Varování: Zkontrolujte si váš přívod vody k nádržce WC

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#31 Příspěvek od lesana87 »

Já tam mám měděnou trubku. :oops:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#32 Příspěvek od helios »

Ja som mal na starom dome trubku olovenú s mosadznými koncami. Olovo nepovolilo nikdy, mosadz sa časom vodou prežrala (tak za asi 10rokov). Nádrž bola drevená, zvnútra medený plech. Aj splachovacia trubka bola olovená, rok výroby okolo 1946. Za tých 60rokov, čo sa to používalo, bol menený asi štyrikrát plavákový ventil.
Potom nech mi niekto hovorí, že tá stará technika nebola spoľahlivá... :D
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

přeci tahle silonová rourka nemůže vydržet - dlouhodobě - statickej tlak, námahání 5-6 atm. co je v potrubí rozvodu vody, jedinej přínos zapojení vidím v lehkém tvarování přívodu a snadném (po zahřátí zapalovačem třeba) zhotovení příruby bez nutnosti pájení či co
Přílohy
wc.jpg
(20.43 KiB) Staženo 52 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Ale může to vydržet, je na to stavěná! Jen si někteří musí uvědomit, že tam nemají obyčejnou vodu, ale vodu tzn. pitnou, upraveno s chlórem a jinými chemickými svinstvy a že musejí občas dělat tzn. údržbu a kontrolu i všech ostatních zařízení.
A někdy právě pomůže si ten tlak omezit vstupním ventilem jak to někteří už psali.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Tieto plastove rurky sa pouzivali kedysi, ked neboli opletene hadice.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

p32 píše:A někdy právě pomůže si ten tlak omezit vstupním ventilem jak to někteří už psali.
Samotný tlak přivřením ventilu nesnížíš, postupně se vyrovná, ale sníží se případný ráz při zavření ventilu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

To je fakt, blbě jsem to napsal, ale myslel jsem právě ty nárazy, které s těmi hadicemi potom cvičí. :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#38 Příspěvek od danhard »

Tak jsem za tu silonovou trubku trochu vzal a co myslíte, že se stalo ?
Jsem celej zlitej a ze záchoda je sprchovej kout :lol:
Trubka je ztvrdnutá a zkřehlá, asi 15 let stáří. Je to v podkrovní místnosti a okénkem tam jde z venku světlo.
V přízemí je světla méně a je to dobrý.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

Kdysi se používaly za tím účelem tenkostěnné ocelové nebo mosazné trubky Φ 10mm s nalisovanou koncovkou - přírubou a délky tak 300 mm, takový polotovar no. Enem nevím jak se tvarovaly - ohýbaly bo ohnout na koleně to se vnitřní profil zbortil, že by za tepla ohřáta letovací lampou ? Z odpadů odřezů se vyráběly chladiče tyristorů KT505 apod. pro barevnou hudbu, zapalování do auta a jiné spínací aplikace.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:Enem nevím jak se tvarovaly - ohýbaly bo ohnout na koleně to se vnitřní profil zbortil, že by za tepla ohřáta letovací lampou ?
Ne, ohýbá se to za studena. Pokud to chceš zkusit sám, tak doporučuji naplnit jemným pískem a potom ohnout jako každou kulatinu a po ohnutí na míru zase ten písek vysypat. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

danhard píše:Trubka je ztvrdnutá a zkřehlá, asi 15 let stáří.
Takže skoro pozlacená, ne? Že tedy tak dlouho vydržela, to ty "pancéřovky" z OBI atd. tuto dobu určitě nevydrží. I tak bych doporučoval měnit raději vždy po pěti - osmi letech, překvapení je dražší než nové hadičky. :lol:

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#42 Příspěvek od pepik9 »

Taky jsem ji měl snad víc než 15 let, ale dost dlouho na vodu bez chloru, stočená do kruhu, a nebýt výměny za kombík, je tam ještě.
Aquastop - při větším průtoku strhne klapku do polohy zavřeno.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

pro velmi náročné provozní podmínky pancéřová hadička z důlní hydraulické výztuže, ta něco vydrží
Přílohy
pancéř.JPG
(33.96 KiB) Staženo 54 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

To je obycajna opletena hadica, ktora sa predava vsade.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#45 Příspěvek od ZVUK2000 »

U nás ve firme cca vloni přes víkend také praskla ta umělá hadice. V pondělí vytopené půl firmy. Pojišťovák pak řekl že pojišťovny přestávají tyto hadice uznávat do pojistné události. Tak už máme všude ty opředené.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“