Hdd je v Raw

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#31 Příspěvek od satam »

Máš trochu divné představy o pomoci. Je tu několik lidí, kteří se snaží ti nějak poradit a tobě se to nelíbí? Ty si jako myslíš, že ti tu někdo předloží hotové řešení na stříbrném podnose? To se chlapče pleteš a jen se snažíš všechny odradit od toho, aby ti pomohli. Jen tak dál!

A jinak si myslím, že svým příspěvkem v 9:20 jsem ti dal vcelku přesný návod. Že to neumíš zpracovat není moje chyba, ale tvoje.

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#32 Příspěvek od Hypnos »

A co chkdsk? Zkousel jsi? Zatim vzdy zabralo s patricnym parametrem.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#33 Příspěvek od feliz_navidad »

Nebylo by jednodušší ty data obnovit ze zálohy?

Sorry, že nemám nic k tématu, ale musel jsem. Obnova dat se tu řeší několikrát týdně. To je opravdu takový problém alespoň občas, když už ne pravidelně, zálohovat?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#34 Příspěvek od xsc »

Chkdsk na disk s raw nespustí.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#35 Příspěvek od pavelh »

Pro satam:Tak to mě opravdu mrzí,to jsem nechtěl.Jsem důchodce a tak jiš vše nestíhám pochopit i když se elektronikou zábívám celý žívot. Děkuji všem,za rady a pomoc :D

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#36 Příspěvek od elped77 »

Vyber hdd, napoj ho ako externý, popr. do PC ako "vedľajší" a skús udaje zachrániť cez GetDataBack Simple v Sophistication mode. Môžeš tiež skúsiť programy Recuva, RescuPro, dobré bolo tiež R-Studio. Najviac možností má TestDisk, ten je však v DOS móde a pre laika je dosť zložitý a nebezpečný.
Ak tam máš veľmi dôležité dáta tak len cez nejakú datarescue firmu. Sú drahí, ale pomôžu.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#37 Příspěvek od pavelh »

Díky,mám ho připojený na jiném pc,zkouším jakým programem se do toho dostat,ale nedaří se.Jak tu píšou zálohovat,zálohovat ted už to vím :(

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#38 Příspěvek od satam »

pavelh: Tak to jsme vrstevníci, mně chybí necelé 4 roky.
Zkusím shrnout to, co už se tu probírá na 3 stránkách:
Harddisk, který ukazuje systém souborů RAW, je běžným způsobem nečitelný, obvykle ho však lze formátovat a znovu použít. (Doporučuji vždy po opravě zjistit stav disku pomocí CrystalDiskInfo, dost často tyto disky bývají poškozené a bez rizika nepoužitelné.)
Často jej lze též přečíst některým z programů na obnovu souborů (názvů je ve vlákně několik) a obnova bývá ne na 100%, ale vcelku dosti úspěšná. Má to dva háčky:
1. Většina těchto programů, hlavně ty kvalitní, je placená, jinak ti jen předvede že to umí, ale nedovolí uložit.
2. Pro obnovu dat potřebuješ druhý HDD pokud možno stejně velký nebo větší, než ten původní. Pokud znáš objem obnovovaných dat, stačí HDD jen o něco větší, než je obnovovaný objem.
Přesný postup krok po kroku Ti asi nikdo nenapíše, je to trochu složité a je s tím obvykle spojený i zásah do PC - HDD je obvykle nutné připojit do jiného zdravého PC a celý proces obnovy dělat v něm.

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#39 Příspěvek od elped77 »

Pošli nejaký screen, foto alebo video čo ti tam píše, inak je to na vešteckú guľu.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#40 Příspěvek od satam »

elped77: Upřesni jaký screen a z čeho požaduješ. HDD ukazuje systém souborů RAW. Jakou další informaci potřebuješ?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#41 Příspěvek od serviceman »

Slova "raw disk rescue data" v Googlu vedou na postupy a programy, které jsou údajně schopné číst data z RAW disku.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#42 Příspěvek od elped77 »

Sorry za blbú odpoveď, chcel som mu len pomôcť so softwarom a cez fórum by to možné nebolo.
Cez aký program si zachraňoval údaje?
Naposledy upravil(a) elped77 dne 19 lis 2015, 20:06, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#43 Příspěvek od satam »

elped77: Tohle je fórum! Soukromničení přes SZ by se tu nemělo vyskytovat!
pavelh: Doporučuji k přečtení třeba tohle http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=7 ... W&start=12
jinak pokud si tam do pole Hledání zadáš Systém souborů RAW a pak trošku protřídíš výsledky, máš stejně studijní materiál na pár hodin.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#44 Příspěvek od xsc »

Ještě před začátkem záchranných prací je dobré se podívat na smart info - třeba přes speedfan nebo jiný SW. Zjistí se tak, jestli disk hlásí nějaké vady, nebo jde o SW problém. Podle toho je dobré zvolit způsob záchrany, pokud jde o důležitá data. Nemá-li disk HW problémy, je možné ho trápit libovolně dlouho různými utilitami (scan celého disku trvá několik hodin). Pokud HW problémy má (velký počet bad sectors), je pravděpodobné, že se s dalším a dalším čtením může chyba zvětšovat.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#45 Příspěvek od pavelh »

Ano mám ho připojený v jinem pc a zálohu připravený terovej disk.Budu postupně zkoušet vše co jste mi tu napsali. ELPED77: tam není co poslat,jen píše že chce formát a to je vše :(

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“