Skauti, trampové a další (oddělené vlákno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od Michal22 »

My jsme v pionýru normálně plnili bobříky, tenkrát nám vysvětlovali, že skauti zanikli sami od sebe, a že to dobré, co ve skautu měli, se promítlo i do SSM. Nijak se do toho netahala politika.
Potom mě málem z pionýra vyhodili (během jedné schůzky, co se odehrávala venku, jsme se zdekovali do křoví a kouřili mentolky spolužákovy máti).
No a pak přišel převrat a už jsem se nikam necpal. Teda jo, k hasičům mě uhnali, ale tam jsme většina bezvěrci. A navíc náš velitel je abstinent, takže jsme takový podivný sbor :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#32 Příspěvek od Yarda1 »

V našem městě se v ´68 vytvořila skautská skupina. Když se normalizovalo, přejmenovali se na experimentální pionýrskou skupinu a fungovali dál (a snad fungují dodnes).
Co se týká vlivu náboženství, asi je dobré, když i ateisti si přečtou Bibli (a nově i Korán nebo jak se ta jejich příčurka jmenuje), ať se nám to líbí nebo ne, víra ovlivňovala, ovlivňuje a asi ještě nějakou dobu ovlivňovat bude náš život a je dobré, když o tom budeme něco vědět. V Bibli je dost zajímavého, třeba mne zaujalo, že se tam neodsuzuje incest (Lotovy dcery).

Výňatek z klasika:
“Ba ne, muži,” povídal G. H. Bondy (zřejmě rád, že jednou si může promluvit s nezávislým a zkušeným člověkem). “Říkám vám, že to je pravý Bůh. Ale něco vám povím: On je příliš veliký.”
“Myslíte?”
“Ano. On je nekonečný. V tom je ta svízel. Víte, každý si na Něm odměří svých pár metrů, a myslí si, že to je celý Bůh. Přisvojí si Ho takovou malou třásničku nebo odřezek, a myslí, že Ho má celého. Eh?”
“Aha,” řekl kapitán. “A má vztek na ty, kteří mají jiný kousek.”
“Právě. Aby sebe sama přesvědčil, že Ho má celého, musí zabít ty ostatní. Víte, právě proto, že mu tak strašně na tom záleží, aby měl celého Boha a celou pravdu. Proto nemůže strpět, aby měl jiný jiného Boha a jinou pravdu. Kdyby to připustil, musel by přiznat, že má jen pár mizerných metrů nebo galonů nebo žoků boží pravdy. Víte, kdyby nějaký Snippers strašně důležitě věřil, že jen Snippersovo trikotové prádlo je nejlepší na světě, musel by upálit Massona i s Massonovým trikotovým prádlem. Ale Snippers není tak hloupý, pokud se týče prádla; je tak hloupý, pokud se týče anglické politiky nebo náboženství. Kdyby věřil, že Bůh je něco tak solidního a potřebného jako trikotové prádlo, nechal by, aby si Ho každý opatřil dobrovolně. Ale víte, nemá v Něj tolik obchodní důvěry; proto vnucuje lidem Snippersova Boha nebo Snippersovu Pravdu nadáváním, válkami a jinou nesolidní reklamou. Já jsem obchodník a rozumím konkurenci, ale tohle -”
A chtip:
"Tatí. Co je to kostel?"
"Boží dům. Jako naše synagoga."
"Ale rabín říkal, že Bůh bydlí na nebesích."
"Na nebesích bydlí, ale tady má kšefty."
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#33 Příspěvek od Hydrawerk »

V Bibli je dost zajímavého, třeba mne zaujalo, že se tam neodsuzuje incest (Lotovy dcery).
To byl jednak incest z nouze a taky je to ve Starém Zákoně, který dnes už křesťané raději neberou moc vážně. Jinak je to Genesis 19, 30-38.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#34 Příspěvek od Hydrawerk »

jirkati píše: Vloni jsem vedl s jedním z těch kněží rozsáhlou diskuzi a musím uznat, že "přehádat" ho nešlo a vyvažovat jeho argumentaci byl skutečně záhul.
Zajímavé, tohleto se mi ještě nestalo. Potkal jsem dost málo křesťanů, co se mnou vůbec chtěli diskutovat. Někdy v roce 2013 jsem jednomu knězovi pověděl, co si o nich myslím. Že je křesťanství moc divné na to, abych tomu nějak aktivně věřil, poté, co to např. aktivně odmítnuli moji rodiče. Že to tak mohu tolerovat, tj. nestarat se o to.
Ten kněz žádné protiargumenty nevymyslel. Akorát se se trochu pokoušel nabourat tezi, že žádná (nehmotná a nesmrtelná) duše neexistuje. Nakonec mi řekl něco jako že věří ve všechna křesťanská dogmata, ale nějak jistý si tím není. Dokonce mi ani neřekl, že skončím v pekle, nebo tak něco. Možná to bylo tím, že ten kněz má dvě VŠ, teologickou a technickou. No a více informací najdeme zde: http://www.i-ateismus.cz/2012/02/o-dusi/
Asi už to znáte.
http://www.i-ateismus.cz/2011/08/racion ... estanstvi/

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#35 Příspěvek od Wolfik »

je tu někdo od vodních skautů?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“