Běhový versus rozběhový kondenzátor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#31 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, dokážu si představit situaci, kdy svářečka má svod mezi svářecím okruhem a PE a zároveň je soused připojen TNC s měkkým nebo upadlým PEN. Možná 40 let zpátky jsem zažil podobnou situaci, kdy nádvorní dělnictvo si spojilo jeden pól svářečky s konstrucí haly a běhali jen s kleštěmi kolem kontejnerů, do kterých navařovali úchyty, zářivky blikaly dle oblouku a přišlo se na problém, až vzplála lakovna. U Mig/Mag svářeček takovýto problém bývá.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#32 Příspěvek od Kremik »

Tady to ale nevypadá na problém rozvodu ani svářečky, ale problém se sousedem. Proto tuto situaci jakákoli úprava rozvodů nebo svářečky neřeší. I kdyby si třeba nechal natáhnout extra přívod až z elektrárny, soused by pořád mohl obtěžovat s tím, že mu to bliká do oken, ruší rádio/televizi/internet/kardiostimulátor, obtěžuje hlukem, narušuje geopatogenní zóny a nekonečně mnoho dalších výmyslů.
Takže zbývá jediné - vyřešit souseda.
Jak mu ukážeš, že mu ustupuješ, bude to čím dál horší.
Taky za mnou kdysi běhal jeden dědula ještě v paneláku, že mu "těmi svými počítači" ruším TV. Protože jsem ho však pokaždé poslal někam (krom prvního případu, kdy jsem se pokusil mu věc vysvětlit), nikam dál se to nevyhrotilo a žádnou ze svých výhružek nikdy nesplnil.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“