Na RAM jsou aplikace na mazání, baterka stále OK, ostatních lenova, HTC, atd, rozbité displeje, sekání reklamace. Je to dobrá hračka, ale na volání je nejlepší klasika. Problém je že každý telefon za**re všemi možnými aplikacemi a potom nadává. Když si vzpomenu na svou Motorolu s dvouřadkovým displejem, tak za ty prachy ........

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

Tak v tom případě Ti poradím, jak si vybrat:
Kupte spolu jakýkoliv, co se ji bude líbit a doma jej normálně odzkoušejte..
Pokud se nebude líbit, nebo nebude vyhovovat, vraťte jej s tím, že:
Nepodporuje funkce, co potřebuju..
Blbě se mi na něm píše
Je na mě moc složitej.
Pokud náhodou strhnete tu ochranou fólii, opatrně otřete displej mobilu a tu fólii hadříkem na brýle navlhčeným vodou s trochou saponátu a pokud už displej oschne, připleskni fólii zpět.
Udělal jsem to u hodně obchodníků a vždy mi je vyměnili za jiný. Hlavně nesmí být poznat, že byl používaný (sejmutá a nasazená fólie je přípustná) a nevymýšlet důvody, jako že se seká a podobně. Oni jej prodají nakonec jiným, kterým jim bude stačit..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#39 Příspěvek od Hydrawerk »

badoch píše:ostatních lenova, HTC, atd, rozbité displeje
Zvláštní. Možná mají extra tvrzené sklo odolné proti poškrábání, ale kvůli tomu také křehké.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od badoch »

Borci to fasují v práci (HTC) a skoro všichni už mají několikerý a všichni rozbité (prasklé displeje).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Jeden pad na beton alebo dlazbu a je koniec. Klasicky plastovy mobil s malym displejom tych padov prezije mnoho.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#42 Příspěvek od TAKJAN »

Takový je plán, zkusit, vrátit. A názor na kandidáty, prosím

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#43 Příspěvek od jandu »

TAKJAN píše:........... A názor na kandidáty, prosím
Jeden názor OF:
Volby - manželka sa pýta manžela po sčítaní hlasov
- tak kolik hlasú si získal,Miloši?
- Tři, odpovedá manžel.
- Ty Miloši, Ty určitě máš milenku!!? reaguje manželka....
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#44 Příspěvek od TAKJAN »

Tak díky všem. Tohle se nedá vyřešit. Prostě koupím http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony ... 4/recenze/

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#45 Příspěvek od Standa99 »

Pro tchýni jsem bral před půl rokem duální Xperii M a je spokojená. Mě se taky líbí (až na vnitřní paměť) a ona bude podobný uživatel jako tvá manželka (nenáročný). Akorát já (zatím) vždy šahám po Qualcommech (Snapdragon), ale MediaTek se začíná jakž takž lepšit.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“